Naujovės profesiniame mokyme, skirtos vyresnio amžiaus asmenims

Publikavimo data: 2015-07-20 Naujovės profesiniame mokyme, skirtos vyresnio amžiaus asmenims

vyresnio amžiaus žmonių bedarbystė

Vyresnio amžiaus žmonių bedarbystės problema tampa vis aktualesnė šiandieninėje visuomenėje – ilgalaikių bedarbių skaičius vis didėja ir vertingas jų žmogiškasis potencialas lieka netrastas ir nepanaudotas.

Siekiant spręsti šią problemą, reikėtų panaudoti naujus mokymo metodus, ypač profesinio mokymo srityje, kurie padėtų efektyviai tobulinti pagrindines vyresnio amžiaus asmenų, ypač moterų, kompetencijas. Metodai turėtų būti tiesiogiai orientuoti į besimokančiuosius, juos įtraukiant į mokymo programų kūrimą ir adaptuoti remiantis pačių besimokančiųjų turima patirtimi.

Socialinių inovacijų fondas, kartu su partneriais iš 6 Europos Sąjungos šalių įgyvendina Leonardo da Vinči programos mokymosi partnerystės projektą EWE, kurio metu pasidalino ir apsikeitė patirtimi, susijusia su profesiniu suaugusiųjų mokymu, ypatingai akcentuojant patirtį įgytą skatinant dėstytojus taikyti mokymo metodus orientuotus į pačius besimokančiuosius – adaptuoti mokymo metodus pagal individualius vyrų ir moterų poreikius. Projekto metu buvo organizuoti 7 teminiai seminarai, kartu su 6 tarptautiniais partnerių susitikimais, kurių metu partneriai pristatė savo patirtį profesiniame mokyme, kuri jų darbo praktikoje parodė sėkmingiausius rezultatus.

Projekto metu buvo atliktas tyrimas, kurio metu visų partnerių šalyse buvo apklaustos grupės darbdavių, profesinio ugdymo dėstytojų ir vyresnio amžiaus moterų. Pagrindinis tyrimo tikslas buvo atrasti problemas, su kuriomis susiduria vyresnio amžiaus moterys profesniame mokyme ir šiai dienai profesiniame mokyme naudojamas priemones, skirtas šių problemų sprendimui. Remiantis tyrimo išvadomis, partneriai iš Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Italijos, Bulgarijos ir Turkijos surinko savo praktikoje naudojamus naudingiausius ir efektyviausius metodus ir/ar jų elementus, skirtus vyresnio amžiaus moterų mokymui, ir juos apjungė į Metodinį vadovą, skirtą mokytojams ir dėstytojams.

Metodinisvadovas yra laisvai platinamas leidinys, parengtas anglų kalboje. Susidomėjus prašome kreiptis į projekto partnerį Lietuvoje, Socialinių inovacijų fondą, projekto vadybininkę Živilę Savickaitę.

Platesnę informaciją apie projektą, įgyvendintas veiklas ir sukurtus resultatus galima rasti adresu www.ewe-project.org.

 

Socialinių inovacijų fondas

Savanorių pr.1, Kaunas

Tel./faksas 8-37-206575

www.lpf.lt

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

LLP            EWE               socialinių inovacijų fondas

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kursai, mokymai
Balsavo: 8
Adresas:
Ventos g. 21, MAŽEIKIAI
Telefonas:
El. paštas:
Buhalterinė apskaita
Finansai
Kursai, mokymai
daugiau veiklų >
Įmonė MOKESČIŲ LABIRINTAI sėkmingai dirba jau daugiau nei 15 metų. Tai buhalterines apskaitos įmonė, teikianti paslaugas fiziniams ir(...)
Balsavo: 8
Adresas:
Laisvės pr. 60, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Kursai, mokymai
V. Ikonikovo vairavimo mokykla Vilniuje, Spaudos rūmuose, Laisvės pr. 60. Profesionalūs praktinio vairavimo instruktoriai bei puiki teorijos(...)
Balsavo: 23
Adresas:
Gedimino g. 1, KAZLŲ RŪDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Darbo sauga
Kursai, mokymai
Profesinis mokymas
Darbų saugos ir profesinis mokymas, atestavimas, energetikos darbuotojų sertifikavimas pagal visas veiklos sritis, visoje Lietuvoje.(...)
www.baltijosmarmuras.lt
www.gpspartneris.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.gpspartneris.lt