Kodėl pigūs skrydžiai tokie pigūs?

Publikavimo data: 2014-05-28 Kodėl pigūs skrydžiai tokie pigūs? Dar prieš gerus 15 metų kelionės lėktuvu buvo labai retos ir prieinamos tik itin pasiturintiems asmenims. Šiandien nuolatinės kelionės lėktuvu iš vienos šalies į kitą jau nebėra naujiena. Dėl pigių oro linijų skrydžiai tapo prieinami kiekvienam. Jos smarkiai pakeitė visą oro transporto pramonę, įvesdamos itin pigius lėktuvų bilietus ir pertvarkydamos visą sistemą.

 

Šiuo metu egzistuoja ne viena mums gerai žinoma pigių skrydžių bendrovė. Savo paslaugų paketu jos visos yra labai panašios ir stengiasi savo klientams pateikti kuo patrauklesnes bilietų kainas, į kurias visada įskaičiuoja ir rankinį bagažą, tačiau nenurodo tikslios keleivio sėdėjimo vietos lėktuve. Vis dėlto visų šiuo bendrovių mokesčių politika šiek tiek skiriasi. Nevienodas yra leidžiamas bagažo dydis bei svoris, skiriasi oro uostai, iš kurių kyla ir leidžiasi šių oro linijų lėktuvai.

 

Kodėl taip pigu?

Nedidelė ekonominių oro linijų bilieto kaina randasi dėl daugybės atsisakytų išlaidų: „nemokamo“ maisto bei gėrimų, dėl to, kad naudojami tik vienos rūšies lėktuvai (todėl sumažėja išlaikymo, apmokymo bei taisymo išlaidos), naudojami antriniai oro uostai, kuriuose mokami mažesni mokesčiai. Be to, šios oro linijos skrydžių bilietus pardavinėja tik internetu arba telefonu, tokiu būdu sumažindamos rinkodarines išlaidas – nereikia mokėti kelionių agentams, spausdinti ir siųsti bilietų paštu. Taigi, smarkiai sumažėja ir bilietų kainos. O to ir siekia visos pigių skrydžių bendrovės visame pasaulyje.

Pigių skrydžių bendrovės, perdavinėdamos bilietus internetu, naudoja dinaminį kainų nustatymą, kuris pasikeičia priklausomai nuo keleivių paklausos. Dažniausiai būna taip, kad anksčiausiai nusipirktas bilietas yra pats pigiausias. Be abejo, kartais galima rasti ir itin pigių paskutinės minutės skrydžių pasiūlymų. Vis dėlto dažniausiai kuo vėliau pirksite bilietą, tuo mažesnė tikimybė gauti jį pigiai.

Taigi, daugiausiai naudos iš pigių skrydžių oro bendrovių gausite tuo atveju, jeigu bilietus pirksite kiek tik įmanoma anksčiau, tiksliai žinosite bagažo apribojimus ir pagal tai tinkamai susipakuokite daiktus (tokiu būdu išvengsite papildomo bagažo pirkimo), su savimi pasiimsite maisto (jei kartais skrydžio metu išalksite, nereikės išlaidauti lėktuve). Prieš skrisdami tiksliai išsiaiškinkite, kuriame oro uoste lėktuvas leisis ir įvertinkite, kokios bus transporto išlaidos, kai norėsite pasiekti norimą vietą. Kartais nutinka taip, kad už taksi ar traukinį sumokama gerokai daugiau nei būtų kainavęs kiek brangesnės oro bendrovės bilietas, kurios lėktuvas leistųsi į arčiau miesto esantį oro uostą.

 

Pigių skrydžių privalumai

Šiame skyrelyje norėtumėme apibendrintai pateikti pagrindinius pigių skrydžių bendrovių privalumus.

Pati pagrindinė priežastis, kodėl šie skrydžiai yra tokie populiarūs, yra itin nedidelė jų kaina. Jūs pasieksite norimą vietą taip pat greitai, kaip ir naudodamiesi brangesnių oro linijų paslaugomis, tačiau išleisite gerokai mažiau pinigų. Norėdami įsigyti bilietą, tai labai greitai ir patogiai padarysite naudodamiesi internetu. Tereikės keletą kartų paspausti pelės klavišus ir bilietas bus jūsų elektroninio pašto dėžutėje. 

Naudodamiesi tokių įmonių teikiamomis paslaugomis, jums teks mokėti tik už tai, ko norite. Skrendant pigių skrydžiu lėktuvu, jums nebus siūloma nemokamo maisto ar gėrimų skrydžio metu, juo labiau kad tai tikrai nėra problema, kadangi atstumai dažniausiai būna nedideli. Skrendant ilgesnius atstumus, jei pageidausite, už papildomą mokestį jums pasiūlys apklotų, pramogų ar karšto maisto. Jeigu iš anksto į lėktuvą pasiimsite maisto ir visko, ko jums gali prireikti skrydžio metu, tikrai sutaupysite nemažai pinigų.

Nepamirškite, kad pigių skrydžių oro bendrovės gana dažnai vykdo įvairiausias akcijas, kurių metu lėktuvo bilietų kainos ribotam laikui smarkiai sumažinamos. Jeigu nenorite pražiopsoti šių specialių kainų pasiūlymų, tuomet rekomenduojama užsiprenumeruoti tam tikros oro linijų bendrovės siunčiamas naujienas į savo elektroninio pašto dėžutę.

 

Pigių skrydžių trūkumai

Be pigių skrydžių oro linijų bendrovių teikiamų privalumų, neretai susiduriama ir su įvairiais jų trūkumais.

Šios įmonės, norėdamos sutaupyti pinigų, skraido į toliau nuo miesto centro esančius oro uostus, todėl keleiviams gali kilti sunkumų, norint nusigauti iki jo ar atvirkščiai. Kartai šie oro uostai būna netgi pora valandų važiuojant traukiniu nuo jūsų kelionės tikslo. Taigi, papildomos transporto išlaidos žymiai padidina lėktuvo bilietų kainas. Be to, pigių skrydžių lėktuvai, kaip ir autobusai, keletą kartų per dieną vyksta tuo pačiu maršrutu, todėl baigiantis dienai gali susikaupti nedidelis skrydžio atidėjimas ir keleiviams gali tekti laukti valandą ar net ilgiau.

Kyla sunkumų ir dėl bagažo, kadangi daugelis pigių skrydžių bendrovių jį riboja ir yra nustatę 10–15 kilogramų leistiną jo svorį. Šie nustatymai labai griežti ir už menkiausiai viršytą bagažo svorį yra imamas mokestis. Dėl šios priežasties prieš skrydį rekomenduojama tiksliai išsiaiškinti, koks yra leistinas bagažo svoris bei matmenys, jį namuose išmatuoti ir pasverti.

Prisiminkite, kad naudojantis pigių skrydžių bendrovių paslaugomis nėra galimi persėdimai – jūs būsite nuskraidintas nuo taško iki taško. Jeigu susiplanavote jungiamąjį skrydį, nereikėtų tikėtis, kad įmonė pasirūpins ir jūsų bagažo pernešimu. Pačiam teks jį pats pasiimti ir iš naujo užregistruoti (kaip skrendant du skirtingus skrydžius). Taip elgdamosi šios oro linijos siekia išvengti nesusipratimų, susijusių su prarastu bagažu.

Daugelis pigių skrydžių įmonių leidžia keleiviams įlipti į lėktuvus ir patiems susirasti vietą, kurioje nori sėdėti. Tai neretai keleiviams sukelia šiek tiek streso, tačiau, kita vertus, padeda gerokai greičiau pripildyti lėktuvą. Už tam tikrą nedidelį papildomą mokestį kai kurios oro linijos keleiviui perkant bilietą siūlo pasirinkti ir sėdėjimo vietą.

Taigi, jei norite nebrangiai keliauti, pigūs skrydžiai yra puikus pasirinkimas. Tačiau sutaupysite tik tada, jei bilietus įsigysite kuo anksčiau. Kita vertus, pigių skrydžių bendrovės daugiausia orientuojasi į gyvenimo „nenukamuotus“ žmones, tai yra į tuos, kurie atostogas gali planuotis taikydamiesi ne prie laisvų dienų, o prie pigių skrydžių kainų. Atmetus visus trūkumus, naudojantis pigių skrydžių bendrovių teikiamomis paslaugomis jums pavyks labai nebrangiai pamatyti daugybę nuostabių vietų.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Oro transportas