Stogo dangos: tarp grožio, kainos ir kokybės

Publikavimo data: 2015-11-11 Stogo dangos: tarp grožio, kainos ir kokybės

Stogo dangosStogo dangos – vienos svarbiausių pastato konstrukcinių dalių, kuri saugo nuo besikeičiančių gamtos sąlygų, sulaiko šilumą viduje, kuria bendrą namo estetinį vaizdą. Stogo dangų rūšių yra daug, todėl nesunku pasiklysti tarp jų privalumų ir trūkumų, kadangi tam tikra danga prekiaujančios įmonės akcentuoja būtent savųjų teigiamas eksploatacijos savybes. Kad būtų lengviau išsirinkti apžvelgiame pagrindinius ir svarbiausius šiferio, plieninių, keraminių ar betoninių čerpių dangų bruožus, teigiamas ir neigiamas ypatybes.

Į ką atsižvelgti renkantis naują stogo dangą?

Kiekviena danga pasižymi tam tikromis būdingomis eksploatacijos savybėmis, skiriasi montavimo principais, kaina, estetine išvaizda, drėgmės pralaidumu, šilumos išsaugojimu. Renkantis svarbu įvertinti ne tik pačios medžiagos kvadratinio metro įkainį, bet ir reikalingų priedų, montavimo darbų kainą. Dažnai rangovai iš pradžių gali pasakyti pigesnę pradinę kvadratinio metro kainą, bet ženkliai padidinti priedų ir atliekamų darbų kaštus. Todėl bendraujant su keliomis įmonėmis pravartu pasidomėti galutinių darbų kaina.

Pasirinkimo galimybės:

Šiferio danga nėra labai populiari, nors jos kaina palyginti maža. Tai galėjo įtakoti baimė dėl asbesto įtakos žmogaus sveikatai, abejonės dėl tvirtumo. Dabar šiferio dangos sudėtyje šios medžiagos nėra, todėl ji saugi naudoti, be to, nors yra lengva, tačiau patvari, kadangi tarp sudėtinių medžiagų yra betono. Žinoma, lyginant su kitomis dangomis (plienine, čerpių) tvirtumu joms nusileidžia, yra mažesnis spalvų, raštų, formų pasirinkimo asortimentas. Dėl to atitinkamai ir jų kaina yra mažesnė. Tačiau, turint ribotą biudžetą, nereikėtų atmesti šios dangos montavimo varianto, kadangi tinkamai prižiūrima ji puikiai tarnaus daug metų.

Plieninė stogo danga – jau pavadinimas akcentuoja, jog ši danga yra išties tvirta ir ilgaamžiškė. Dėl išvaizdos ji puikiai atrodo prie modernaus namo dizaino, papildo jį. Iš toli plieninės dangos išvaizda gali priminti čerpes, šiferį priklausomai nuo to, kokia spalva ir raštas pasirenkami. Plienas tvirta ir atspari atšiauriems gamtos veiksniams medžiaga. Šią dangą montuoti nesudėtinga, tereikia žinoti pagrindinius principus ir atsargumo priemones, kurių verta imtis atliekant montavimo darbus ir nenorint pažeisti stogo sudedamųjų dalių.

Keraminių čerpių danga – viena ilgaamžiškiausių dangų, kuo galime įsitikinti patys vaikščiodami senamiesčiuose, kadangi senų namų stogai dengti būtent šia danga, kuri išsilaiko iki šimto ar net daugiau metų. Keraminės čerpės yra ekologiška danga, kuri gaminama natūralių medžiagų pagrindu, todėl namuose nesikaupia drėgmė, nesusidaro kondensatas. Ši danga puikiai sulaiko šilumą patalpų viduje, yra lengvai remontuojama: nereikia keisti viso stogo iškritus ar susideformavus vienai, kelioms čerpėms, užtenka naujomis pakeisti tik tą plotą. Jei kitas dangas gali tekti perdažyti kas kelerius metus, tai pasirenkant čerpes galėsite apie tai pamiršti, kadangi jos blukdamos įgauna natūraliai gražią spalvą ir daugiau nebesikeičia.

Betoninės čerpės savo išvaizda ir daugeliu eksploatacinių savybių yra panašios į keramines. Būtent šių čerpių gamintojai siūlo labai didelį skirtingų spalvų, raštų ir faktūrų asortimentą, kurį galima priderinti prie bet kokios namo apdailos. Tai ypač aktualu, jei namui neseniai atlikta apdaila ir nesinori jos keisti, o štai stogo dangą jau pats laikas keisti nauja. Betoninės čerpės yra vienas dažniausiai pasirenkamų variantų mūsų šalyje, be to, ši danga yra pigesnė už keramines čerpes.

Aktualu žinoti:

Stogo danga namui suteikia norimą išvaizdą, tačiau ją renkantis kur kas svarbiau nei išvaizdą įvertinti jos ilgaamžiškumą, priežiūros sudėtingumą, kainą. Nepamirškite, kad labai daug priklauso ir nuo pasirinktos stogo dangos gamintojo. Patikimos ir rinkoje žinomos įmonės yra suinteresuotos išlaikyti savo gerą vardą, todėl renkasi tik patikimas, kokybiškas sudedamąsias medžiagas, suteikia ilgalaikę garantiją. Nežinomos įmonės siūlo pigesnes dangas, tačiau įsigyjant jas rizikuojama prastesne kokybe bei yra tikimybė, jog neteksite ilgalaikės garantijos, jei įmonė greitu metu užsidarys.

___________________________________________________________________________________________

Reikalingos stogų dangos? Pasiūlymas - http://estogai.lt/

Patalpinta rubrikoje(-ose): Stogų dangos
Balsavo: 21
Adresas:
Žirnių g. 4A, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Betono gaminiai
Langai
Metalas, metalo gaminiai
daugiau veiklų >
Prekyba stogo dangomis,priedais ir medžiagomis.Siūlome platų prekių asortimentą: Šlaitinių stogų dangas: čerpes,skalūninę(...)
Balsavo: 23
Adresas:
Dubysos g. 31, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Betono gaminiai
Daugiasluoksnės plokštės
Grindų dangos
daugiau veiklų >
Keraminiai, silikatiniai, keramzito, akytojo betono blokeliai. Silikatinės ir keraminės plytos, apdailos, klinkerinės plytos, klinkerinės(...)
INFANTAS, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 27
Adresas:
V. Putvinskio g. 12-1, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Izoliacinės medžiagos
Langai
Metalas, metalo gaminiai
daugiau veiklų >
RUUKKI stogai ir fasadai. Stogo elementai ir detalės. Prekyba vandens nutekėjimo bei ventiliacinėmis sistemomis. RUUKKI SANDWICH paneliai.(...)
www.mokesciulabirintai.lt
www.kopicentras.lt
www.mokesciulabirintai.lt
www.kopicentras.lt