Kreditai – šiuolaikinio pasaulio grėsmė ar išsigelbėjimas?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kreditai – šiuolaikinio pasaulio grėsmė ar išsigelbėjimas? Kreditas tai tam tikra pinigų suma, skolinama fiziniam ar juridiniam asmeniui, numatant sąlygas, susijusias su jos vartojimu ir grąžinimu mokant nustatyto dydžio palūkanas. Šie skolinimai gali būti paskolos, kreditai ir kitokie atidedamojo mokėjimo metodai, leidžiantys pirkti prekes, paslaugas, žaliavas, medžiagas ar pan. Kreditai teikiami tiek vartotojams, tiek ir verslo tiek reikmėms. Kreditus gali teikti bankai, kredito unijos, valstybė, savivaldybė bei kiti asmenys.

 

Kreditų užuomazgos aptinkamos jau 13 a. Italijoje. Čia atskiromis kreditavimo institucijomis tapo lombardai, kurie teikė lombardinius kreditus, t. y. už tam tikrą užstatą pirkliai skolindavo pinigus.

šiandien kreditai dažniausiai suteikiami būstui, automobiliui ir kitoms prekėms įsigyti. Taip pat iš banko galima pasiimti ir kreditinę mokėjimo kortelę. Jos savininkui suteikiamas kreditas, kurį galima išleisti pagal poreikius: visą iš karto ar dalimis, įsigyjant skirtingas prekes ar paslaugas skirtingose parduotuvėse.

Paskolos dažniausiai grąžinamos dalimis kas mėnesį per visą sutartyje nustatytą laikotarpį. Yra ir tokių paskolų, kurios gali būti grąžintos ir skirtingo dydžio įmokomis, bet dažniausiai sutartis numato fiksuotas, vienodo dydžio pinigų dalis. Jei asmuo dar negrąžino anksčiau paimtos paskolos, bet nori įsigyti kažkokį stambų pirkinį, jam reikės tartis su banku ir derėtis dėl palankių papildomos paskolos sąlygų. Asmuo, įsigijęs mokėjimo kortelę su kreditu, gali iš banko pasiskolinti tam tikrą pinigų sumą nenumatytiems pirkiniams įsigyti. Kredito dydis dažniausiai priklauso nuo to, kokios kortelės savininkui suteikto kredito dalies jis buvo nepanaudojęs po ankstesnio pirkinio. Priklausomai nuo sumos, kurią jis jau grąžino, suteiktas kreditas taip pat atsinaujina, pvz., jei bankas suteikia 1000 litų kreditą, o jos vartotojas jau išleido 300 litų, bet ir grąžino 100 litų, tai vadinasi, jam dar liko 800 litų kredito. Kad nekiltų nemalonumų, problemų, finansinių nuobaudų labai svarbu visada laiku mokėti nustatytas įmokas ir už paskolą, ir už kreditą, suteikiamą kartu su mokėjimo kortele.

Už kiekvieną pasiimta kreditą jį gražinant reikia mokėti atitinkamas palūkanas. Palūkanos yra mokestis už naudojimąsi kito pinigais. Tai – pajamos, gaunamos leidžiant kitam naudotis paskolintu kapitalu. Jos yra pajamų šaltinis ir dėl to sudaro nacionalinių pajamų dalį. Palūkanos vertinamos procentais per metus išreikšta kaina, susiejanti dabartinę pinigų vertę su būsimąja. Palūkanų norma – tai pagrindinė pinigų ir finansų analizės kategorija. Skolindamas pinigus kitiems, bankas gauna palūkanas už paskolas. Jų dydis priklauso nuo skolininko patikimumo, finansinės padėties, mokumo, pasiskolintos sumos ir paskolos grąžinimo termino. Tam tikrą įtaką, be abejo, daro ir ekonominė valstybės padėtis.

Pastaruoju metu ypač populiarūs tapo greitieji kreditai. Tai licencijas turinčių kredito įstaigų teikiamos nedidelės paskolos. Dažniausiai jos būna ne didesnės nei 2000 Lt. Viena vertus, greitieji kreditai puiki paslauga, nes, esant papildomų lėšų poreikiui, tai pats greičiausias sprendimas – pinigai saugiai pasieks asmeninę banko sąskaitą per keletą minučių. Juk dažnai pasitaiko nenumatytų situacijų, kai finansinės galimybės įsigyti reikiamą daiktą nėra pačios geriausios. Norint gauti greitąjį kreditą nereikia važiuoti į banką ir pildyti dokumentų, tiesiog tereikia užsiregistruoti internetu arba pateikti paraišką SMS žinute. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad pasiimant greitąjį kreditą   įsipareigojama mokėti milžiniško dydžio palūkanas. Jų kaina yra labai didelė (nuo 100 % metinės palūkanų normos). Vis dėlto, tokie kreditai turi nemažą paklausą, ypač kai reikia skubiai pasiskolinti pinigų. Bet labai baisu būna tada, kai imamas naujas kreditas, kad būtų galima grąžinti senąjį. Taip sukuriamas uždaras ratas, iš kurio išeiti tampa labai sunku. Prieš priimant sprendimą imti greitąjį kreditą, kiekvienas vartotojas privalo įvertinti savo finansines galimybes ir sugebėjimus pinigus grąžinti laiku.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kreditai
Balsavo: 7
Adresas:
Kniaudiškių g. 46 -2, PANEVĖŽYS
Telefonas:
Audito įmonės
Bankai
Draudimas
daugiau veiklų >
Projektai ES paramai ūkininkams ir verslui. Paskolos, kreditai, mikrokreditai, tarpininkavimas bankuose ir kredito unijose. Verslo planai.(...)
Balsavo: 7
Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 81A, JURBARKAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Bankai
Finansai
Kreditai
Jurbarko kredito unija yra pagrindinė bendruomenės kredito įstaiga, teikianti šiuolaikiškas finansines paslaugas asmeniškai kiekvienam nariui.(...)
Balsavo: 10
Adresas:
Maironio g. 28B, KAUNAS
Telefonas:
Tinklalapis:
Finansai
Kreditai
Paskolos,paskola uz automobilį,autolizingas,paskola nekilnojamajam turtui.
www.bronza.eu
www.tomografija.lt
www.bronza.eu
www.tomografija.lt