Ranka pasiekiami patikimi vežėjai ir ekspeditoriai

Publikavimo data: 2014-10-29 Ranka pasiekiami patikimi vežėjai ir ekspeditoriai Nuolatos besikeičiančioje ir tobulėjančioje transporto rinkoje, sertifikatą turinti įmonė vertinama kaip patikima ir moki bendrovė. Vis dėlto tik nedidelė dalis įmonių gali pasigirti bent vienu dokumentu, nors teoriškai atitinka jam iškeltus kriterijus. Kas lemia šią situaciją?

Pastaraisiais metais didėja ne tik sertifikatus išduodančių subjektų skaičius, bet ir šių dokumentų suteikimu suinteresuotų įmonių. Europos vartotojų centro tyrimo „Ar galiu pasitikėti patikimumo ženklais?“ metu buvo apklausti 573 vartotojai – 69 % respondentų teigė, kad sertifikato turėjimas daro didelę įtaką apsisprendimui pirkti. Kyla klausimas, ar transporto ir logistikos rinkoje sertifikatas yra būtinybė ar verslo plėtrai įtakos neturintis pasirinkimas?

Argumentai už ir prieš sertifikatus transporto sektoriuje. Remiantis Trans.eu sistemos 2013 m. pabaigoje atliktu tyrimu „Sertifikatai transporto sektoriuje“, kuriame dalyvavo 360 respondentų iš vietinių ir tarptautinių kelių transporto bei ekspedijavimo įmonių, buvo nustatyta, jog dauguma įmonių tikrina, ar jų potencialūs partneriai turi sertifikatus, tačiau tik 30 % įmonių pažymėjo, jog patys turi analogišką dokumentą. Apklausa parodė, kad didžioji dalis respondentų yra įsitikinę, kad sertifikatas suteikiamas patikimoms ir bendradarbiauti tinkamoms įmonėms, tačiau kodėl tada tik kas trečia įmonė turi sertifikatą, o 27 % respondentų nesuteikia jiems didesnės reikšmės? Atsakymas paprastas – kai kuriuos sertifikatus galima tiesiog nusipirkti, todėl tai nėra nei subjektyvu, nei vertinga. Taip pat Trans.eu išsiaiškino, jog rinkoje trūksta informacijos, apie sertifikatus išduodančias institucijas, o 12 % respondentų nežino, kokiais kriterijais remiantis sertifikatai suteikiami.

Sertifikatų nauda. Įmonės turinčios specializuotus sertifikatus sutinka, kad šie dokumentai kalba apie nepriekaištingą reputaciją ir padeda išsiskirti iš kitų, t. y. sertifikatai suteikia konkurencinį pranašumą, padeda formuoti teigiamą įmonės įvaizdį ir suteikia prestižo, patvirtina aukštą paslaugų kokybę, suteikia pasitikėjimo, padeda lengviau surasti užsakovą ir didinti pelno rodiklius. Tyrimo metu buvo išaiškinti populiariausi Lietuvos transporto ir ekspedijavimo bendrovių dokumentai: HACCP (turi daugiau nei 200 įmonių) ir GMP+ (turi apie 100 įmonių) sertifikatai. Dalis įmonių turi ir EMAS, AEO, TCC, IFS Logistics sertifikatus.

Nauji tarptautiniai sertifikatai. Atsižvelgiant į rinkos poreikį tarptautiniu mastu sutrumpinti ir kartu pagerinti patikimų kontrahentų pasirinkimo procesą, Trans.eu sistema įvedė į rinką naujus, nemokamus tarptautinius sertifikatus, skirtus vežėjams ir ekspeditoriams.

 

trans.eu

Trans.eu Certified Carrier (TCC) – tarptautinis patikimo vežėjo sertifikatas.

 

trans

Trans.eu Certified Forwarder (TCF) – pirmasis rinkoje tarptautinis sertifikatas, skirtas patikimiems ekspeditoriams.

sandra sofija biskirska

Dėl naujos sertifikavimo metodikos, šių sertifikatų suteikimo sąlygos yra labai griežtos, kas dar kartą įrodo sertifikuotų įmonių patikimumą. Be to, šie sertifikatai atlieka rėmimo funkciją, nes Trans.eu skatina sertifikuotų naudotojų žinomumą šalies viduje ir užsienyje. Tačiau reikia atminti, kad sertifikatai nėra absoliuti saugumo ir visų standartų garantija, nes jiems įtakos turi vartotojų įvertinimai. Siekiant išvengti nemalonių staigmenų, nereikėtų pamiršti visų tikrinimo įrankių.“ – teigia Trans.eu išorinės komunikacijos specialistė Sandra Sofija Bisikirska.

 

sertifikatas

Patalpinta rubrikoje(-ose): Logistika
Balsavo: 40
Adresas:
Jonažolių g. 19 -3, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automobilių transporto paslaugos
Logistika
Teikiame tarptautinių krovinių gabenimo paslaugas sausumos transportu, o taip pat muitinės tarpininkavimo paslaugas. Dalinių ir pilnų krovinių(...)
Balsavo: 32
Adresas:
S. Daukanto g. 37, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automobilių transporto paslaugos
Geležinkeliai
Logistika
daugiau veiklų >
BPA (Baltic Port Agency) – aktyviai besivystanti ir jau spėjusi įgyti klientų pasitikėjimą ekspedicinė įmonė. Kompanija yra Lietuvos(...)
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt