Ko galima pasimokyti iš autoritetingų ir sėkmingų vadovų?

Publikavimo data: 2015-04-30 Ko galima pasimokyti iš autoritetingų ir sėkmingų vadovų?

sėkmingi vadovaiŠiuo metu leidžiama labai daug knygų, kaip tapti sėkmingu žmogumi, jos noriai perkamos. Taip žmonės dalijasi patirtimi, skatina kitus įgyvendinti savo idėjas. Tačiau kai ko galime pasimokyti iš savo vadovų ar kitų autoritetingų žmonių, kurie gyvenime pasiekė tai, apie ką daugelis dar tik svajoja. Sėkmingi žmonės dažnai užkrečia savo pavyzdžiu, jiems daug kas sekasi. Kokia jų paslaptis ir kaip jiems tai pavyksta? Ko galime iš jų išmokti?

Turėti aiškų tikslą ir pasitikėti savimi

Sėkmingi vadovai supranta, kad dirbdami kitiems, įgyvendins tik kitų vadovų svajones, o savąsias turės ignoruoti ar atidėti. Nusprendę, jog gyvenimas per trumpas dirbti nemėgiamą darbą ir taip švaistyti savo laiką, jie pasiryžta siekti savo vizijos. Pirmiausia jie išsikelia sau aiškų, konkretų tikslą, susiplanuoja, kaip jo sieks. Sėkmingi žmonės suvokia, kad niekas neįvyks stebuklingai greitai, todėl mėgaujasi pačiu procesu ir judėjimu į priekį. Atsiradus sunkumams jie nenuleidžia rankų, dažnai prisimena, dėl ko viską pradėjo. Autoritetingi vadovai visada tiki savo veikla, tuo, ką daro, ir laikosi užsibrėžtų tikslų, neieškodami jokių priežasčių ir pasiteisinimų, dėl kurių jiems kažkas nepavyksta. Jie stengiasi išnaudoti visas pasitaikiusias galimybes, nesusikoncentruoja į nesėkmes, tačiau apgalvoja, ką darytų blogiausiu atveju. Sėkmingas lyderis nors visko ir nežino, bet nebijo rizikuoti ir prisiimti atsakomybės už savo veiksmus. Tuo tarpu savimi nepasitikintis žmogus nuolat kaupia žinias, informaciją ir vis tiek nesiryžta kažko daryti, nes bijo, jog jam nepasiseks.

Nebijoti naujovių ir pokyčių

Lyderiai geriau negu kiti supranta pokyčių svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir jų tikrai nevengia. Tokie žmonės kaip tik stengiasi sužinoti visas naujienas ir pirmieji jas išbandyti, pritaikyti savo puoselėjamai idėjai. Galima teigti, jog autoritetingi vadovai vadovaujasi ledo ritulininko Wayn Gretzky pasakymu: „Aš čiuožiu ten, kur rutulys dar tik bus, o ne ten, kur jau buvo“. Taigi, jeigu norime sulaukti sėkmės, reikia ne bijoti naujovių, o sugebėti jomis tinkamai pasinaudoti.

Darbas darbas darbas

Klaidinga manyti, jog daug pasiekę vadovai yra kažkieno giminės ar artimieji. Beveik visais atvejais, to, ką matome šiandien, jie pasiekė savo didelėmis pastangomis ir sunkiu darbu. Galbūt dėl to jie paaukojo ir atsisakė daug kitų dalykų, tačiau nusprendė, jog visomis išgalėmis pasieks užsibrėžto tikslo ir dirbo vardan jo. Dabar žiniasklaidoje matome tokius pavyzdžius, kaip Steve'as Jobsas, Markas Zuckerbergas, Billas Gatesas, kuriems, atrodo, tiesiog pasisekė. Tuomet daugelis galvoja, kad dirbti ir nereikia, tiesiog sulaukti genialios idėjos ir viskas įvyks savaime. Deja, tokių pavyzdžių nėra daug, o ir tie patys asmenys, labai daug dirbo, kad jų projektai taptų tokie, kokie yra dabar.

Sėkmingų žmonių diena prasideda tada, kai kiti dar tik bunda ir keliasi. Vadovai anksti ryte jau gali būti nuveikę daugybę darbų, nuosekliai susiplanavę šios dienos ar kelių savaičių planus. Jie niekada neatidėlioja darbų vėlesniam laikui, puikiai supranta, kad geriau viską atlikti laiku.

Autoritetingi vadovai vienu metu geba daryti kelis darbus, priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Kai pavaldiniai dar tik gilinasi į problemą ir galvoja, kaip ją išspręsti, vadovas jau žino, kokių veiksmų imtis. Jis numato ne vieną, o kelis svarbius žingsnius į priekį, supranta priimtų sprendimų pasekmes ir kokią įtaką tai turės vykdomam projektui ar visai įmonei. Dažnai šiuos sprendimus tenka priimti ne pačiomis maloniausiomis akimirkomis, veikiant stresui, tačiau dėl sukauptų žinių, įgytos patirties, bendravimo su įvairiais žmonėmis, patirtų nesėkmių, jis nesijaudina ir gali greitai apsispręsti, išlaikydamas šaltą protą.

Nebėgti nuo problemų

Sėkmingas vadovas žino, jog nesėkmių ir iššūkių gyvenime būna labai daug, ypač dirbant atsakingą darbą. Tačiau jis niekada nebėga nuo problemų, o stengiasi kuo greičiau ir geriau jas išspręsti. Jei atsitiko kažkas nenumatyto, nereikia apie tai daug galvoti ir nusiteikti blogiausiam. Būtina suvokti, dėl ko visa tai atsitiko ir ateityje nekartoti tų pačių klaidų. Daugelis žmonių kartais pernelyg jaudinasi dėl dalykų, kurie nuo jų pačių nepriklauso. Vadovai dėl to nesuka sau galvos, jie susikoncentruoja į tai, ką iš tiesų gali pakeisti.

Pripažįsta savo darbuotojus

Geras vadovas žino, jog su stipria komanda galima pasiekti daug geresnių rezultatų, todėl stengiasi įgyti savo pavaldinių pasitikėjimą ir tapti jų autoritetu, įkvepiančiu žmogumi. Sėkmingas lyderis pastebi kiekvieno darbuotojo stipriausias savybes, jaučia, ką jis gali geriausiai, sugeba jį motyvuoti. Autoritetingas vadovas visada supranta ir nebijo pripažinti savo klaidų. Taip jis parodo, jog jam svarbu ne tik jo asmeninis įvaizdis, bet ir visa komandos sėkmė bei rezultatai. Tokį vadovą žmonės mėgsta, gerbia, juk kiekvienam iš mūsų smagu dirbti su lyderiu, kuris padeda tobulėti, skatina siekti naujų tikslų, pastabas išsako mandagiai, viešai nekritikuojant. Kai darbuotojai jaučiasi vertinami, gerėja jų darbo rezultatai.

Padeda kitiems

Nors visuomenėje nusistovėję gajūs stereotipai, jog sėkmingi vadovai visko siekia tik sau ir artimiesiems, iš tiesų taip nėra. Dažnai šie žmonės be savo pagrindinio darbo dar vysto labdaringą veiklą, padeda silpnesniems, dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose, dalijasi įgytomis žiniomis ir patirtimi su kitais, nesiekdami pelno sau.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos
Balsavo: 7
Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 21, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Biuro technika ir įranga
Buhalterinė apskaita
IT paslaugos
daugiau veiklų >
Kompiuterių, nešiojamų kompiuterių, serverių ir kitos kompiuterinės įrangos pardavimas, priežiūra, remontas, kompiuterinės programos ir(...)
www.faguru.lt
miskinta.lt
www.faguru.lt
miskinta.lt