Pradėti verslą Lietuvoje lengviau nei Didžiojoje Britanijoje

Publikavimo data: 2014-10-13 Pradėti verslą Lietuvoje lengviau nei Didžiojoje Britanijoje Naujausias Pasaulio ekonomikos forumo tyrimas rodo, kad verslą Lietuvoje yra lengviau pradėti nei Didžiojoje Britanijoje, kur startas trunka dvigubai ilgiau (Lietuvoje – 6,5 dienos, Didžiojoje Britanijoje – 12 dienų), praneša „The London Economic“.

 

Naujausias Pasaulio ekonomikos forumo tyrimas rodo, kad verslą Lietuvoje yra lengviau pradėti nei Didžiojoje Britanijoje, kur startas trunka dvigubai ilgiau (Lietuvoje – 6,5 dienos, Didžiojoje Britanijoje – 12 dienų), praneša „The London Economic“.

Pasaulio ekonomikos forumas skaičiuoja 144 pasaulio ekonomikų indeksą, kurį sudarant yra atsižvelgiama į nuosavybės teisės, mokesčių lygį, vietinę konkurenciją.

Lietuva taip pat įvardijama kaip mažiau biurokratiška valstybė nei Didžioji Britanija – Lietuvoje verslui pradėti reikia vidutiniškai 4 formalių procedūrų, Didžiojoje Britanijoje – 6.

Augimą skatina konkurencingi mokesčiai, mokesčių lengvatos verslininkams, investuojantiems laisvosiose ekonominėse zonose.

Tuo metu Didžiojoje Britanijoje net ir mažiau nei 300 tūkst. svarų uždirbančios įmonės moka 20 proc. pelno mokestį.

Lietuva taip pat giriama už mokslų plėtrą, kurią lėmė geros lietuvių anglų kalbos žinios ir išsilavinimas. Net 93 proc. lietuvių turi vidurinį arba aukštesnį išsilavinimą. Tik apie 40 britų po vidurinės mokyklos mokosi toliau, kai Lietuvoje tą daro apie 70 proc. žmonių.

 

Šaltinis: lietuva.lt

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos