Lietaus nuvedimo sistema: kokiais atvejais be jos neišsiversime?

Publikavimo data: 2016-04-22 Lietaus nuvedimo sistema: kokiais atvejais be jos neišsiversime?

lietaus nuvedimo sistemosSusirūpinę savo kiemo dirvožemiu ir jame esančiu per dideliu vandens lygiu negaili ir investuoja tam tikrą pinigų sumą, įsirengdami lietaus nuvedimo sistemą. Tuo tarpu kiti net nemano to daryti, įsitikinę, jog lietaus vanduo tiesiog kažkur nutekės ir problemos lyg nebūta, o štai pinigų sutaupyta... Kaip yra iš tikrųjų: ar lietaus nuvedimo sistemos išties vertos investuojamų pinigų, o gal verta pataupyti kitiems pirkiniams?

Kas gali nutikti be lietaus nuvedimo sistemų?

Pirmiausia, įvertinkime situaciją be lietaus nuvedimo sistemų. Tikriausiai kiekvienas žinome, jog ypač po žiemos, pavasarį intensyviai tirpsta sniegas nuo žemės paviršiaus ar stogo ir jis turi kažkur nutekėti. Tiesa, dalis jo tikrai susigeria į giluminius vandenis, tačiau toli gražu ne viskas. Labai didelė dalis kaupiasi būtent paviršiniuose sluoksniuose, o po to prie jo dar prisideda ir stiprūs vasaros lietūs. Saulė dalį jo išdžiovina, tad šis išgaruoja, o visa kita lieka. Jei Jūsų kieme likusio vandens kiekis bus itin didelis, čia esanti žemė gali tapti mažiau derlinga, todėl negalėsite pasidžiaugti savo natūralių gėrybių gausa. Bet tai tikrai dar ne pats blogiausias variantas - ženkliai pakilęs gruntinio vandens lygis gali sukelti kur kas rimtesnes pasekmes: rūsio ir apatinių patalpų apsiėmimą, namo pamatų judėjimą... Žinoma, labai daug kas priklauso nuo individualaus gruntinio vandens lygio kiekvienam sklype, todėl svarbu atlikti šių tyrimus. O sulaukus rezultatų apie grunto tipą, kritulių kiekį, vandens praleidžiamumą ir pasitarus su specialistu apsispręsti, ar investuoti tam tikrą sumą dėl saugumo ir pelkių išvengimo kieme.

Lietaus nuvedimo sistemų tipai:

Nusprendus, jog visgi saugumas yra svarbus ir siekiant išvengti užtvindymo, didelių balų kiemo, namo aplinkoje būtina parengti lietaus nuvedimo sistemos projektą ir pasirinkti nuvedimo sistemos tipą. Kokius sistemos tipus galima pasirinkti mūsų šalyje?

  • Atvirą, kai lietaus vanduo nuvedamas pasitelkiant į pagalbą esančius kanalus, griovius, latakus, ar naujai juos iškasant/įrengiant.
  • Uždarą, kai vanduo tekėdamas latakais nukreipiamas į šulinius ir vėliau į vamzdynus.
  • Mišrų, kai paviršinės sistemos dalys gali būti pakeičiamos požeminiais vamzdžiais.

lietaus nuvedimo sistemaKas sudaro lietaus nuvedimo sistemą?

Lietaus nuvedimo sistemos sudarytos iš tokių pagrindinių elementų: vandens latakų, skirtų lietaus surinkimui bei nuvedimui, įvadų, vamzdžių ir šulinių. Sistema turi būti montuojama kelių milimetrų kampu, jog vanduo laisvai ir nutekėtų, juk pagrindinis lietaus nuvedimo sistemų tikslas – surinkti visą perteklinį vandenį, esantį teritorijoje, ir nukreipti jį trumpiausiu keliu. Visas kompleksas ir yra reikalingas tinkamam procesui užtikrinti.

Galutinis sprendimas dėl lietaus nuvedimo sistemų paliekamas pačių žmonių apsisprendimui. Žinoma, viskas dažniausiai atsiremia į piniginius klausimus, juk jei galėtų – sistemą įsirengtų gal ir kiekvienas. O kai šiuos reikia taupyti, kiekvienas klausimas gerai apsvarstomas. Tad, svarbu įvertinti specialistų išvadas dėl metinių kritulių kiekio ir individualaus kiemo grunto santykio ir apgalvoti, ar tai nebus kur kas pigesnis sprendimas nei vėlesnis patalpų ir pamatų remontas. 

Daugiau apie stogo dangas galite rasti: www.agmeka.lt

Patalpinta rubrikoje(-ose): Inžineriniai tinklai
Balsavo: 3
Adresas:
S. Lozoraičio g. 19, GARLIAVA, KAUNO R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Inžinerinės sistemos
Inžineriniai tinklai
Statybos technika
Inžinerinių tinklų statyba : vandentiekiui, nuotakynams, telekomunikacijoms, vamzdynų klojimui betranšėju būdu. Žemės kasimo darbai
Balsavo: 7
Adresas:
Nartavos g. 6, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Aplinkos apsauga
Aplinkotvarka
Inžineriniai tinklai
daugiau veiklų >
Vamzdynų tiesimas betranšėjiniu būdu. Siurblių montavimo, rekonstravimo darbai. Įvairių tipinių nuotekų valymo įrenginių montavimo darbai.(...)
Balsavo: 14
Adresas:
Žalgirio g. 88A, VILNIUS
Telefonas:
Inžineriniai tinklai
Projektavimas
Šildymas
daugiau veiklų >
Šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vidaus ir lauko: vandentiekio, nuotekų šalinimo, dujinių, lauko šilumos tiekimo tinklų, kieto kuro(...)
miskinta.lt
kamelota.lt
miskinta.lt
kamelota.lt