Kokios padangos jūsų automobiliui tinkamiausios žiemą?

Publikavimo data: 2015-09-02 Kokios padangos jūsų automobiliui tinkamiausios žiemą?

universalios padangosArtėja šaltesnis metų laikas ir vis daugiau vairuotojų rūpinasi naujomis padangomis, kurios joms praverstų keliui esant slidžiam ar apledėjusiam. Nors rinkoje yra labai daug pasirinkimo, dažnas vairuotojas išsirenka ne pačias tinkamiausias padangas paprasčiausiai dėl to, kad trūksta konkrečios informacijos. Taigi, mes pasistengsime jums padėti šiuo klausimu ir tiksliai įvardinti, kurios padangos yra geriausios jūsų automobiliui žiemos sezonui.

Minkštojo mišinio padangos. Jeigu dažnai važinėjatės keliais, kurie yra gana retai valomi ir tenka važiuoti per užledėjusias, labai slidžias teritorijas, tuomet geriausia rinktis minkštą mišinį, kadangi tokie ratai leis jums stabiliai vairuoti savo automobilį net ir ekstremaliomis oro sąlygomis. Savaime suprantama, tai nėra iš tų padangų, kurios gali jums pasiūlyti didelį greičio indeksą, tačiau tikrai jausitės saugiai.

Kietojo mišinio padangos. Kietasis mišinys itin reikalingas vairuotojams, kurie mėgsta pralėkti greičiau, kadangi įprastai tokių padangų greičio indeksas yra didesnis. Visgi, yra ir tam tikrų minusų – nors tokie ratai jūsų nenuvils kai kelias bus šlapias ar sausas, visgi, su kietojo mišinio padangomis gali tekti pavargti važiuojant apledėjusiu keliu. Negana to, šių padangų neverta įsigyti tiems vairuotojams, kurių mašinų varomieji ratai yra galiniai – pamatysite, kad rezultatas bus panašus kaip vasarinės padangos žiemą, tad verčiau galiniams varomiesiems ratams pirkite dygliuotas arba minkštojo mišinio padangas.

Dygliuotosios padangos. Jeigu ieškote padangų, kurios suteiktų maksimalų stabilumą net ir labai apledėjusiose arba visiškai nevalomuose keliuose, tuomet dygliuotos padangos gali būti puikus pasirinkimas. Tačiau, jums vertėtų žinoti, kad iš karto nusipirkus dygliuotas padangas, jūs negalite tiesiog nieko nedelsdami važiuoti staigiais posūkiais ar staigiai stabdant – bent porą šimtų kilometrų rekomenduojama pravažiuoti ramiai, kad padangos „įsivažiuotų“. Tuomet jau galima jas maksimaliai išnaudoti. Vertėtų kai ką žinoti ir tiems, kas dažnai keliauja į užsienį – su dygliuotomis padangomis teks atsisveikinti daugumoje Europos šalių, kadangi Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių, kur dygliuotąsias padangas leidžiama eksploatuoti.

Universalios padangos. Šios padangos gali tikti ir vasarai, ir žiemai, tačiau jos yra gana prieštaringai vertinamos. Visgi, dėl vieno dalyko visi automobilių ekspertai sutinka – tai pats pigiausias variantas, tad nieko keisto, jog universalas keičia tiek vasaros, tiek žiemos padangas daugelyje garažų. Negana to, ir rūpintis tokiomis padangomis reikia maždaug tiek pat, kiek dviračiu. Juk dviratis nereikalauja, kad padangas keistumėte du kartus per metus, lygiai taip pat kaip ir automobilis su universaliomis padangomis.

Visgi, daugelis ekspertų taip pat teigia, kad šiomis padangomis nėra saugu važinėtis slidžiais keliais, kadangi stabdymo laikas gali gerokai pailgėti, o ir nudyla jos gana greitai. Visgi, yra ir priešinga nuomonė – kai kurių autoservisų ekspertai sako, kad geros kokybės universalios padangos yra vos penkiais procentais mažiau efektyvesnės nei žieminės padangos.

Taigi, apibendrinus situaciją, galima drąsiai sakyti, kad saugiausia žiemą važinėtis su dygliuotomis arba minkštojo mišinio padangomis. Kietojo mišinio ratai jums bus patogesni daug važinėjant mieste, na, o universalas visus kitus variantus lenkia savo pigumu ir mažesniais rūpesčiais.

 

Visus automobilių dalių pardavėjus galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Automobilių dalys Vilniuje

Automobilių dalys Kaune

Automobilių dalys Klaipėdoje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Padangos
Balsavo: 10
Adresas:
Mūšos g. 12A, PASVALYS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automobilių dalys
Autoservisai
Krovininiai automobiliai
daugiau veiklų >
Krovininių automobilių dalys, ratų ir padangų priežiūra. Mobilusis telefonas (618) 60202. [email protected] UAB Autodiler automobilių(...)
Balsavo: 9
Adresas:
Vasaros g. 48A -16, MARIJAMPOLĖ
Telefonas:
El. paštas:
Automobilių dalys
Autoservisai
Padangos
daugiau veiklų >
Teikiame automobilių priežiūros paslaugas:Lengvųjų ir krovininių automobilių ratų montavimą ir balansavimą; Ratlankių tiesinimą; Padangų(...)
www.gpspartneris.lt
www.sekluva.lt
www.gpspartneris.lt
www.sekluva.lt