Kaip rasti sau tinkamą lovą?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kaip rasti sau tinkamą lovą? Turbūt ne vienam miegant nepatogioj lovoj tenka nuo vieno šono vartytis ant kito, o rytą keltis neišsimiegojusiems, piktiems, skaudama nugara. Vieni dėl šių negalavimų kaltę suverčia prieš miegą žiūrėtam siaubo filmui, mėnulio pilnačiai ar magnetinėms audroms, atviresni patys sau pripažįsta, kad jau tikrai atėjo laikas įsigyti naują lovą. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamą, iš kurios kas rytą išliptumėt su šypsena?

 

Prieš perkant naują lovą reikia įvertinti, ar senoji jau tikrai atgyveno savo. Apmąstykite, ar ji ne per ankšta, ar ryte atsikėlus neskauda juosmens kaklo, ar nelenda spyruoklės, ar čiužinio paviršiuje nėra nelygumų, trukdančių ilsėtis, ar miegant nenusiritate į vieną kurią pusę arba į vidurį, ar neišsikraipė lovos dugnas. Nors ir ne vienas mūsų yra įpratęs taupyti, ir daiktą naudoja tol, kol tas nesubyra, bet negalima pamiršti, kad lovoje praleidžiame trečdalį gyvenimo, o nuo nakties miego priklauso visa ateinanti diena.

Gera lova turi teikti didžiulį pasitenkinimą ir atitikti kiekvieno individualius poreikius. Dauguma šių baldų susideda iš korpuso ir čiužinio, nuo kurio labiausiai ir priklauso kokybiškas miegas. Čiužinys turi medžiaginį apmušalą, užpildą, kuris ne tik suteikia minkštumo, bet ir sugeria kūno drėgmę, ir grūdinto plieno metalines spyruokles. Kuo jų daugiau ir kuo storesnės jų vielos, tuo čiužinys yra tampresnis. Pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo čiužiniai su porolono arba latekso užpildais. Jie už spyruoklinius gerokai lengvesni ir pigesni, tačiau kiekvienas renkasi tai, kas jam priimtiniausia. Svarbiausia, kad čiužinys atitiktų lovos pagrindo plotą. Prieš perkant patartina čiužinį išbandyti. Tiesiog parduotuvėje atsigulkite ant jo ir susirangykite tokiomis pozomis, kokiomis įprastai miegate. Deja dažniausiai pirkėjai tai daryti vengia, nes drovisi aplinkinių.

Gulėti turi būti patogu. Reikia jausti atramą, o ne prasmegti į kažkokią amorfinę būseną. Tačiau kietas čiužinys taip pat nėra gerai, nes jis gali paaštrinti problemas, susijusias su nugaros skausmais. Jei gulint ant nugaros įmanoma po ja pakišti ranką, vadinasi, čiužinio tamprumas jums tinkamas. Gulint ant gero čiužinio, kuris teikia kūnui atramą, net pasivertus ant šono stuburas lieka tiesus. Turintiems antsvorio reikėtų rinktis kietesnę lovą.

Lova turi būti pakankami plati ir nevaržyti judesių. Miegant dviese, lovos dydžiui reikėtų skirti ypač didelį dėmesį. Jei tik yra galimybė geriausia būtų lova pirkti iš karto su čiužiniu. Juk senas jūsų lovos dugnas gali taip sugadinti naują čiužinį, kad jokios gamintojų garantijos nepadės.

Tiems, kas kenčia nuo alergijos dulkėms ar tam tikroms medžiagoms, kuriomis pripildomi čiužiniai, reikėtų rinktis tokius, kurie pagaminti iš sintetinių medžiagų, o jei įsigysite vandens čiužinį, pamiršite apie bet kokią alergiją. Vyresniems žmonėms svarbu rimtai pagalvoti ir apie lovos aukštį –atsisėdus ant jos krašto pėdos turi remtis į grindis. Jeigu lovos kraštas tvirtas, bus lengva į ją atsigulti ir atsikelti. Mažuose kambariuose puikiai tinka pakeliama bei priglaudžiama prie sienos lova.

Svarbu ne tik įsigyti tinkančią ir patinkančią lovą, bet ir po to ją rūpestingai prižiūrėti. Tai gerokai pratęsia lovos tarnavimo laiką. Parsivežus naują baldą namo nieko nelaukiant reikia jį išvynioti iš polietileninės pakuotės. Taip apsaugosite savo naują pirkinį nuo drėgmės, pelėsio ar net puvimo. Pirmus kelis mėnesius, kartą per savaitę apverskite čiužinį ir sukeiskite galvūgalį su kojūgaliu. Taip jis ilgiau išliks lygus, o jūsų  miegas bus sveikesnis. Poroloninių čiužinių vartyti nereikia. Spyruoklinių čiužinių negalima susukti ir sulenkti, kelti juos reikia tik už tam skirtų kilpų, kad nepažeistumėte apmušalo. Kad jis ilgiau išliktų švarus, rekomenduojama naudoti užmaunamą užvalkalą, kurį prireikus lengva išplauti. Reguliariai išsiurbkite čiužinį ir lovos dugną, kad ten nesikauptų dulkės ir kiti nešvarumai. Dėmes valykite muilu ir šiltu vandeniu.

Neleiskite vaikams šokinėti ant lovos, nesėdėkite kaskart vis toje pačioje vietoje, nes čiužinys gali išsisėdėti. Ir nepamirškite, kad pirkdami naują lovą investuojate į save, savo kokybišką poilsį ir produktyvią dieną, todėl netaupykite ir negailėkite investicijų šiam, ypatingai svarbiam, pirkiniui.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Lovos