Kelionių agentūrų paslaugos: ar investuojamame protingai?

Publikavimo data: 2014-05-06 Kelionių agentūrų paslaugos: ar investuojamame protingai? Sušilus orams ir išsprogus pumpurams vis dažniau pagauname save svajojančius apie atostogas. Kasdienis neretai monotoniškas darbas, šeima, mokykla, įvairūs įsipareigojimai iš dalies apriboja mūsų laisvę, o per atostogas galima skirti laiko tik sau, mėgautis laisve ir neblėstančiais malonumais. Galvojant apie atostogas dažnai iškyla klausimas, o kokiu gi būdu geriausia užsisakyti kelionę: kreiptis į agentūrą, kad ji pasirūpintų visais formalumais, viešbučiu ir lėktuvo bilietais, organizuotis kelionę savarankiškai ar laukti paskutinės minutės kelionių pasiūlymų? Svarstymą dėl pasinaudojimo kelionių agentūros paslaugomis dažnai nutraukia prieštaravimas: kodėl mokėti už agentūros darbą, trunkantį jiems 10 minučių? Toliau šiame straipsnyje panagrinėsime aktualiausius teiginius, susijusius su kelionių organizavimu.

 

Kelionių agentūra apsaugos nuo rūpesčių

Jei nusprendėte organizacinius savo atostogų reikalus patikėti kelionių agentūrai, tikrai sutaupysite daug laiko ir nervų. Juk jums nebereikės rūpintis lėktuvo bilietais, ieškoti gyvenamosios vietos, mąstyti, kaip nusigauti nuo oro uosto iki pasirinkto viešbučio. Neretai kelionių agentūros į kelionės kainą įtraukia ir populiarias ekskursijas bei pramogos.
Be abejo, kartais nutinka ir taip, kad pasakiškas atostogų planas kiek apgriūna. Išvykę galite sužinoti, kad numatytas kelionių gidas tik pristatys siūlomas keliones, o už ekskursijas ir kitokias pramogas teks susimokėti patiems. Tačiau nereikėtų kaltinti vien tik kelionių agentūros, kad ji nepasirūpino gidu. Juk jų siūlomi kelionių paketai įprastai yra pritaikyti neįnoringam klientui, turinčiam minimalius poreikius. Taigi, jei jūsų poreikiai didesni, kelionės kaina taip pat bus didesnė.
Kelionių agentūrų paslaugomis tikrai rekomenduojama naudotis tuomet, jeigu jūs esate tik pradedantysis keliautojas arba jei ruošiatės keliauti į itin egzotišką šalį. Tegu jos pasirūpina lėktuvų bilietais, viešbučiu, ekskursijomis ir jūsų ramybe. Įgavę patirties tikrai puikiai susiorganizuosite kelionę ir patys, be to galėsite sutaupyti nemažai pinigų.
Visai kas kita, kalbant apie paskutinės minutės keliones. Jas gali pasiūlyti tik kelionių agentūros. Pasinaudoję tokiu pasiūlymu galėsite savo atostogas praleisti šiltuose, gal net ir egzotiškuose kraštuose, į kelionės kainą greičiausiai bus įskaičiuoti pusryčiai (ar netgi vakarienė arba viskas), neblogas viešbutis, skrydis lėktuvu pirmyn ir atgal. O šios kelionės kaina prilygs atostogoms  Lietuvos pajūryje. Tokie paskutinės minutės pasiūlymai atsiranda todėl, kad kelionių agentūros neparduoda visų kelionių ir vietoje to, kad patirtų nemažą nuostolį, pasiūlo itin patrauklią kainą. Tačiau tokio tipo kelionės turi ir trūkumų. Pakalbėkime apie paskutinės minutės pasiūlymus kiek išsamiau.

 

Paskutinės minutės kelionė

Skaitant apie paskutinės minutės skrydžius bei keliones dažniausiai būna kalbama apie vienintelį jų privalumą – nedidelę kainą. Visi kiti aspektai nutylimi arba neišryškinami. Kai Lietuvoje atsirado pigių skrydžių avialinijos, paskutinės minutės kelionių pasiūlymai smarkiai pasikeitė.  Anksčiau jas buvo galima užsisakyti iš užsakomųjų skrydžių bendrovių, paskutines laisvas vietas išparduodančių likus vos porai dienų ar net valandų iki išvykimo. Šiandien situacija kitokia: paskutinės minutės kelionę galima įsigyti taip pat lengvai ir paprastai kaip ir pigių avialinijų lėktuvų bilietus. Bendrovės nusprendžia laisvas kelionės vietas išparduoti itin pigiai. Taip vartotojai gali pasinaudoti išskirtiniais pasiūlymais.

Paskutinės minutės kelionės turi tiek savų privalumų, tiek ir trūkumų. Tik juos palyginę ir įvertinę nuspręsite, ką rinktis: paskutinės minutės avantiūrą ar įprastą, iš anksto suplanuota poilsinę kelionę.

Vienas iš didžiausių tokio tipo kelionių privalumų yra spontaniškumas. Juk poilsio suplanavimas paskutinę minutę, išaugina nuotykių jaudulį, pagyvina sielą ir ramina protą. Be to, jeigu kelionę planuojate iš anksto, iš jos labai daug tikitės, o pasinaudojus paskutinės minutės pasiūlymu galite atsipalaiduoti ir leisti sau mėgautis esamąją akimirka. Kadangi šios kelionės mažiau lanksčios nei suplanuotos iš anksto, galite drąsiai rinkti netgi visai kitą šalį nei planavote.Taip įgysite nuostabios patirties.

Kalbant apie paskutinės minutės kelionės trūkumus, vertėtų paminėti lankstumo stoką. Juk tiems, kurie atostogomis gali lepintis tik konkrečią data ir tam tikrą laiką, iš anksto užsisakius kelionę jis bus daug lengviau priderinama prie individualių galimybių bei poreikių, nereikės nerimauti dėl garantuotos atostogų praleidimo datos ar vietos. Be to tokios kelionės yra rizikingos, jei keliaujate su didesne kompanija arba jei planuojate išskirtinę kelionę. Tokiu atveju tikrai pajusite ir įvertinsite iš anksto užsakytų kelionių teikiamą naudą.

Nors paskutinės minutės kelionės daugeliui asmenų asocijuojasi su nedidelėmis išlaidomis, vis dėlto, reikėtų įvertinti ir siūlomas sąlygas. Neretai nutinka taip, kad tokios kelionės už jas jau sumokėjus būna pakeičiamos arba atšaukiamos. Todėl būtina gerai įvertinti kelionės galimybes, tiksliai suplanuoti laiką. Priešingai prarasite daug laiko bei pinigų..

Jei nutarėte įsigyti paskutinės minutės kelionę, atidžiai perskaitykite pardavėjo siūlomos sutarties sąlygas. Taip išvengsite vėliau kylančių problemų bei nesutarimų su turizmo agentūra. Be to, jei iškiltų problemų, kokybišką skundą galėsite pateikti  tik tinkamai įsigilinę į sutartį. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į pardavėjo įsipareigojimus ir nurodytus terminus, kadangi vartotojas neretai tikisi gauti daugiau paslaugų negu pardavėjas įsipareigoja suteikti.

 

Jei kelionę organizuojate patys…

Jeigu pakankamai pasitikite savimi ir manote, kad galite kelionę susiorganizuoti savarankiškai, nusiteikite, kai tai darbas, reikalaujantis nemažai laiko bei atkaklumo. Tačiau tai ir yra kaina, kurią reikės sumokėti, jeigu norite tapti savo atostogų šeimininku. Tuomet ne tik patys nuspręsite kur ir kada norite vykti, bet taip pat galėsite laisvai rinktis avialinijas, viešbutį, o svarbiausia – tiksliai žinosite, ką ir kada veiksite kelionės metu. Be abejo, visa tai gali padaryti ir keliones organizuojančios agentūros atstovas, bet tuomet nereikėtų piktintis dėl įvairiausių papildomų mokesčių, pasiūlytų brangių viešbučių ar parinktos avialinijų bendrovės. Dažnai tie, kurie patys organizuojasi keliones mano, kad labai sutaupys ir paatostogaus itin pigiai. Tačiau tai – tarsi loterija. Nebūtinai jūsų ieškomu metu atsiras pigių skrydžių ar nebrangių viešbučių variantų. Tačiau kaip ir minėta visa tai kontroliuojate jūs ir nuo jūsų priklauso kainų pasirinkimas.

Vis dėlto, tas kelionių agentūras, kurių klientai tikrai lieka patenkinti reikia gerbti, kadangi organizuoti kokybiškas, kliento poreikius atitinkančias keliones tikrai nelengva.

Pastarųjų metų technologiniai laimėjimai, kai atsirado galimybė pačiam nesunkiai rezervuotis lėktuvo bilietą, užsisakyti viešbučius ar vos atskridus į svečią šalį išsinuomoti automobilį, smarkiai sudrebino turizmo sektorių, tačiau jis neišnyko ir vis dar laikosi gana stabiliai. Tikėtina kad ir toliau bus žmonių, kurie savo kelionių organizavimo rūpesčius patikės agentūroms ir ramiai mėgausis išsvajotomis atostogomis. Vis dėlto, džiugu, kad yra galimybė rinktis ir tikėtina, kad artimiausioje ateityje vis daugiau asmenų patys imsis savo atostogų kontroliavimo.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kelionių agentūros