Kiliminės grindų dangos užkariauja vis didesnę rinkos dalį
Publikavimo data: 2014-03-22 Įsirengdami arba remontuodamiesi savo namus siekiame juos padaryti kuo jaukesniais ir malonesniais. Noras kuo gražiau gyventi ir turėti patogią aplinka aktualus nuo neatmenamų laikų. Vienas svarbiausių namų interjero akcentų yra gražios kokybiškos grindys. Iš gana gausaus grindų dangų asortimento išsirinkti pačią tinkamiausią yra gana sunkus galvosūkis kiekvienam, kuris nori turėti stilingus namus ar biurą. Grindų dangos pasirinkimą įprastai nulemia kiekvieno žmogaus individualus grožio suvokimas, bendra būsto koncepcija, patalpų paskirtis ir kt. Šiandien pastebima tendencijas, kad žmonės vis daugiau renkasi natūralių medžiagų dangas: medines lentas ar vilnonius kilimus, kilimines dangas. Vis dėlto populiariausia grindų danga lieka laminatas. Tačiau šiandien pakalbėkime kiek plačiau apie minkštas, jaukias, komfortabilias kilimines dangas.
Ar verta įsigyti kiliminę dangą?
Dažnas, kuris svarsto, ką geriau pasirinkti: kiliminę dangą ar grindis iškloti laminatu, bijo, jog kiliminė danga dar labiau sumažins ir taip gana mažą erdvę. Tačiau tai nėra pagrįsta baimė. Vizualus erdvės didinimas ir mažinimas priklauso nuo dangos spalvos, todėl labai svarbu ją tinkamai pasirinkti. Šviesūs atspalviai, visuomet kambarį padidina, o tamsūs sugeria šviesą ir suteikia jūsų erdvei jaukumo.
Kiliminė danga gali būti pagaminta iš natūralų arba sintetinių medžiagų. Tiek vienos, tiek ir kitos turi savų pranašumų, ir trūkumų. Pačios populiariausios natūralios kiliminės dangos yra gaminamos iš vilnos, džiuto, sizalio, kokoso plaušo. Tos patalpos, kurios būna išklotos natūralia kilimine danga, atrodo itin solidžiai ir jaukiai. Svarbu atsiminti, kad tokių dangų negalima naudoti patalpose, kuriose yra daug drėgmės, kadangi jos lengvai ją sugeria. Be to, pirmąsias savaites natūrali kiliminė danga gali šertis, bet šie pūkeliai lengvai nuvalomi įprastu dulkių siurbliu. Sintetinę kiliminę dangą taip pat vertą rinktis, kadangi ji yra labai atspari įvairiam mechaniniam gniuždymui, cheminių medžiagų poveikiui, dilimui, drėgmei, taip pat ji slopina triukšmą. Tokia danga geriau nei natūrali sugeria dulkes bei įvairius kvapus, pvz., cigarečių. Kadangi ji atspari drėgmei, puikiai tinka naudoti vonios kambaryje. Be to, būtent sintetinio pluošto kiliminių dangų asortimentas yra ypač didelis.
Viena didžiausių klaidų kuriant jaukų namų ar biuro interjerą su kilimine danga – tai jos pirkimas įrengus visą erdvę. Būtent kiliminė danga turėtų būti išsirenkama pirmiausiai, kadangi ji daro įtaką visiems kitiems interjero sprendimams. Turint kiliminę dangą iš karto bus lengviau suderinti kitas spalvas, parinkti visą interjero stilių. Taip ne tik sutaupysite daug laiko, bet ir išvengsite galvos skausmo mąstant, kokias interjero detales rinktis. Šios dangos nereikia derinti prie viso interjero, pakaks tik prie pagrindinių jo dalių. Tinkamai parinkta kiliminė danga suteikia namams žaismingumo, jaukumo, spalvingumo, šilumos. Tinkamas dangos parinkimas taip pat sukuria ir švarumo įspūdį, todėl prie durų jokiu būdu nereikėtų kloti šviesios kiliminės dangos, kadangi ji labai greitai susiteps. Šiai vietai geriau rinkitės tamsius arba margus tonus bei raštus. O štai miegamajame puikiai tiks komfortiškesnė, ilgo plauko, šviesi kiliminė danga.
Kiliminė danga ypač dažnai naudojama šaltuose, šiaurės pusėje esančiuose kambariuose, nes šildo grindis (energijos sąnaudas sumažina iki 5 %), ant jos malonu ir patogu vaikščioti basam. Be to, ši grindų danga slopina žingsnių sukeliamą triukšmą.
Kaip išsirinkti kiliminę dangą?
Vis daugiau žmonių, norinčių savo būstą papuošti nauja grindų danga, į pagalbą kviečiasi profesionalius interjero dizainerius. Juk paprastam parduotuvės konsultantui, nemačius būsto, nežinant jo stiliaus ir spalvinės gamos yra labai sunku patarti. Vis dėlto jie mielai pataria, kuri kiliminė danga kurioje patalpoje yra tinkamiausia. Be abejo galutinį sprendimą dėl dangos tipo ar spalvinio pasirinkimo turi priimti pats pirkėjas.
Nuvykę į kiliminių dangų parduotuvę, pamatysite jog šių prekių asortimente dominuoja natūralios gamtos spalvos: smėlio, rusva, balta, juoda, alyvuogių, tamsiai ruda, pilka ir pan.. Tokios natūralios spalvos žmonėms yra kiek priimtinesnės nei ryškios rėkiančios.
Taigi, kaip jau minėta, renkantis kiliminę dangą, ypač svarbu atsižvelgti į tai, kokioje erdvėje ji bus klojama. Patalpose, kuriose vaikšto daug žmonių, pvz., biuruose ar koridoriuose, geriau rinktis trumpo plauko, tankias, žemos kilpos, atsparesnes dėvėjimui kilimines dangas. Be to, būtinai atkreipkite dėmesį į spalvą bei dangos raštą. Jei ji vidutinio tamsumo arba marga, tuomet tokia grindų danga visada labiau paslėps nešvarumus bei dėmes negu šviesesnės ar vienos spalvos dangos.
Norintys kilimine danga iškloti biurų ar viešbučių grindis, turėtų žinoti, kokios rūšies grindų danga reikalinga tokioms erdvėms. Ji gerokai skiriasi nuo privačiose erdvėse tiesiamų dangų. Komercinėms patalpoms yra gaminamos itin atsparios grindų dangos. Viešbučiams dažniausiai parenkamos komfortiškos, trumpo plauko, iš vilnos ar poliamido pagamintos dangos, biurams, vaikų darželiams, medicinos įstaigoms ar mokykloms yra parenkama specialiosios paskirties grindų danga.
Kiliminės dangos valymas
Kiliminė danga turėtų būti siurbiama reguliariai 1–2 kartus per savaitę. Valyti dėmes būtina vos tik joms atsiradus, nes įsisenėjusias dėmes pašalinti itin sunku. Jų valymui geriausia naudoti tik patikrintą kokybišką valiklį. Valant prastu valikliu jo likučiai ims traukti prie savęs dulkes bei kitus nešvarumus. Jeigu kiliminė danga yra paklota prie lauko durų, naudokite specialias įėjimo dangas.
Naudojant įprastą dulkių siurblį kiliminėje dangoje esančios dulkės, jų erkutės bei pelėsio dalelės pakyla į orą ir keliauja po namus. Dėl to šios priežasties siurbimo turėtų vengti alergiški ar jautresnius kvėpavimo takus turintys žmonės. Ypač efektyvus būdas valyti namus yra grindyse ir sienų apačioje įmontuotas automatinis siurblys. Jis dulkes surenka į konteinerį, sumontuotą už namo.
Siekdami, kad namuose ar biure vyrautų visiškas švaros pojūtis, nors kartą per metus atlikite ir profesionalų dangos valymą. Tam rekomenduojama pasikviesti profesionalią valymo kompaniją. Ji išvalys dangą, naudodami jūsų pageidaujamus metodus: užpurškiamas valymo priemones (tai ypač tinka tose patalpose, kuriose vyksta aktyvus judėjimas); naudojant sauso valymo miltelius (tai bene lengviausias būdas atnaujinti savo kiliminę dangą, taip valant mažiau deformuojama jos struktūra, o patalpa galima naudotis daug greičiau); valant drėgnuoju būdu (prieš valant kiliminę dangą šiuo būdu, visų pirma patariama išvalyti didžiausias dėmes).