Naminių gyvūnų kastracija

Publikavimo data: 2017-10-31 Naminių gyvūnų kastracija

Naminiai gyvūnai dažnoje šeimoje nelaiomi tiesiog gyvūnais. Jie tampa šeimos nariais, kuriais labai rūpinamės, mylime bei saugome nuo įvairių pavojų. Populiariausi ir labiausiai mėgstami naminiai gyvūnėliai yra šuniukai bei kačiukai. Natūralu, kad jie susilaukia palikuonių. Tuomet iškyla problem dėl jų gyvenamosios vietos. Juk ne visi žmonės gyvena dideliuose nuosavuose namuose, kur užtektų vietos ne vienam, o keliems augintiniams. Taip pat ne visi nori auginti daug naminių gyvūnų. Šią problem padeda išspręsti šunų bei kačių kastracija (patinėliams) ar sterilizacija (patelėms).

Kastracija – procedūra, kurios metu prapjaunamas patinų kapšelis ir pašalinamos sėklidės. Sterilizacija – patelėms atliekama procedūra, kai pašalinama gimda bei kiaušidės.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kastracija arba sterilizacija – savanaudiškas šeimininko noras, kuris nėra naudingas pačiam augintiniui. Tačiau ti klaidinga nuomonė, nes kastracija ne tik nėra žalinga, bet netgi naudinga naminiams gyvūnėliams. Kodėl?

kastracija

Kastracijos bei sterilizacijos privalumai

Visų pirma, tai lemia geresnę gyvūnų sveikatą (ypač patelių). Vyresniame amžiuje nesterilizuotos patelės turi didelę riziką susirgti pūliniu gimdos uždegimu, kuris yra gana pavojingas sveikatai. Gali prireikti net gyvūną operuoti.

Antra, patelės išvengia gimdymo metu patiriamo streso, įvairių komplikacijų ir pan. Be to, nereikia sukti galvotis, kur dėti jauniklius. Neretai jie atsiduria tiesiog gatvėje.

Kastruoti ar sterilizuoti gyvūnai būna ramesni bei sėslesni. Jie nepatiria rujojantiems gyvūnams būdingos blogos nuotaikos, irzlumo, nežymi savo teritorijos ir pan. Be to, yra saugesni, nes neišeina iš namų, nekovoja su kitais katinais dėl patelių, teritorijos.

Ne paslaptis, kad kastracija yra pakankamai brangi procedūra, už kurią gali sumokėti ne visi gyvūnų šeimininkai, ypač jeigu augina ne vieną naminį gyvūnėlį. Alternatyva kastracijai, nors ir ne tokia patikima bei patogi, yra kontraceptinės tabletės ar injekcijos. Tačiau jų kaina taip pat nėra maža, o vartojimas turi būti nuolatinis. Taigi susidarys tikrai didesnė suma nei kainuoja vienkartinė kastracijos, sterilizacijos procedūra.

Naminių gyvūnėlių šeimininkams kyla klausimas kada geriausias laikas atlikti šią procedūrą. Anot specialistų, kastraciją geriausia atlikti, kai gyvūnas yra ne jaunesnis kaip 6 mėnesių, nes nuo tokio amžius jis lengviau ištveria anesteziją. Tačiau, esant reikalui, ši procedūra gali būti atliekama ir anksčiau, nes šiuolaikinės technologijos suteikia tokią galimybę.

Kalbant apie kastraciją ar sterilizaciją, aktyviai svarstomas klausimas, ar tai nepažeidžia gyvūnų teisių, neprieštarauja gamtos dėsniams. Juk naminiai gyvūnai nori susilaukti palikuonių, tai užkoduota jų genuose. O kastravimas ar sterilizavimas tokią galimybę atima. Tačiau nepamirškime, jog gyvūnai nesugeba sąmoningai kontroliuoti, kiek vaikų susilaukti ir kada. Tokiu atveju gali padėti kastracija.

 

UAB „Dainavos veterinarija” teikia kokybiškas, profesionalias kastracijos bei sterilizacijos paslaugas. Rūpinamės jūsų augintiniais, todėl prieš atliekant šią procedūrą, ištiriama gyvūno sveikatos būklė.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Veterinarijos klinikos
DAINAVOS VETERINARIJA, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 6
Adresas:
Pašilės g. 118, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Naminiai gyvūnai
Veterinarijos klinikos
Veterinaras Kaune. Veterinarijos gydykla Kaune. Gyvūnų gydymas. Kačių kirpykla
Balsavo: 8
Adresas:
Vytauto g. 38A, MARIJAMPOLĖ
Telefonas:
El. paštas:
Naminiai gyvūnai
Pašarai
Veterinarijos klinikos
Kokybiškos visos veterinarijos paslaugos: gyvūnų gydymas, vakcinacija (skiepai), chirurgija, veterinarinė terapija, akušerija, dermatologija.(...)
Balsavo: 16
Adresas:
Jeruzalės g. 7, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Gyvūnų prekės
Pašarai
Veterinarijos klinikos
Veterinarijos paslaugos smulkiems gyvūnams. Profesionali pagalba Jūsų mažajam draugui! Konsultacijos auginimo ir šėrimo klausimais.(...)
miskinta.lt
www.rigemeta.lt
miskinta.lt
www.rigemeta.lt