Patarimai kaip po atostogų grįžti į darbingą režimą

Publikavimo data: 2016-08-17 Patarimai kaip po atostogų grįžti į darbingą režimą

Yra sakoma, jog atostogų labiausiai reikia ką tik iš jų grįžusiems ir šis juokas sklando ne veltui – grįžus iš jų, pirma darbo diena neretai kelia nemažą stresą ir yra labai varginanti tiek emociškai, tiek fiziškai. Tačiau kaip tinkamai paruošti save, kad grįžimas prie darbų nebūtų toks varginantis? Pateikiame jums keletą patarimų, ką vertėtų daryti, jog atostogų pabaiga nebūtų tarsi pasaulio pabaiga. Juk visi suprantame, jog gebėjimas susikaupti grįžus po atostogų yra ta savybė, kurią tikrai įvertins ir jūsų darbdavys.

Kaip pradėti ruoštis jau atostogų metu?

Žinoma, atostogaujant nesinori savęs varžyti ar stabdyti, tačiau likus keletui dienų iki jų pabaigos vertėtų imtis minimalios savikontrolės. Pirmiausia, pradėkite atstatinėti savo miego ritmą į darbinį rėžimą. Juk anksti pabusti atostogų metu nėra taip blogai – Lietuvoje rytai dažniausiai būna saulėti, o įsidienojus apniunka, todėl turėsite progos pasimėgauti gražiu oru lauke, pabėgioti, o gal tiesiog ramiai papusryčiauti terasoje. Jei atostogaujate svetur ar mėgstate aktyvų poilsį – kėlimasis rytais savaime suprantamas, juk atostogų niekada negana norint pamatyti svetimos šalies kultūrą, gamtovaizdį bei vietinių gyvenimo būdą, tačiau neužmirškite, jog būtina išsimiegoti, todėl paskutinėmis dienomis nenaktinėkite.

Jeigu turite sunkumų užmigti, visiems puikiai žinomi natūralūs būdai jums tikrai padės – ramunėlių arbata ar karštas pienas su medumi. Siūlome paskutinėmis atostogų dienomis vengti alkoholio, nes jis iš tiesų labai išvargina.

Po atostogų namo grįžkite bent viena diena anksčiau tam, kad spėtumėte emociškai atsigauti, pasirūpinti namų tvarka, maisto atsargomis bei švariais darbiniais drabužiais. Sutaupysite ne tik laiko, bet ir nervų, jei viską pasiruošite iš vakaro.

Gera idėja būtų iš vakaro patikrinti savo elektroninio pašto dėžutę, taip žinosite, ko tikėtis darbe ir niekas neišmuš iš vėžių. Taip pat viską pasiruošę iš anksto ir sutaupę laiko galėsite darbe pasirodyti keliomis minutėmis anksčiau ir pasidalinti savo šviežiais įspūdžiais, įteikti atostogų smulkmenėles bei pradėti dieną su šypsena.

Kaip elgtis pirmąją po atostogų dieną darbe?

grįžimas po atostogų į darbą

Pirmiausia, žinoma, susisiekite su savo kolegomis ar viršininku ir išsiaiškinkite būsimus darbus, esamą situaciją, tam, kad galėtumėte susidėlioti veiksmų ir darbų planą. Taip pat aptarkite bendras užduotis ir projektus, išsiaiškinkite ar neatsilikote nuo kolegų.

Žinoma, pirmiausia rekomenduojama pradėti prieš atostogas neužbaigtus darbus, tačiau išsiaiškinkite kiekvieno iš darbų atlikimo terminus, nes gali būti, kad nauji darbai yra daug skubotesni. Laiko planavimas yra labai svarbus, tačiau pirmąją darbo dieną nepersistenkite – ilgas darbas dar neįsivažiavus į vėžes apsunkins ir sekanti diena darbe bus dar sudėtingesnė. Ir iš viso, geriausia grįžimą po atostogų planuoti taip, kad į darbą grįžtumėte savaitės viduryje, tuomet spėsite įsivažiuoti, tačiau nepervargsite.

Taigi, sėkminga pirmoji diena darbe garantuoja gerą nusiteikimą ir visą likusią savaitę, todėl pradėkite ją žvalūs, pailsėję ir su puikia nuotaika bei išankstiniu pasiruošimu! Na o grįžus į rėžimą galite pradėti planuoti savo kitas atostogas – taip galėsite joms reikiamai pasiruošti, atlikti visus būtinus darbus bei sutaupyti pinigų ir atostogauti ramia širdimi žinodami, kad jūsų nespaudžia jokie įsipareigojimai.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kelionės