Kokių savybių reikia geram akušeriui?

Publikavimo data: 2015-09-09 Kokių savybių reikia geram akušeriui?

akušerisAkušerio specialybė – labai atsakinga. Juk tai žmogus, kuris į pasaulį priima naują žmogų, suteikia jam galimybę sklandžiai pradėti savo gyvenimą. Nėra jokios abejonės, kad tokios profesijos atstovui reikia ypatingų  charakterio savybių ir ypatingos meilės žmonėms. Su vieno garsiausių Lietuvos medicinos institutų vadovu pasikalbėjome, norėdami atsakyti į svarbų klausimą – kokių savybių reikia geram akušeriui?

Akušerės darbas –  reikalaujantis pasiaukojimo

Pasiaukojimas yra turbūt pati svarbiausia savybė, kuri reikalinga gerai akušerei. Teks nemažai laiko skirti gimdančios moters pasirūpinimui, kartu su ja iškęsti skausmą, o vėliau mėgautis džiaugsmo ašaromis. Tai nėra toks darbas, kurį galima dirbti nuo devynių ryto iki penkių vakaro – akušerėms dažnai tenka dirbti naktimis ir gerokai ilgiau, negu buvo planuota. Taip yra todėl, kad akušerės klientai – besilaukiančios moterys ir kūdikiai, kurie niekada tiksliai nežino, kada ateis į šį pasaulį.

Akušerijos specialistė taip pat norėtų pabrėžti, kad yra skirtumas tarp akušerės profesijos bei akušerio – ginekologo. Akušerė yra ta, kuri tiesiogiai priima gimdymą, bendrauja su moterimis ir mergaitėmis. Akušerė taip pat veda edukacines paskaitas mergaitėms bei berniukams. Dažniausiai šios paskaitos – higienos klausimais. Akušerė turi pasirūpinti, kad mergaitės, moterys bei berniukai būtų apšviesti visais higienos klausimais ir galėtų gyventi sveikai. Būtent tuo akušerė ir skiriasi nuo slaugytojos – akušerės pagrindinis darbas yra susijęs su sveikais žmonėmis, sveiko gyvenimo būdo puoselėjimu, taip pat pasiaukojimu ir visokeriopa pagalba. Slaugytoja padeda žmonėms, kurie negaluoja.

O kuo skiriasi akušerė nuo akušerio – ginekologo? Pasirodo, kad akušeris ginekologas Vilniuje nebūtinai turi dalyvauti gimdymo procese. Tai specialistas, galintis atlikti cezario pjūvį, taip pat tai specialistas, į kurį kreipiamasi, kuomet yra reikalingas DNR testas. Iš esmės, akušeris ginekologas gali taip pat dalyvauti gimdyme, tačiau jo profesija dažniausiai susijusi su gimdymo operacijomis, tad šis specialistas kviečiamas, kuomet yra komplikacijos grėsmė. Būtent tai ir yra pagrindinis skirtumas tarp akušerio ginekologo ir įprastos akušerės – šios dirba su sveikomis būsimomis mamytėmis, o akušeris ginekologas padeda išspręsti iškilusias problemas.

Ar akušerės profesija yra perspektyvi?

Studentėms ir studentams, kurie renkasi būsimąją  specialybę, labai svarbu žinoti, ar akušerija yra perspektyvi sritis. Nėra abejonės, kad akušeris ginekologas Vilniuje bei kituose miestuose bus reikalingas visada. Tą patį galima pasakyti ir apie akušeres – tai darbas, skirtas ypatingiems žmonėms, kurie siekia aukotis dėl kitų ir daryti viską, kad gimę vaikučiai būtų laimingi. Tiesa, statistika byloja, kad Lietuvoje dabar gimstamumas yra gerokai sumažėjęs nei lyginant penkerius ar dešimt metų prieš. Tačiau, tai nereiškia, kad kada nors akušerės nebus reikalingos – jų reikėjo nuo senų laikų, reikės ir ateityje.

Nors daugelis žmonių yra linkę  maišyti felčeres, slaugytojas ir akušeres, tai yra visiškai skirtingos specialybės. Jeigu slaugytoja nori tapti akušere, jai teks mokytis iš naujo – tokia profesija nėra įgyjama paprastai. Galima teigti, kad akušere tapti yra sunkiau, nei slaugytoja, tad tai paaiškina, kodėl manoma, kad akušerėmis tampa tik tos moterys, kurios iš tiesų turi pašaukimą tokiam darbui.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Medicinos paslaugos
SVEIKA ODA, UAB Visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje!
Balsavo: 12
Adresas:
Savanorių pr. 79, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Pasitelkus modernius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo(...)
Balsavo: 28
Adresas:
M. Valančiaus g. 7 -51, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Interneto parduotuvės
Klinikos
Medicinos paslaugos
ERA ESTHETIC Estetinės ir Lazerinės medicinos klinikos Vilniuje ir Kaune.Klinikose odos ligų diagnostika ir gydymas atliekamas(...)
Balsavo: 7
Adresas:
Savanorių pr. 287 -329, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Vidaus ligų diagnostika ir gydymas. Skydliaukės mazgų gydymas be operacijos. Šeimos gydytojo paslaugos.
miskinta.lt
www.sekluva.lt
miskinta.lt
www.sekluva.lt