Nemokami užsienio kalbų kursai griauna tarptautinius barjerus

Publikavimo data: 2014-03-22 Nemokami užsienio kalbų kursai griauna tarptautinius barjerus Nors ilgą laiką užsienio kalbų mokymasis siejosi su nuobodžiomis teorinėmis pamokomis, šiandien į mokymą (ir mokymąsi) imama žiūrėti kitaip. Specialistai tikina, kad besimokančiajam naudos gali suteikti tik aktyvios ir teigiamas emocijas keliančios pamokos.

Vis daugiau internetinių svetainių siūlo interaktyvius užsienio kalbų mokymo kursus, kuriems užtenka kompiuterio, interneto ryšio ir geros nuotaikos.

 

Geidžiamiausia kalba – anglų

Mokyklose atliekamos apklausos rodo, kad viena gražiausių ir net prestižiškiausių kalbų mokiniams yra vis labiau populiarėjanti anglų kalba. Net ir pradinukai teigia, kad labiausiai jiems patinka kalbėti angliškai. Tiek vaikai, tiek suaugę įsitikinę, kad šiandien anglų kalbos mokėjimas yra būtinybė – tai tarptautinė kalba, leidžianti bendrauti su visu pasauliu. Be to, ši kalba yra plačiausiai vartojama tarptautiniame versle, todėl jos mokėjimas praplečia darbo perspektyvas – angliškai kalbantis darbuotojas vertinamas ne tik užsienio šalyje, bet ir gimtinėje. Nenuostabu, kad anglų kalbai skiriamas milžiniškas dėmesys jau mokykloje – šiuo metu tai populiariausia užsienio kalba bendrojo lavinimo įstaigose.

Mokytis užsienio kalbos galima pačiais įvairiausiais būdais: galima lankyti specialius kursus, prašyti korepetitoriaus pagalbos arba mokytis neišeinant iš namų – lietuviškų svetainių, siūlančių užsienio kalbų pamokas, iš tiesų yra daug. Paprastai tokie mokymai kainuoja nuo kelių iki kelių dešimčių litų už vieną pamoką. Jei nusprendėte išbandyti vienoje ar kitoje svetainėje siūlomus kursus, galite būti tikri, kad jums pavyks susirasti labiausiai jūsų lūkesčius atitinkantį mokymosi būdą, kadangi beveik visos mokymų svetainės siūlo kelias nemokamas pamokas.

Jei už mokymus mokėti nenorite, nesunkiai atrasite ir svetaines, kurios siūlo nemokamus seminarus. Tiesa, paprastai nemokamos pamokos yra orientuotos tik į anglų kalbą, tačiau nepamirškite, kad išmokus šią kalbą, atsiveria labai daug galimybių mokytis kitų kalbų. Tiek mokamos, tiek nemokamos pamokos dažniausiai yra parenkamos konkrečiam asmeniui, atsižvelgiant į jo žinių lygį. Jei nežinote, koks jūsų lygis, nesinervinkite – visuomet galite atlikti anglų kalbos nustatymo testą, apsilankę, pvz., http://www.transparent.com/learn-english/proficiency-test.html svetainėje. šis testas apima gramatiką, žodyną ir teksto suvokimą. Atminkite, kad šis ar kitas užsienio svetainės testas gali neatitikti kalbos lygių klasifikacijos, kuria remiasi Lietuvos kalbų mokyklos.

Vis daugiau svetainių siūlo interaktyvius kalbos mokymosi būdus, pvz., besimokantiems siūloma žaisti strateginius žaidimus, kuriose, norint pereiti į kitą lygį, reikia bendrauti su žaidimo dalyviais taisyklinga užsienio kalba. Džiugu tai, kad vis daugiau svetainių leidžia pasirinkti kalbą, kuria vartotojas pageidauja mokytis, todėl lietuviai gali mokytis vienos ar kitos užsienio kalbos net ir nelietuviškose svetainėse, pvz., http://www.speakenglish.co.uk/?lang=lt svetainėje gimtąja kalba gali mokytis ne tik lietuviai, bet ir latviai, estai, lenkai, vokiečiai, rusai, suomiai, danai, olandai, italai, prancūzai, kinai, japonai ir kitų tautybių žmonės. Minėtosios svetainės tikslas yra suteikti gana aukštos kokybės medžiagą visiems, kurie nori mokytis anglų kalbos. Čia pateikiami garso įrašai, kurie padeda mokytis ne tik žodyno, bet ir populiariausių frazių. Visi šie įrašai įgarsinti profesionalų, kuriems anglų kalba yra gimtoji. Jei nusprendėte naudotis šio puslapio paslaugomis, nepamirškite, kad svetainė orientuojasi į britų anglų kalbą.

Mokytis anglų kalbos galima ir naudojantis populiariąja YouTube svetaine. Čia galima rasti labai daug angliškų laidų su originaliais titrais, pvz., šiuo metu itin populiarus serialas „Extra English“, skirtas besimokantiems anglų kalbos. Serialo siužetas yra komiškas, jame pasakojama apie jaunų žmonių tarpusavio santykius. Be to, YouTube turi ir atskirą „Education“ puslapį, skirtą žmonėms, besidomintiems universitete dėstomomis paskaitomis. šios paskaitos taip pat gali būti rodomos su titrais– tai ne tik padeda mokytis užsienio kalbos, bet ir plečia žinių ratą.

Jei jau mokate anglų kalbą, galite būti tikri, kad turite visas galimybes išmokti ir kitų užsienio kalbų neišleisdami nei vieno cento. šiandien daugelis internetinių svetainių siūlo nemokamas įvairių pasaulio kalbų pamokas, kurios pateikiamos anglų kalba. Visas jas galima suskirstyti į dvi dideles grupes. Vienoje grupėje būtų svetainės, kuriose užsienio kalbų mokoma vienoje ir toje pačioje erdvėje, be to, gana panašiu principu. Kitoje grupėje būtų svetainės, kuriose pateikiamos tik įvairių kitų puslapių nuorodos. Abi šios grupės turi savų pliusų ir minusų. Pirmuoju atveju vartotojas gali būti visiškai tikras, kad gaus naudingos informacijos apie pasirinktą kalbą, tačiau antru atveju vartotojui suteikiama galimybė rinktis iš itin didžiulės puslapių pasiūlos.

Svetainės, siūlančios nemokamas užsienio kalbos pamokas

 http://www.lingq.com/

ši svetainė gyvuoja jau daug metų ir turi milžinišką registruotų vartotojų skaičių. Čia pateikiama tiek vaizdinė, tiek garsinė mokomoji medžiaga, o nemokamai mokytis galima tol, kol yra užpildomas sistemos žodynas (paskiriamas kiekvienam registruotam vartotojui). Užpildžius šį žodyną, už paslaugas reikia mokėti. Jei norite toliau mokytis už dyką, žodžius iš žodyno galima paprasčiausiai ištrinti. Nors svetainės dizainas yra gana patrauklus, tačiau dėl vaizdų ir nuorodų gausos lietuviui, nemokančiam anglų kalbos, gali iškilti problemų. Tiesa, ši problema šiandien nebėra aktuali – svetainės turinys išverstas į daugelį pasaulių kalbų, todėl gimtąja kalba mokytis gali ir lietuviai: https://www.lingq.com/lt/anglu-kalbos-pamokos-internete/

http://www.learnalanguage.com/

Visos paslaugos, teikiamos svetainėje, yra nemokamos. Vartotojas gali mokytis ispanų, prancūzų, italų, japonų, vokiečių, kinų ir rusų kalbos. šios svetainės turinio pateikimas aiškus ir paprastas, todėl reikiamą pamoką atras net ir anglų kalbos nemokantis žmogus. Pirmiausia reikia pasirinkti norimą mokytis kalbą, tuomet sritį, kurioje siekiama tobulėtižodyną arba frazes. Galima mokytis nuo pačių pagrindų – raidės tarimo – iki itin sudėtingų gramatikos taisyklių, be to, mokymosi programą palengvina interaktyvūs mokomieji žaidimai.

http://www.duolingo.com/

Visiškai nemokama ir itin patraukli internetinė svetainė, kurioje galima mokytis ispanų, anglų, prancūzų, vokiečių, portugalų, italų ir kitų kalbų. Siekiant pradėti mokymosi programą, prie šio puslapio būtina prisijungti naudojant „Facebook“ paskyrą arba elektroninį paštą.

http://livemocha.com/

šioje svetainėje siūlomos tiek mokamos, tiek nemokamos mokymosi programos. Naudojantis šio puslapio paslaugomis galima kalbėti su asmenimis, kuriems jūsų pasirinkta kalba yra gimtoji.Svetainės dizainas sukurtas naudojant itin šiltas spalvas, todėl naršyti po šį puslapį yra malonu. šiuo metu čia galima mokytis daugiau nei 40 kalbų. Pasirinkus pageidaujamą kalbą, yra suteikiama pagrindinė informaciją apie šalį, iš kurios pasirinkta kalba yra kilusi. Be to, yra ir juokingų faktų skiltis – visa tai žadina vartotojo vidinę motyvaciją, todėl ir mokytis yra lengviau. Nepamirškite, kad norėdami naudotis šios svetainės paslaugomis, turite įsitikinti, kad jūsų kompiuterinio prietaiso operacinė sistema atitinka keliamus reikalavimus.

http://www.busuu.com/enc/

šioje itin linksmo ir šilto dizaino svetainėje siūloma mokytis daugiau nei dešimt kalbų (ispanų, vokiečių, prancūzų, anglų, italų, rusų, lenkų ir kt.). Mokymai yra interaktyvūs, pvz., vartotojo klausiama, koks šiuo metu yra oras. Pasirinkus pageidaujamą kalbą, parodomas šios kalbos paplitimo ir vartojimo žemėlapis. Mokymai vyksta atliekant tiek rašymo, tiek klausymo, tiek skaitymo užduotis, todėl vartotojas raginamas aktyviai mąstyti – persiorientuoti iš vieno užduoties tipo į kitą. šiuo metu svetainėje yra daugiau nei 30 milijonų registruotų vartotojų. Be to, svetainės turinys gali būti pateikiamas ne tik anglų, bet ir kita kalba, pvz., vokiečių, italų, portugalų, rusų ir t. t.

http://www.fsi-language-courses.org/Content.php

ši puslapį prižiūri Užsienio kalbų institutas, kuris siekia, kad kalbų kursai būtų lengvai prieinami elektroniniu formatu. Pagrindiniame puslapyje pateikiamos naujienos, todėl vartotojas yra informuojamas apie svarbius atnaujinimus ar naujas mokymo programas. Nors svetainės dizainas nėra nei labai patrauklus, nei kažkuo išskirtinis, tačiau jis aiškus ir paprastas – tereikia kairiajame šone pasirinkti pageidaujamą kalbą ir atsisiųsti garsinę pamokos medžiagą. Visa medžiaga suskirstyta skyriais, todėl vartotojas gali mokytis žingsnis po žingsnio.

http://www.bbc.co.uk/languages/

Tai itin populiari svetainė patraukliu dizainu. Čia galima mokytis beveik 40 kalbų. Be to, svetainėje yra pateikiama informacija apie realiai vykstančius kursus. Tiesa, šiame puslapyje medžiagos ir nuorodų gausa gali apsunkinti naršymą, ypač jei vartotojo anglų kalbos žinios nėra puikios.

http://www.elanguageschool.net/

šioje svetainėje siūloma mokytis 15 kalbų (arabų, kinų, prancūzų, vokiečių, italų, japonų, lenkų, portugalų, rusų, ispanų ir kt.). Pasirinkus pageidaujamą kalbą, suteikiama trumpa informacija apie šalį, iš kurios kalba yra kilusi, pateikiamos fotografijos. Žmogus, nusprendęs naudotis šios svetainės paslaugomis, gali rinktis sritį, kurioje siekia tobulėti, pvz., gramatiką, žodyną ir pan. Visa medžiaga, pateikiama svetainėje, yra tekstinė, tačiau ji puikiai struktūruota, be to, yra pateikiamos išsamios lentelės. Deja, ši svetainė nėra nuolatos atnaujinama, todėl kai kurios mokymo programos gali tinkamai neveikti.

http://www.surfacelanguages.com/

Suteikiama galimybė mokytis daugybės kalbų. šioje svetainėje pateikiama mokymų garsinė medžiaga (kartu su vaizdine), asmuo supažindinamas su dažniausiai vartojamomis frazėmis. Čia pateikiami ir mokomieji žaidimai. Nors ši svetainė nėra išvaizdi, tačiau itin paprasta ir aiški. Tiesa, čia mokoma tik vienos ar kitos kalbos pagrindų.

http://www.linguanaut.com/

šioje svetainėje galima mokytis vokiečių, ispanų, portugalų, kinų, japonų, arabų ir kitų kalbų. Visos pamokos – nemokamos. Svetainėje pateikiamos kasdienės frazės, kurios gali labai pagelbėti apsilankius vienoje ar kitoje užsienio šalyje. Yra tarties skiltis, kurioje lavinami minėtųjų frazių tarimo įgūdžiai.

http://www.memrise.com/

Itin gražaus ir smagaus dizaino svetainė, kuri yra labiau orientuota į jaunuosius vartotojus. Atsižvelgiant į žinių kiekį, mokoma naujų žodžių ir frazių. šie mokymai nieko nekainuoja, tačiau būtina prisiregistruoti. Tiesa, skirtingų kalbų kursai gali skirtis savo kokybe.

http://www.openculture.com/freelanguagelessons

šiame puslapyje pateikiamas internetinių svetainių, kuriose mokoma užsienio kalbų, rinkinys. Čia siūloma mokytis daugiau nei 40 kalbų (arabų, bulgarų, kinų, danų, prancūzų, vokiečių, graikų, japonų, norvegų, švedų, serbų, lietuvių ir t. t.). Didžioji dalis nurodytų svetainių siūlo atsisiųsti garsines pamokas į kompiuterį arba kitą mp3 formatą palaikantį įrenginį. Visos svetainės suskirstytos pagal kalbas, o visa informacija yra struktūruota ir aiški. Deja, svetainė nėra nuolatos atnaujinama, todėl kai kurios nuorodos gali neveikti.

http://www.word2word.com/course.html

šiame puslapyje taip pat yra pateikiamas internetinių svetainių, kuriose mokoma užsienio kalbų, rinkinys. Siūlomų kursų kokybė gali stipriai skirtis tarpusavyje. Be to, kai kurios svetainės gali reikalauti specialių operacinės sistemos arba internetinės naršyklės nustatymų. šios svetainės dizainas itin skurdus, tačiau vartotojui suteikiama galimybė rinktis iš daugybės kalbų.

http://www.skritter.com/

Itin populiarėjantis internetinis puslapis, kuriame siūlomo mokytis kinų ir japonų kalbos. Rytų šalių hieroglifus galima piešti kompiuteryje arba telefone, atsisiuntus specialią programą.

Užsienio kalbos galima mokytis ir be specialių kursų

Siekiant išmokti vieną ar kitą kalbą, nebūtinai reikia valandų valandas praleisti prie gramatikos knygų. Kalbą galima išmokti ir nuolatos jos klausantis. Atsisiųskite mėgstamą serialą pageidaujama kalba ir žiūrėkite jį su titrais. Taip išmoksite ne tik išgirsti (ir suprasti) žodį, bet ir jį perskaityti. Nepamirškite skaityti knygų užsienio kalba. Savaime suprantama, iš pradžių daugelio žodžių nesuprasite, bet laikui bėgant pamatysite, kad suprantate vis daugiau ir daugiau. Pradžioje patariama skaityti knygas, skirtas vaikams. šiose knygose gramatika nesudėtinga, o turinys suvokiamas greičiau. Be to, klausykite muzikos užsienio kalba. Galite pabandyti susirasti patinkančios dainos žodžius ir juos išsiversti arba dainuoti kartu su atlikėju. Nepamirškite, kad mokydamiesi kalbos, kaip ir imdamiesi bet kokios kitos veiklos, privalote pasitikėti savo sėkme ir jėgomis, kadangi pats svarbiausias dalykas mokantis yra vidinė motyvacija.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Mokyklos