Plastikinių langų privalumai ir trūkumai

Publikavimo data: 2014-03-22 Plastikinių langų privalumai ir trūkumai Jau kelis dešimtmečius plastikiniai langai neturi sau lygių konkurentų. Tiesa, kitų langų pardavėjai nuolatos baksnoja į šių langų trūkumus, todėl žmogus, nusprendęs įsigyti naujus langus, pasimeta informacijos gausoje – nors plastikiniai langai dominuoja rinkoje, tačiau nemaža dalis naudotojų skundžiasi kasdienėmis problemomis: nesandarumu, neatsparumu mechaniniam poveikiui ir pan., tuo tarpu pardavėjai nešykšti gražių žodžių: vieni akcentuoja plastikinių langų kamerų skaičių, antri – neribotas pritaikymo galimybes, treti prisimena šilumą ir ekologinę naudą.

Medžiaga, iš kurios gaminami visi plastikiniai langai, buvo išrasta dar 1835 metais, tačiau pirmieji langai buvo pradėti gaminti tik 1950 m. JAV. Netrukus šių langų gamyba išplito ir Europoje. Tuo metu langai turėjo tik 2–3 kameras, o rėmo plotis siekė 60 mm. Plastikiniai langai buvo nuolatos tobulinami ir jau XX a. pabaigoje buvo pagaminti 4–6 kamerų, 70 mm pločio. šiuo metu klesti 6–8 kamerų plastikiniai langai, kurių profilio plotis siekia 90 mm. šie langai atitinka visus šiuolaikinius reikalavimus dėl didesnio šilumos kiekio, saugumo, energijos taupymo ir t. t.


Plastikinių langų privalumai   

Jei nusprendėte įsigyti naujus langus, turėtumėte išlikti ypač racionalūs – nepamirškite palyginti skirtingų gaminių techninius parametrus, įvertinti, kokią finansinę naudą turės vienas ar kitas langas, reikėtų atsižvelgti ir į eksploatacijos reikalavimus bei ateityje galimas išlaidas. Atminkite, kad langai yra ilgalaikė investicija, todėl didesnių išlaidų nereikėtų bijoti. Tiesa, sutaupyti norisi visuomet, todėl plastikiniai langai yra puikus pasirinkimas – jie turi akivaizdų kainos pranašumą tiek įsigijimo, tiek ir ilgalaikio naudojimo atveju. šiuo metu mediniai langai už plastikinius yra brangesni 30–70 proc., o aliuminiai brangesni maždaug 3 kartus. Be to, mediniai langai reikalaus investicijų ateityje, o plastikiniams langams užteks nedidelės priežiūros – šių langų šilumos išsaugojimo savybės nekis visą langų naudojimo laiką (apie 40 metų).

Didžioji dalis langų pirkėjų pagrindinį dėmesį skiria langų šilumos perdavimo koeficientui, kadangi pageidauja mažesnių šildymo sąskaitų ateityje. Plastikinių langų šiluminės savybės priklauso nuo langų rėmų pločio, kamerinės struktūros bei specialių užpildų. Be to, nepamirškite, kad plastikiniai langai gali užtikrinti itin aukštą saugumo lygį. Siekdami užkirsti kelią galimam įsilaužimui rinkitės langus su apsaugančiais apkaustais, kadangi paprastai bandydami įsilaužti vagys su laužtuvu iškelia langų varčią fiksuojančias detales.

Vis dar sklando gandai, kad plastikiniai langai gali būt kenksmingi žmogaus sveikatai, tačiau šių langų gamyboje naudojamų medžiagų cheminė sudėtis yra itin griežtai prižiūrima higienos priežiūros institucijų. šie langai nėra kenksmingi sveikatai. Jei tokia galimybė būtų, plastikiniai langai nebūtų montuojami ligoninėse, mokyklose ar kitose viešosiose įstaigose. Plastikiniai langai yra visiškai perdirbami, todėl jie ne tik nekenksmingi sveikatai, bet ir ekologiški. Be to, šių langų profilių gamyboje nebenaudojamas švinas – gamybai tinka kalcio ir cinko stabilizatoriai.

Nereikėtų pamiršti, kad plastikiniai langai reikalauja itin mažai priežiūros. šių langų rėmus galima nuvalyti tiesiog drėgna šluoste. Tiesa, galima naudoti ir specialias parduotuvėse parduodamas plastikinių langų valymo priemones, tačiau dažniausiai jos nėra būtinos. Plastikiniai langai paprastai lyginami su mediniais, tačiau medinių langų priežiūra yra žymiai sudėtingesnė ir brangesnė – juos kas 5 metus reikia impregnuoti bei dažyti. Be to, nuo temperatūrų ir drėgmės skirtumų šie langai gali imti keisti spalvą, medis gali pradėti judėti, plėstis arba trauktis. Plastikiniai langai panašių rūpesčių niekuomet nesukels. Plastikas itin atsparus aplinkos poveikiui: vandeniui, saulės šviesai, temperatūrų kaitai ir t. t.

Neabejotinas privalumas ir tai, kad šiandien plastikiniai langai gali būti įvairių stilių, formų, dydžių ir spalvų, todėl puikiai tinka tiek senos, tiek naujos statybos namams.

Plastikinių langų trūkumai

Plastikiniai langai, perkami iš patikimos įmonės, jokių problemų nesukels. Didžiausi sunkumai kankina tuomet, kai klientas nusprendžia pasitikėti nežinomais gamintojais arba jei langai yra prastai sumontuojami – tuomet skundžiamasi, kad langai sandariai neužsidaro, todėl lyjant ima drėgti palangės ar atsiranda kitų problemų. Jei langus pirkote patikimoje įmonėje, ji neabejodama sutiks jums padėti, tačiau jei įmonė bijo atsakomybės, tuomet greičiausiai vilkins procesus ir bandys išsisukti. Nusprendę įsigyti langus įvertinkite pasirinktą įmonę, kadangi prastos kokybės produkto įsigijimas gali tapti ilgalaike problema. Pirkdami langus paprašykite, kad įmonė pateiktų pažymėjimą, kuris patvirtintų jog parduodami langai atitinka Europos Sąjungos langų gamintojų standarto reikalavimus. Tokie langai turėtų būti paženklinti CE kokybės ženklu. Atminkite, kad visuomet geriausia pamatyti sertifikato originalą, kadangi kopija gali būti suklastota.

Tinkama priežiūra – ilgaamžiškumo garantas

Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria plastikinių langų savininkai, yra prastas šių langų atsparumas mechaniniams pažeidimams – langai greit skyla, be to, jie sunkiai pataisomi. Įsigijus plastikinius langus, juos reikės nuolatos varstyti arba naudoti mikroventiliaciją, kadangi šie langai vasaros metu tampa slogaus oro priežastimi. Atminkite, kad plastikiniai langai yra sintetinis produktas, turintis elektrinius krūvius (o tai labai svarbu alergiškiems žmonėms) – nuo šių langų gali įsielektrinti net užuolaidų audiniai. Be to, netinkamai prižiūrint langus ant jų profilių gali atsirasti tamsesnių dėmių. Jei norite, kad plastikiniai langai tarnautų ilgai, nepamirškite jais rūpintis. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti guminių langų rėmų tarpinių švarai. Kelis kartus per metus jas reikia išvalyti ir sutepti guminėms tarpinėms skirtu silikonu. Tinkamai prižiūrėtos tarpinės sulaikys šilumą patalpoje ir nepraleis vandens, jei lauke stipriai lis ar snigs. Nepamirškite periodiškai patikrinti, ar drenažo angos nėra užsikimšusios. šios angos yra skirtos išvesti drėgmę iš lango profilio vidaus, todėl skirkite joms daugiau dėmesio. Jei norite, kad langai tarnautų ilgai, judančias dalis sutepkite specialia alyva (joje neturi būti dervų ar rūgščių). Reguliariai ir tinkamai prižiūrimi plastikiniai langai džiugins jus ilgus metus.

 

Langų pardavėjus iš visos Lietuvos galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Langų pardavėjai Vilniuje

Langų pardavėjai Kaune

Langų pardavėjai Klaipėdoje

Langų pardavėjai Šiauliuose

Langų pardavėjai Panevėžyje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Langai
GRETSCH-UNITAS BALTIC, UAB LANGŲ IR DURŲ TECHNIKA
Balsavo: 44
Adresas:
Eišiškių pl. 127, Vilnius
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automatizavimas
Durys
Langai
daugiau veiklų >
Langų technika. Fasado apkaustai. Atidaromųjų-atverčiamųjų langų apkaustai. Durų technika.Įmontuojamos spynos. Stumdomosios durys.(...)
Balsavo: 27
Adresas:
R. Kalantos g. 66, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Durys
Langai
Stiklo gaminiai
daugiau veiklų >
Pagrindinė įmonės veiklos sritis yra aliuminio konstrukcijų gamyba bei montavimo darbai, balkonų ir terasų stiklinimas (Aliuminio slankiojanti(...)
www.mechanizmunuoma.lt
www.numeri.lt
www.mechanizmunuoma.lt
www.numeri.lt