Kaip išsirinkti mokyklinę kuprinę?

Publikavimo data: 2014-08-25 Kaip išsirinkti mokyklinę kuprinę? Vienas svarbiausių moksleiviui skirtų pirkinių yra patogi ir patvari mokyklinė kuprinė. Deja, išsirinkti visus jūsų ir jūsų vaiko lūkesčius atitinkantį gaminį nėra lengva: vaikai nori išskirtinės, spalvingos ir stilingos kuprinės. Tuo tarpu sveikatos darbuotojai ragina atsižvelgti į patogumo, lengvumo ir patvarumo faktorius, kadangi tiesiogiai nuo jūsų apsisprendimo priklauso vaiko laikysena.

Itin sunkios ir netinkamai nešiojamos kuprinės sukelia kaklo, nugaros ir pečių skausmą, turi neigiamą įtaką kvėpavimo sistemai ir netaisyklingos laikysenos formavimuisi. Ypač daug dėmesio reikėtų skirti pradinukams, kadangi tokio amžiaus vaikų stuburas dar nėra pilnai sukaulėjęs, todėl gali būti lengvai deformuojamas ir pažeidžiamas. Ieškodami išskirtinio ir visus jūsų poreikius atitinkančio gaminio, nepamirškite, kad mokyklinė kuprinė turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 41:2003 „Mokyklinės prekės“ standartus.


Nugarėlė
Viena svarbiausių kuprinės dalių yra tvirta ir patogi nugarėlė, gebanti tolygiai paskirstyti svorį. Rinkitės gaminį, kurio nugarėlė yra pagaminta iš tvirtos medžiagos, sutvirtintos specialiu karkasu, neleidžiančiu nugarai krypti. Tiesa, ties stuburo linkiu turėtų būti prisiūta minkšta pagalvėlė, gebanti apsaugoti nugarą nuo kietų ir aštrių knygų briaunų. Kokybiškos kuprinės turi specialių tinklelį tarp atramų pagalvėlių, užtikrinantį tinkamą oro cirkuliaciją, todėl sušilęs vaikas nesuprakaituos, t. y. nusimetęs kuprinę ir veikiamas vėjo taip greit neperšals.


Diržai
Mokyklinės kuprinės privalo turėti du iš standžios medžiagos pagamintus diržus ir rankenėlę. Diržų ilgis turi būti reguliuojamas, kad atitiktų augančio vaiko poreikius, tačiau jie negali būti trumpesni nei 70 cm. Specialistai rekomenduoja rinktis paminkštintus diržus, kurių plotis siektų bent 3,5 cm. Jei diržai yra siauresni, tuomet pečių lygyje reikalingi antpečiai. Jei ieškote kuprinės pradinukui, rinkitės gaminį, turintį papildomą per juosmenį segamą diržą, padedantį reguliuoti ir tinkamai paskirstyti bendrą kuprinės svorį, t. y. nuo apatinės nugaros dalies svorį perkelti ant klubų. Tvirčiausi užsegimai yra pagaminti iš magneto.


Svoris
Paprastai kuprinių turinys yra gana gausus ir sunkus, todėl pačios kuprinės turi būti lengvos. Pradinių klasių moksleivių kuprinės neturėtų sverti daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleivių kuprinių svoris negali viršyti 1 kg. Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos reglamentais, pilna kuprinė turėtų sudaryti 10–15 proc. moksleivio kūno masės svorio, t. y. jei moksleivio svoris – 45 kg, kuprinė turėtų sverti 4,5 kg. Jei kuprinių svoris gerokai viršija numatytą normą, pradeda vystytis laikysenos ydos. Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį, kad įsitikintumėte, jog kuprinėje sudėti tik tai dienai būtini daiktai. Sunkiausius daiktus kraukite į kuprinės dalį, esančią arčiausiai nugaros.


Taisyklingas kuprinės nešimas
Jei norite užtikrinti tinkamą vaiko laikyseną, įsitikinkite, kad moksleivis nenešioja pernelyg sunkios kuprinės. Labai svarbu, kad kuprinė būtų nešama taisyklingai, t. y. ant abiejų pečių. Priešingu atveju moksleivio stuburas pradės krypti, formuosis netaisyklinga laikysena, galimi ir kur kas rimtesni sveikatos sutrikimai. Norėdami tinkamai užsidėti kuprinę, privalote sulenkti kelius ir abiem rankom paimti kuprinę nuo žemes, tuomet ištiesiant kelius atsistoti. Dėdamiesi kuprinę paeiliui užsidėkite abu diržus. Nepamirškite, kad kuprinės dydis privalo atitikti moksleivio ūgį, be to, nešamos kuprinės apačia negali būti žemiau juosmens, todėl tinkamai sureguliuokite diržus.


Be to...
Jei ieškote kokybiško, patikimo ir ilgaamžio gaminio, rinkitės kuprinę, pasiūtą iš tvirtų, neblunkančių bei lengvų medžiagų, t. y. pirmenybę teikite kuprinei, kurios korpusas pagamintas iš tvirto, tačiau lengvo plastiko, gebančio užtikrinti gaminio stabilumą ir tinkamą apsaugą kuprinės viduje esantiems daiktams (jie turi nesiglamžyti ir nesitrankyti).

Rinkitės kuprinę, sudarytą iš kelių skyrių. Tai padės užtikrinti nešamų daiktų hierarchiją ir tvarką, be to, daiktai nesusimaišys tarpusavyje.

Ieškokite gaminio, kurio dugnas būtų atsparus drėgmei, kad ant žemės pastatyta kuprinė neperšlaptų ir nesugadintų nešamų daiktų. Kai kurios kuprinės turi specialias kojeles.

Rinkitės kuprinę, kurios išorinėje pusėje prisiūti atšvaitai. Tai padės užtikrinti vaiko saugumą ir matomumą kelyje. Žinoma, pagalvokite ir apie papildomai prisegamus atšvaitus.

Kai kurios kuprinės parduodamos su specialia kišenėle, skirta maistui. Šiame skyriuje laikomas valgis yra apsaugomas nuo išorinio poveikio, be to, ilgiau išlieka šiltas.

Neapkraukite moksleivio papildomu svoriu, todėl rinkitės kiek įmanoma lengvesnes mokyklines priemones, t. y. atsisakykite kietų viršelių sąsiuvinių, sunkių ir didelių penalų. Įsitikinkite, kad moksleivis nešasi tik tai dienai būtinus daiktus. Visi daiktai turėtų būti sudėti tvarkingai ir nesimėtyti. Sunkiausius daiktus dėkite arčiausiai nugaros.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kanceliarinės prekės
Balsavo: 6
Adresas:
Livonijos g. 5, JONIŠKIS
Telefonas:
El. paštas:
Antspaudai
Biuro technika ir įranga
Kanceliarinės prekės
Mes esame įmonė, susikūrusi 1998 m. Prekiaujame kanceliarinėmis ir mokyklinėmis prekėmis, raštinės reikmenimis, kasos juostomis,(...)
miskinta.lt
www.linchema.lt
miskinta.lt
www.linchema.lt