Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

Karkasiniai namai: nebrangus, greitas, kokybiškas namų statybos būdas ar trumpalaikis džiaugsmas?

Karkasiniai namai tampa vis populiaresni. Greitas gyvenimo tempas persikelia ir į namų statybą – rezultato nesinori laukti ilgai, todėl ieškoma alternatyvų, kurios leistų į naujus namus įsikelti kaip įmanoma greičiau. Vis dėlto, kiekvienam klientui svarbu, kad statybų proceso laikas neigiamai neatsilieptų pastato kokybei, ilgaamžiškumui. Karkasiniai namai – puikus pavyzdys, apjungiantis optimalios kokybės ir laiko sąvokas.

Seniau karkasinių namų statyba buvo orientuota ne tiek į bendrą estetiką, kiek į funkcionalumą. Tai, kokią medieną karkasui pasirinkti, lėmė vieta ir laikas. Šiandien statybose galima naudoti bet kokios rūšies medieną – ji atvežama iš užsienio arba paruošiama čia, Lietuvoje. Klientas, prieš priimdamas sprendimą, pirmiausia atsižvelgia į spalvą, stabilumą ir kainą.

karkasiniai namai

Karkasinių namų mitai

1.      Patvarumas.

Dažnai galima išgirsti, kad karkasiniai namai yra per mažai stabilūs. Neįsigilinę į technologinius procesus, žiniasklaidoje išvydę, koks paprastas šių namų statybos procesas, žmonės teigia, kad dėžutės principu statomi namai yra nepatvarūs. Tai – netiesa. Karkasiniai namai yra statomi tik parengus specialų statybinį projektą. Atliekami tikslūs apskaičiavimai, išmatavimai, svorio centrų paskirstymai, kurie užtikrina, kad namas bus ne mažiau stabilus už visiems gerai pažįstamą mūrinį pastatą.

2.      Ekonomiškumas.

Ore tvyrantis mitas – karkasinių namų šildymo sąnaudos didesnės. Iš tiesų, yra visiškai priešingai. Karkasinių namų statybos technologija – itin šiuolaikiška. Medis yra menkai pralaidus šilumai, todėl kokybiška konstrukcija, namo apdaila, tinkamas apšiltinimas gali ženkliai sumažinti šildymo išlaidas, palyginus su kitų tipų pastatais.

3.      Ilgaamžiškumas.

Kiek laiko galima gyventi karkasiniame name? 15-20 metų? Netiesa. Profesionaliai sukonstruoti karkasiniai namai gali tarnauti net 100 ar daugiau metų.

4.      Degumas.

Karkasiniai namai nėra labiau degūs negu kitų rūšių namai, pagaminti iš medžio. Statybose naudojama mediena yra specialiai paruošiama – priešgaisrinis tirpalas ženklai sumažina degimo riziką. Apšiltinime naudojama mineralinė vata taip pat mažai degi. Šie ir daugelis kitų aspektų užtikrina, kad net pilnai medinis namas gali būtin atsparus ugniai.

Privalumai

Karkasiniai namai turi daugybę privalumų, kuriuos pamirštame galvodami apie klaidingus mitus. Žemiau pateikiame keletą svarbių detalių, kurios verčia atkreipti dėmesį į gerąsias karkasinių namų savybes:

·         atidus medienos paruošimas – karkasiniai namai išlieka stabilūs, nesugadina apdailos tik tinkamai išdžiovinus ir impregnavus medieną;

·         20-25 % mažesnės šildymo sąnaudos;

·         greitas statybų procesas – į namą įsikelti galėsite žymiai greičiau nei į rąstinį ar mūrinį. Įprastai statybos trunka apie 3 mėnesius;

·         kaina – karkasiniai namai yra pigesni, nes jų statyboje sunaudojama kelis kartus mažiau medienos.

Taigi, jei norima greičiau įsikelti į nuosavą namą, sutaupyti pinigų statybų išlaidoms, karkasinių namų gamintojai, pasistengs, kad į naujus namus įžengtumėte jau po kelių mėnesių ir gyventumėte ten labai ilgai. 

INDIVIDUALIŲ NAMŲ STATYBA - daugiau informacijos apie tai UAB „ConsAliter“ įmonės svetainėje.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Statybinės medžiagos
K. Donelaičio g. 62 -212, KAUNAS
(37) 752753
www.raitwood.lt
Apdailinės medienos pardavimas. Įmonė RAITWOOD parduoda AS RAIT (Estija) pagamintas apdailos medžiagas, lauko bei vidaus apdailai, turinčias RAITWOOD prekinį ženklą. Didmeninė prekyba. Obliuotos baigiamosios medžiagos, skirtos apdirbimo įmonėms, prekybai bei statyboms.
Dubysos g. 31, KLAIPĖDA
(46) 342490
www.presteja.lt
Keraminiai, silikatiniai, keramzito, akytojo betono blokeliai. Silikatinės ir keraminės plytos, apdailos, klinkerinės plytos, klinkerinės trinkelės, klinkerio plytelės. Stogų danga: keraminės ir betoninės čerpės, bituminės čerpelės, prilydomos dangos, šiferis bei priedai. Lietaus nutekėjimo sistemos, fasadų apdaila, tinkas, klijai, kaminų sistemos, perdengimo plokštės, betoniniai aplinkotvarkos elementai, statybiniai mišiniai, stoglangiai, polisitirolas, vata ir kt.
Kaimelio g. 13, VILNIUS
(5) 2722702
www.soudal.lt
Patikima ir patikrinta UAB SOUDAL švenčia 20 metų jubiliejų ! SOUDAL - Europoje lyderiaujantis ir nepriklausomas langų montavimo putų, sandarinimo medžiagų ir klijų gamintojas. Vykdo didmeninę prekybą klijais, grindų dangos klijais, hermetikais, sandarikliais, tarpinėmis, specialios paskirties izoliacinėmis medžiagomis, montavimo putomis, autochemija, aerozoliais, juostomis, priešgaisriniais produktais. Prekyba dviračių priežiūros priemonėmis.
www.abplanalp.lt
www.kaunotarpininkai.lt
www.abplanalp.lt
www.kaunotarpininkai.lt