Naujausios langų gamybos tendencijos

Publikavimo data: 2014-03-22 Naujausios langų gamybos tendencijos Lietuvoje daugiu nei pusę metų oras būna šaltas, darganotas ir lietingas, todėl ypač aktualu taupyti šilumos energiją. Yra nustatyta, kad dėl blogos langų konstrukcijos, kurios didžiąją dalį užima stiklo parketas, namai gali prarasti iki 50 proc. šilumos. Taigi, patartina itin kruopščiai rinktis naujuosius namų langus.

šiandien galima džiaugtis: jau galima įsigyti langus su ypač šiltais stiklo paketais. Jie žiemą kambariuose daug geriau laiko šilumą, o vasarą neleidžia prasiskverbti kaitriems saulės spinduliams. Paketams naudojama pasaulinė naujiena, šiais metais pasiekusi ir Lietuvą – dvigubos funkcijos stiklas. Naująjį dvigubos funkcijos stiklą langams sukūrė viena JAV kompanija. Kol kas langus iš stiklo, stiklo, kuris daug geriau praleidžia šviesą, vasarą saugo nuo karščio , o žiemą neišleidžia šilumos, gamina tik viena įmonė Lietuvoje.

šie stiklai yra skaidriausi, šilčiausi ir geriausiai nuo saulės saugantys langų paketai Tokio tipo dviejų stiklų paketo šilumos varža dešimtadaliu geresnė ir sudaro 1,0 m2K/W, o trijų stiklų paketo varža net du kartus geresnė ir sudaro 0,5 m2K/W. Tokie rodikliai reiškia, kad naujieji langai 5 kartus geriau saugo šilumą nei įprasti stiklo paketai su dviem paprastais stiklais.

Toliau kalbant apie naujausias langų technologijos būtų galima įvardyti medinius langus, kaustytus aliuminiu. Tai naujovė, medinius langus padaranti gerokai ilgaamžiškesniais. Aliuminis – lengvas, tvirtas ir ilgaamžiškas metalas, todėl nenuostabu, kad jau seniai kilo mintis gaminti tokius langus. Kita vertus, jei darant langus būtų atsisakoma natūralios medienos, langai prarastų prabangą, ekologiškumą, eleganciją. Vienintelė išeitis – pamėginti sujungti visus medžio ir aliuminio privalumus į vieną gaminį. Rezultatas pavyko stulbinantis!

Kai buvo pradėti daryti tokio tipo langai, pirmuosius gamino iš dvejų dalių: laukinė rėmo pusė buvo iš aliuminio, o vidinė – iš medžio. Tokios konstrukcijos langai nebuvo itin funkcionalūs: jie praleido šilumą, buvo nehermetiški, neturėjo garsą izoliuojančių savybių. Buvo nuspręsta langus tobulinti, pakeičiant jų gamybos technologiją, ir medį su aliuminiu jungti visai kitu santykiu. Medinis lango rėmas buvo apkaustytas iš lauko pusės aliuminiu. Taip medis įgijo aliuminį skydą ir tapo apsaugotas nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Naudojant tokią technologiją, buvo panaikintas didžiausias medinių langu trūkumas – polinkis gerti drėgmę. Taip buvo užtikrintas lango ilgaamžiškumas, eksploatacijos patogumas bei patrauklus estetinis vaizdas, kuriuo pasižymi mediniai langai, kaip natūralios medžiagos produktas. Kaustyti aliuminiu mediniai langai skirti tiems vartotojams, kuries patinka įvairovė ir naujovės. Jie ypač tinka pastatams, esantiems mieste, kadangi ypač gerai apsaugo nuo gatvės keliamo triukšmo, kvapo.

Dar viena įdomi, pastaruoju metu ypač daug naudojama langų naujovė yra speciali lango sandarinimo tarpinė, puikiai sauganti nuo vėjo. Tai atspari drėgmei, deformacijai ir ypatingai elastinga, specialios struktūros 6 mm skersmens sandarinimo tarpinė. Ji dedama ant stiklo paketo per visą jo perimetrą, vėliau prie jos tvirtinama stiklajuostė. ši tarpinė guma puikiai sulaiko į lango rėmo drenažinį kanalą patenkantį vėją, kuris pasiekia ir stiklo paketą. Ji blokuoja tolimesnį šalčio kelią iki stiklajuostės, taip užtikrindama šilumą jūsų namuose. Taigi, ši tarpinė puikiai palaikys visada šiltą vidaus patalpų orą, leis išvengti šalčio, užkirs kelią pelėsių susidarymui lango rėme. Ji taip pat sumažins langų rasojimo bei apledėjimo žiemą tikimybę, Jūsų buvimas prie langų taps komfortiškas ir laikui bėgant sumažės šildymo išlaidos.

šiandien, kai langų ir jų priedų gaminimo įmonių yra tiek daug, o naujų technologijų šioje srityje randasi bene kasdien, tapo nebesvarbu, ar lauke ūžauja vėjai ar merkia lietūs, ar siaučia pūgos – namuose visada jausitės jaukiai, šiltai ir maloniai.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Langai
GRETSCH-UNITAS BALTIC, UAB LANGŲ IR DURŲ TECHNIKA
Balsavo: 41
Adresas:
Eišiškių pl. 127, Vilnius
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automatizavimas
Durys
Langai
daugiau veiklų >
Langų technika. Fasado apkaustai. Atidaromųjų-atverčiamųjų langų apkaustai. Durų technika.Įmontuojamos spynos. Stumdomosios durys.(...)
Balsavo: 11
Adresas:
Palemono g. 5, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Durys
Langai
Gaminame, parduodame: plastikinius, aliuminius langus ir duris. Siūlome švedų gamintojo SAPA aliuminius profilius: aliuminio langus, vitrinas,(...)
Balsavo: 26
Adresas:
R. Kalantos g. 66, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Durys
Langai
Stiklo gaminiai
daugiau veiklų >
Pagrindinė įmonės veiklos sritis yra aliuminio konstrukcijų gamyba bei montavimo darbai, balkonų ir terasų stiklinimas (Aliuminio slankiojanti(...)
www.gpspartneris.lt
www.sekluva.lt
www.gpspartneris.lt
www.sekluva.lt