Naujausios baldų gamintojų skelbiamos tendencijos

Publikavimo data: 2014-03-22 Naujausios baldų gamintojų skelbiamos tendencijos Šių metų sausio pradžioje įvairūs interjero dizaineriai, dizaino specialistai bei baldų gamintojai atidarė naują sezoną Vokietijoje, Kelno baldų parodoje „Imm cologne“. Čia žinomiausi baldų profesionalai iš visos Europos – Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Skandinavijos, Italijos, Austrijos ir Šveicarijos – pristatė savo naujienas, iš kurių galima spėti, kokios pačios didžiausios baldų dizaino naujienos ir intrigos laukia šiais metais.

Kintantis prabangos supratimas

Prieš keletą savaičių Kelne vykusioje įvykusioje parodoje didžiausio ir išskirtinio dėmesio susilaukė tie gamintojai, kurie kurdami naujus baldus mėgino ir sau, ir visiems kitiems atsakyti į klausimą, kas iš tikrųjų yra ta šiuolaikinė prabanga. Viena vertus, dabar, kai dar ne visiškai atslūgo sunkmečio banga, apie prabangą tarsi reikėtų kalbėti pašnibždomis, vis dėlto tie, kurie nori jaustis sėkmingi ir konkurencingi itin prabangių baldų rinkoje, privalo racionaliai apgalvoti ir suprasti kintančius vartotojų poreikius. Tai ypač aktualu Vokietijai ir jos kaimyninėms šalims, kadangi būtent vokiečiai naujiems baldams kasmet išleidžia daugiausia pasaulyje – apie 390 eurų.

Iš parodos buvo matyti, jog šiuolaikinė prabanga atsirandanti aukščiausiame baldų pramonės segmente pastaraisiais metais po truputį keičia savo veidą. Ji nebėra tokia demonstratyvi bei arogantiška, dabar labiau linkstama į santūrumą bei subtilumą. šiandien prabangūs baldai namams išskirtinumą reiškia ne per formos ar medžiagų įmantrybes, o per nepriekaištingą kokybę, natūralias medžiagas,  ypatingą dėmesį detalėms, unikalų ir autentišką dizainą bei santūrias spalvas.

Vis reiklesni vartotojai

Pačių žinomiausių baldų kompanijų atstovai teigia, jog praėjusi ekonominė krizė gerokai pakeitė klientų pirkimo įpročius. Pasikeitė ir jų požiūris į prabangius baldus ir į tai, kas apskritai yra prabanga. šiandien pirkėjas, priešingai nei iki krizės, dažniausiai nebenori mokėti ypač daug pinigų vien už šmaikštų baldo pavadinimą arba garsaus dizainerio pavardę (tokia tituluojama netgi Victoria Beckham). Vartotojų šiandien nebežavi ypač sudėtingi konceptualūs sprendimai arba Liudviko XVI baldų kopijos, nebent jos būtų ypač tikslios, sukurtos pagal autentiškus brėžinius.

Gamintojai siekia išsiskirti ir privilioti pirkėjus preciziška baldų kokybe, natūraliomis medžiagomis, taip pat ir aukščiausio lygio apdirbimu dėl kurio baldų aukšta pridėtinė vertė metams bėgant  tik auga.  šiandien vartotojų žvilgsniai daugiausia nukrypsta į tuos baldus, kurie turi autentišką gamybos bei dizaino istoriją. Vienas iš tokių pavyzdžių, demonstruotų Kelno baldų parodoje „Imm cologne”, yra austrų kompanijos pristatyta naujoviška spintelių sistema. Ji pasižymi santūriu dizainu, bet išskirtiniausias dalykas yra tai, kad gaminant jų fasadus buvo naudojami ąžuoliniai poliai iš Venecijos. Dėl šios priežasties ant  spintelės yra matoma unikali ąžuolo faktūra, per daugybę metų sukurta Venecijos kanalų vandens ir netgi kinivarpų. Ne vienas už galimybę savo namuose turėti šią Venecijos dalelę sutinka mokėti papildomai, tačiau svarbiausia yra tai, kad tokius prabangius baldus dažniausiai įsigyja būtent tie žmonės,  kurie puikiai suvokia jų vertę ir supranta, už ką moka.

Autentiškų baldų grįžimas į rinką

šių metų Kelno parodoje buvo galima pamatyti ir kaip niekad daug į serijinę gamybą grąžintų minkštų bei korpusinių baldų modelių. Be abejo, tai nereiškia, kad baldų gamintojams pritrūko originalių idėjų.

Baldų autentiškumas daugeliui žmonių siejasi su šeštojo dešimtmečio baro ar močiutės supamuoju krėslu, kuris buvo įsigytas sendaikčių turguje. Klientus intriguoja ir tie baldai namams, kurie gali papasakoti intriguojančią istoriją, sukurtą prieš kelis dešimtmečius ar pusę amžiaus, taip pat ir tie, kurių  brėžiniai daugybe metų gulėjo dulkėtose spintose, nors jų autoriai ir buvo įtraukti į baldų dizaino vadovėlius bei chrestomatijas. Pirkėjai domisi tokiais kūriniais, kurie, atlaikė laiko išbandymus ir įrodė, jog moderni jų dizaino kalba gyvybinga bei įkvepianti. Vieni tokių pavyzdžių yra Vokietijos minkštųjų baldų gamintojo COR sofa „Conseta“, kuri šiemet atšventė savo serijinės gamybos 50-metį, bei spintų sistemų gamintoja „Interlubke“, kuri vėl ėmė kurti knygų lentynų sistemą, kurios dizainas buvo sugalvotas dar 1977 metais. šiemet vykusi baldų paroda „Imm cologne“ patvirtino, kad būtent tokio tipo baldai kaip niekada anksčiau nusipelnė, vėl į juos nukreiptų prožektorių šviesų.

Pirmenybė faktūrai, raštams, detalėms

Apžvelgus naujausias pasaulines baldų rinkos tendencijas galima būtų teigti, kad šiemet išaugs ir sustiprės medžiagos bei lytėjimo svarba. Nors daugelis interjerą vertina akimis, vis dėlto, galima rasti ir tokių sprendimų, kurie bus malonūs ne tik pažiūrėti, bet ir prisiliesti. 2014 m. lytėjimas baldų rinkoje pradės savo kelią pripažinimo link – populiarūs bus vilnoniai bei drobiniai apmušalai, versta oda dengtos fotelio atkaltės, kailio detalės ir panašiai. Neužteks vien pažiūrėti – norėsis į tokius daiktus panardinti pirštus, prisiglausti ar švelniai lytėti pirštų galiukais.

Klabant apie raštus, tikėtina, kad nebeliks 2013 m. pasauliniame interjere dominavusių ryškių gėlių ornamentų, gyvūnijos, ypač paukščių, motyvų, o bus grįžtama prie įvairių geometrinių formų ir raštų. Taip pat prognozuojama, kad šiais metais labai populiarus taps ir kaligrafijos menas bei eskizai. Tai džiugi naujiena tiems, kurie turi bent kiek išlavintą ranką, kadangi bus galimybė patiems susikurti interjero detales. Galima netgi įsirėminti seną mokyklos laikų eilėraštį, kuris buvo rašytas paties ar gautas iš simpatijos. Vis rečiau šiandien pasitaikanti autentiška rašysena ar storomis rašalo linijomis rašyti tekstai tikrai suteiks jūsų namams išskirtinumo.

šie metai žada atnešti ir etnografinių detalių atgimimą. Prognozuojama, jog viena iš ryškiausių tendencijų aksesuarų rinkoje bus liaudies raštai bei tradicinės įvairių šalių detalės. Odos ar kailių fragmentai, taip pat minimalistiniai vario ar netgi sidabro dirbiniai puikiai papuoš jūsų aplinką.  Pasaulinės tendencijos taip pat žada ir afrikietiškų motyvų atgimimą, taigi, galite drąsiai nupūsti dulkes nuo savo senos ir nebenaudojamos afrikietiškais motyvais puoštos vazos – šiemet ji tikrai ras sau vietą.

 

Baldų pardavėjus iš visos Lietuvos galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Baldų pardavėjai Vilniuje

Baldų pardavėjai Kaune

Baldų pardavėjai Klaipėdoje

Baldų pardavėjai Šiauliuose

Baldų pardavėjai Panevėžyje

Baldų pardavėjai Alytuje

Baldų pardavėjai Marijampolėje

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Baldų gamyba
Balsavo: 58
Adresas:
Ramučių g. 1, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Baldai
Baldų gamyba
daugiau veiklų >
Baltijos marmuro panaudojimo sritį riboja tik žmogaus fantazija! Dirbtinio marmuro technologija sukurta JAV. Ji ne kartą yra pelniusi(...)
TAUBALDIS, UAB Call Today
Balsavo: 8
Adresas:
Verslininkų g. 40, Taurų k.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Interjero idėjos
TauBaldis - tavo baldų fabrikas! Įvairių korpusinių baldų projektavimas ir gamyba pagal individualius projektus. Virtuvės baldai, virtuviniai(...)
Balsavo: 9
Adresas:
Vyturio g. 2, NEVERONYS, KAUNO R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Medienos gaminiai
Korpusinių baldų gamyba pagal užsakymus. Baldų gamyba iš natūralaus medžio. Ąžuolo, uosio baldai. Masyvo baldai.
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt