Sanatorijų paslaugų nauda organizmui

Publikavimo data: 2014-03-22 Sanatorijų paslaugų nauda organizmui Šiuo metu Lietuvoje yra aštuoni kurortai: Birštonas, Anykščiai, Druskininkai, Neringa, Ignalina, Palanga, Zarasai ir Trakai. Jie turi gilias istorines tradicijas ir savitą kultūrą. Keli išsiskiria sanatorijų gausa. Jose gydomosios procedūros atliekamos siekiant stiprinti žmogaus sveikatą, išvengti ligų, taip pat sergant atramos ir judėjimo, virškinimo, kvėpavimo, periferinės nervų, endokrininės sistemos, odos, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, esant ginekologinėms ar urologinėms problemoms, medžiagų apykaitos sutrikimams.

 

Garsiausios sanatorijos yra Birštone, Druskininkuose ir Palangoje. Pakalbėkime apie šiuos miestus ir jų sanatorijas kiek plačiau.  Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūręs mineralinių vandenų turintis kurortas Birštonas. Jis dar  19 a. garsėjo visoje Rusijos imperijoje. Sudarydamas kilpas, per miestą teka visų mūsų upių tėvas – Nemunas. Čia gausu elegantiškų 19–20 a. vilų, bokštu dangų remia neogotikinė bažnyčia. Birštone nuovargį greitai pašalins atpalaiduojamosios procedūros ir gurkšnis mineralinio vandens. Čia įsikūrę SPA centrai gydymui naudoja medicininį natūralų purvą ir iš žemės trykštantį mineralinį vandenį.

šiame mieste yra trys sanatorijos. Jos lankytojams siūlo kelias dešimtis procedūrų ir paslaugų, kurių tikslas – gydymo procesą paversti malonumu. Čia ypač daug dėmesio skiriama terapijai ir reabilitacijai. Įrengtos modernios mineralinio vandens vonios, galima džiaugtis povandeniniu masažu, baltojo purvo, kineziterapijos, ergoterapijos, fizioterpijos, masažo procedūromis, veikia druskų kambarys, siūlomos unikalios  gydomojo purvo ir molio savitarnos procedūros.

Gydymas mineraliniu vandeniu skatina fiziologinius sveikimo mechanizmus. Jis ypač veiksmingos gydant kai kurias kvėpavimo, kraujotakos, virškinimo, sąnarių, nervų ligas. Sanatorijose veikia pirtys ir baseinai. Sanatorijos specializuojasi darbui su sergančiais nervų, endokrininėmis, judamojo-atramos aparato pažeidimų, virškinimo sistemos,  kvėpavimo, inkstų bei jonizuojančios spinduliuotės poveikio ligomis.

Druskininkai yra giliausias tradicijas mūsų šalyje turintis sveikatingumo kurortas. šiame mieste trykšta net 7 mineralinio vandens šaltiniai, veikia 9 sanatorijos ir viena mineralinių vandenų gydykla, taikomos naujausios diagnostikos ir gydymo technologijos. Čia žmonės reabilituojami perlinėse, deguonies, vertikaliose bei žolelių ir purvo gydomosiose voniose, naudojamas povandeninis masažas. Galima pasidžiaugti medaus kaukėmis, aliejaus terapija, druskos kambario malonumais. Druskininkų sanatorijose naudojami mineraliniai vandenys priskiriami chloridinių natrinių kalcinių mineralinių vandenų grupei ir pagal mineralizaciją yra arba mažos, arba vidutinės, arba aukštos mineralizacijos ir sūrymai. Į procedūroms skirtas vonias ir baseinus šis vanduo patenka tiesiai iš gręžinių. Gydomosios durpės, vadinamasis purvas, kasamas iš karjero, esančio Mašnyčių kaime.

Viena Druskininkų sanatorija yra skirta tik vaikams. Čia atliekama  įprasta ir palaikomoji reabilitacija, sveikatos grąžinamasis, antirecidyvinis gydymas. Sanatorijoje reabilituojami vaikai,  sergantys nervų sistemos, sąnarių, traumatologinėmis, kvėpavimo sistemos ligomis. Čia taip pat atvyksta tie, kurie turi virškinamojo trakto problemų, širdies, kraujagyslių ligų, psichikos ir elgesio sutrikimų. Sanatorijų tikslas –skirti kuo didesnį dėmesį ligoniui, pilnavertiškai jį gydyti, visapusiškai ištirti.

Palanga yra respublikinės reikšmės klimatinis, vandens ir purvo terapijos kurortas. Čia gausu sanatorijų, sveikatingumo centrų, ligoninių. Vakarinį miesto pakraštį skalauja Baltijos jūra čia yra daug gražiausių paplūdimių. Miesto šiaurinėje pusėje, šventosios miestelyje, į Baltiją įteka šventosios upė. Pietinėje pusėje yra Nemirsetos gyvenvietė ir etnografinės Anaičių kapinės. Einant į pietus Nemirsetos prasideda Pajūrio regioninis parkas. Palangoje yra penkios sanatorijos ir viena reabilitacijos ligoninė Sanatorijose gydomi širdies ir kraujagyslių ligos, nervų sistemos sutrikimai, antrinės virškinimo bei judamojo aparato, hipertoninės, aterosklerozinės ir kvėpavimo organų ligos. Palangos reabilitacijos ligoninės specialistai aktyviai dalyvauja tarptautinėse asociacijose ir jų organizuojamose konferencijose, jų sukurta reabilitacijos strategija Pasaulinės sveikatą stiprinančių ligoninių asociacijos 20-čio proga organizuotame konkurse pripažinta geriausia tarp 854-ių organizaciją jungiančių pasaulio ligoninių.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Sanatorijos