Kiemo vartai – pasirinkimo galimybės

Publikavimo data: 2017-08-31 Kiemo vartai – pasirinkimo galimybės

Nors kiemo vartai yra neatsiejamas aptvėrimo elementas, tačiau retas kuris tiksliai įvertina ir apgalvoja visus galimus vartų pasirinkimo variantus. Gerai, jei sklypo aplinkotvarkos planas dar tik ruošiamas, tuomet vis dar yra laiko atlikti tam tikriems pakeitimams. Dažnai tais atvejais, kai viskas jau padaryta – pasodinta veja, gėlynai, nutiesti takeliai, įrengtas lauko apšvietimas – norimų vartų, deja, bet pastatyti kartais tiesiog neįmanoma. Tam, kad neatsidurtumėte tokioje situacijoje, siūlome susipažinti su svarbiausiais vartų pasirinkimo aspektais.

 

Vartų plotis

Pirmiausia, vertėtų apgalvoti, koks turėtų būti vartų plotis, kokio įvažiavimo perimetro Jums pakaktų. Nepatariama rinktis siauresnių nei 3 metrai, nebent Jūsų galimybės yra gan ribotos. Įvažiavimas į kiemą turėtų būti patogus, nes važinėsite kiekvieną dieną. Nepamirškite, jog žiemą pašalus įsukti į kiemą pro siaurus vartus gali būti sudėtinga. Optimaliausias pasirinkimas – 3,5-5,5 metrų pločio vartai.

 

Stumdomi, varstomi arba sulankstomi vartai

Pasirinktas vartų plotis gali turėti įtakos jų tipo pasirinkimui, nes būtina iš anksto numatyti vietą, kur jie atsidarinės. Vartus įprastai skirstyti į 3 tipus: stumdomus, varstomus bei sulankstomus. Stumdomi vartai „vaikšto“ vidinėje kiemo dalyje. Bendrą konstrukcijos ilgį galite nesunkiai suskaičiuoti jų ilgį padauginę iš 1,5. Naudodamiesi šia paprasta formule, galėsite įvertinti maksimalų reikiamą atstumą prie tvoros, kuris turėtų likti neužstatytas. Tam tikrais atvejais, yra galimybe vartus ir bendrą jų konstrukciją pagaminti šiek tiek trumpesnę, tačiau tokiu būdu gali būti sumažinamas vartų stabilumas bei tvirtumas.

Jei nusprendėte pasirinkti varstomus vartus, nepamirškite, jog kieme negalės nieko būti per vienos varčios ilgį. Šiuo atveju, stumdomi vartai yra praktiškesni nei atveriami, tačiau brangesni, kaip ir jų montavimas. Vietoj to, kad prarastumėte vietą kieme, Jūs tiesiog prarasite maždaug 20 cm pločio patvorį. Žinoma, varstomus vartus galima atidarinėti ir į gatvę, tačiau tai vėl gali sukelti tam tikrų nepatogumų. Visų pirma, gatvė turėtų būti pakankamai plati, kad atidarę vartus, nesunkiai galėtumėte įsukti į kiemą. Kitas labai svarbus dalykas – saugumas. Visuomet turėsite būti užtikrinti, jog vartus atidaryti yra saugu.

vartai į kiemą

Optimalus sprendimas, kuris užtikrins funkcionalumą ir sutaupys vietos – susilankstantys vartai. Jie neturi jokio priešsvorio ar ilgų varčių. Tai leidžia montuoti vartus įvairiose vietose, parkuoti automobilį arčiau įvažiavimo, neprarandant naudingo ploto kieme. Susilankstantiems kiemo vartams gali būti pritaikomos dvivėrių vartų automatinės pavaros, o jų uždarymas susilankstant tikrai vertas dėmesio. Nors tokio tipo vartai yra bene brangiausi iš visų trijų tipų, tačiau jų panaudojimo galimybės ir patogumas su laiku atsiperka.

 

Kur statyti vartelius?

Siekiant, jog teritorijos aptvėrimo konstrukcija būtų funkcionali, reikėtų apsvarstyti būsimą vartelių poziciją. Standartiškai įrengiami 1 metro pločio varteliai, tačiau jei tai būtų pagalbiniai varteliai, pro kurios karts nuo karto norėtųsi išvežti sodo techniką ir panašiai, galima rinktis platesnius. Ekspertų teigimu, fasadinėje tvoros dalyje, nereikėtų daryti platesnių nei 1,2 metro vartelių, nes kitaip jie būtų nepatogūs ir nepraktiški kasdieniniam naudojimui.

Funkcionalūs, estetiški vartai bei varteliai yra kiekvieno kiemo būtinybė. Patogus įėjimas ar įvažiavimas, o svarbiausia kokybiškas, patvarus užraktas, leidžia užtikrinti tinkamą teritorijos aptvėrimą,  jos saugumą. 

 

Daugiau informacijos: Vidalsta VARTAI

Patalpinta rubrikoje(-ose): Vartai
Balsavo: 1
Adresas:
Austėjos g. 4, NAUJASODŽIŲ VS., AVIŽIENIŲ SEN., VILNIAUS R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Vartai
UAB "Baltijos Opena" Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atstovauja Vokietijos kompaniją SOMMER, kuri yra viena iš pirmaujančių aukštos kokybės(...)
miskinta.lt
kamelota.lt
miskinta.lt
kamelota.lt