Kaip rengtis, norint sulaukti verslo susitikimo sėkmės?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kaip rengtis, norint sulaukti verslo susitikimo sėkmės? Šiandien, einant į bet kokį oficialesnį verslo renginį kvietime nurodomas ir aprangos kodas. Jis padeda pasirinkti tinkamą apsirengimo stilių bei išvengti keblių situacijų renginio metu. Juk netinkami drabužiai gali ne tik priversti nepatogiai jaustis bet ir sugadinti visą vakarą. Nurodyto aprangos kodo laikytis būtina. Kitu atveju, bus parodoma nepagarba šventės organizatoriams, be to, ir patys blogai jausitės, kai kiti bus apsirengę pagal nurodymą. Taigi kaip nepasiklysti aprangos kodų gausybėje? Čia aprašysime pagrindinių kodų bruožus.

 

Jei kvietime matote įrašą casual, vadinasi  renginyje galite apsirengti kasdieniais drabužiais. Galite dėvėti džinsus, stambių raštų megztinius, vienspalves, margas palaidines, bet kokio ilgio sijonus, šortus t. t. Apsirenkite taip, kaip jums patogiausia.

Aprangos kodas, besivadinantis smart casual, įpareigoja kiek labiau. Čia turite rengtis  puošniais kasdieniais drabužiais. šis apsirengimo stilius gana laisvas, leidžiantis apsirengti kasdieniškai ir puošniai vienu metu. Moterys rengdamosi šiuo aprangos kodu gali dėvėti ir kostiumėlius, ir sijonus, ir kelnes, o vyrai – apsimauti įvairių spalvų ir raštų kostiumines kelnes, marškinius bei švarką, kaklaraištis čia nebūtinas. Taip pat nenusižengiama šio aprangos kodo taisyklėms, jei apsimaunami tvarkingi, klasikiniai džinsai.

Dažnai naudojamas aprangos kodas – formal attire. Tai tradicinė dalykinė apranga, taikoma darbo susitikimuose. Čia vilkimas kostiumėlis, plonos medvilninės arba šilkinės palaidinės, nertiniai. Batai – uždari, vidutine arba žema pakulne. Nereikėtų puoštis ryškiais papuošalais. Kartu su šiuo kodu eina ir semiformal.  Tai pusiau oficiali apranga. Dieną galima dėvėti puošnų kostiumėlį arba trumpą, pastelinę suknelę, vakare reikėtų rinktis kokteilinę suknelę arba prabangesnį kostiumėlį.

Ypač populiarus aprangos kodas yra cocktail attire. Jis dažnai nurodomas pakvietimuose į įvairius vakarėlius. Tokiame renginyje reikia dėvėti pusilgę, elegantišką, judesių nevaržančią kokteilinę suknelę. Čia visada tinka garsioji „maža juoda suknelė“, taip pat galima rengtis puošnias kelnes ar sijoną bei priderintą palaidinę. Vyrams šiuo atveju tinkamiausias variantas – tamsus kostiumas.

Gerokai prabangesnis aprangos kodas vadinamas black tie. Dar kitaip šis aprangos stilius yra vadinamas smoking. Nurodant tokį aprangos kodą tikimasi, kad vyrai bus pasipuošę juodu smokingu atlasiniais atlapais ir atlasu aptrauktomis sagomis, o šoninėje kelnių siūlėje turėtų būti vienguba atlaso juostelė.

Etiketui nėra smarkiai nusižengiama jei dėvimas rudas ar tamsiai mėlynas kostiumas. Marškiniai turi būti su stačia apykakle, batai – juodi, suvarstomi. Būtina segtis juodą peteliškę arba kokybišką kaklaraištį, juosmens juostą, įsidėti dekoratyvinę nosinaitę. Moteris, norėdama atitikti black tie aprangos kodą, turi apsirengti ilgą, žemę siekiančią vakarinę arba tiesiog kokteilinę suknelę tačiau pastaroji turi būti žemiau kelių. Prie suknelės priderinamos tviskančios basutės ar aksominiai bateliai. Papuošalai turėtų būti minimalūs. Rekomenduojama rinktis deimantų ar perlų vėrinius.

Pats prabangiausias ir formaliausias aprangos stilius yra white tie. Dar kitaip jis vadinamas fraku. Kad tokie drabužiai būtų nurodyti kvietime, pasitaiko gana retai. Taip rengtis reikia priėmimuose pas prezidentą arba aukščiausio lygio politikų ir diplomatų vestuvėse, apdovanojimų ceremonijose ir pan.

Vyrai, gavę kvietimą, kuriame įrašytas šis aprangos kodas, privalo rengtis juodos spalvos fraką su atlasiniais ar šilkiniais atlapais. Marškiniai turi būti balti, aukšta apykakle, po fraku vilkima balta liemenė ir balta arba juoda peteliškė. Liemuo suveržiamas juoda atlasine juosta, prie frako priderinami juodi lakiniai batai. Moterims pagal šį aprangos kodą rekomenduojama rengtis neryškią, ilgą, prabangią, žemę siekiančią suknelę. Ji turėtų būti pasiūta iš šilko, satino ar taftos. Prie suknelės būtinos ilgos pirštinės pelerina. Privalomas atributas – nedidelė atlasinė rankinė, o prie jos derinami atlasiniai aukštakulniai. šis aprangos kodas nereikalauja papuošalų, nebent perlų ar deimantų auskarų. šukuosena turi būti tvarkinga, dažniausiai susegta į kuodą,  nederėtų segėti laikrodžio.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Drabužiai
Balsavo: 28
Adresas:
Šilutės pl. 2, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Avalynė
Darbo sauga
Drabužiai
daugiau veiklų >
Kuriame, modeliuojame, siuvame įvairios paskirties darbinius drabužius. Dekoruojame visus gaminius užrašais, logotipais. Atliekame daugelį(...)
Balsavo: 8
Adresas:
Dvaro g. 55, ŠIAULIAI
Telefonas:
El. paštas:
Drabužiai
Stilius ir mada
Šiaulių miesto centre,Dvaro gatvėje įsikūrusi moteriškų rūbų parduotuvė GLORIJA labai gerai pažįstama šiaulietėms,kurios ieško(...)
www.kopicentras.lt
www.jung.lt
www.kopicentras.lt
www.jung.lt