Kaip išrinkti tinkamiausią dovaną vaikams?

Publikavimo data: 2015-12-14 Kaip išrinkti tinkamiausią dovaną vaikams?

dovanos vaikamsViena perkamiausių dovanų prieš Kalėdas – žaislai vaikams. Dažniausiai mažieji patys pasako, ko tikisi sulaukti šiuo metu, tačiau kartais pasitaiko situacijų kuomet atžalos tyli ir nori būti tiesiog nustebinti, o kartais užsispyrę tvirtina, jog Kalėdų senelis ir taip žino, ką jam atnešti, žino, ar dėžutė turi būti didelė ar užtenka ir mažiukės. Retesniais atvejais galvos skausmu tampa dar ir žaislų paieškos draugų atžaloms ir turėjęs būti malonus, ramus laukimo laikotarpis sunkiai užgriūva dovanas renkančiųjų pečius.

Būtent vaikams šis laikotarpis labiausiai asocijuojasi su staigmenomis ir mažieji itin laukia dovanų. Kaip jų nenuvilti, tačiau ir nenuskriausti savęs ilgalaikėse paieškose?

·     Pirmasis faktorius – amžius. Taip, tai bene svarbiausia, tačiau neturintys vaikų asmenys kartais apie tai net nepagalvoja ir stipriai suklysta perkant dovanas. Auginantys vaikus žino, jog nereikia dovanoti įprastų lėlių ir mašinėlių paaugliams, o rimtos literatūros knygų dar nepradėjusiems skaityti... Tokios dovanos greitai bus padėtos į šalį ar atidėtos tinkamesniam laikui po kelerių metų, nes tuomet tikrai nesudomins. Dažniausiai net ir parduotuvėse žaislai vaikams yra suskirstyti pagal vaikų amžių. Be abejo, reikėtų vengti statulėlių ar suvenyrų, kuriuos galima tik pasidėti. Užuot rinkus tokią dovaną nupirkite ką nors praktiškesnio, pavyzdžiui, pieštukinę, parkerį, flomasterių, spalvotų kreidelių. Pritaikykite pagal amžių ir vaikas tikrai jais naudosis.

·     Labai svarbu atsižvelgti į charakterį ir pomėgius. Ne visi vaikai vienodai subręsta pagal amžių, todėl svarbu atsižvelgti į vaiko charakterio ypatumus. Mėgstančiam daug ir aktyviai judėti patiks judrūs žaidimai, kur galima atlikti įvairias fizines užduotis kartu su draugais, o mažiau aktyviam – stalo žaidimai, dėlionės, smalsiems – puikia dovana taps knygos, lego, šachmatai. Taip pat apgalvokite, ką veikdamas vaikas labiausiai būna įsitraukęs ir susižavėjęs.

·     Žaislo funkcija ir populiarumas. Pagalvokite, kokią funkciją norite, jog atliktų nupirktas žaislas ar žaidimas. Dabar galima įsigyti mažųjų judesių motoriką ar fantaziją lavinančius, skatinančius loginį mąstymą, interaktyvius žaislus ir žaidimus. Pirkdami atsižvelkite ir į tuo metu populiarius žaislus ar žaidimus. Dažniausiai vaikai nori tų žaidimų ir žaislų, kuriuos turi kiti vaikai, jog galėtų žaisti kartu. Be abejo, tėvai žino, jog tokių populiarių žaislų ir žaidimų: lėlių „Monster High“ ar „Bratz“, „Furby“ žaislų, Lego, žaidimų konsolių: PlayStation ar Xbox One kaina yra šiek tiek didesnė negu kitų tokias pačias funkcijas atliekančių žaidimų, tačiau reikia nepamiršti, jog jų kokybė yra geresnė, griežčiau vertinama.

Kalėdų laikotarpiu išleidžiama labai daug pinigų. Jei turite ribotą biudžetą visų dovanoms, tuomet prieš  perkant atskiras dovanas iš anksto sudarinėdami dovanų  sąrašą pasidomėkite, kokia yra tam tikros norimos lėlės ar animacinio filmo herojaus, radijo bangomis valdomo automobilio, malūnsparnio, lego, Xbox One kaina ir pan. Kokybiški žaislai, žaidimai išties nėra pigūs, todėl iš anksto numatykite pinigų sumą, kurią galite jiems skirti. Norint sutaupyti verta palaukti akcijų parduotuvėse arba paieškoti tokių gaminių internetinėse parduotuvėse. Čia rasite didelį pasirinkimą įvairių gaminių, sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko nei vaikščiodami parduotuvėse ir laukdami eilėse.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Dovanos
CERAME, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 24
Adresas:
Rūtų g. 19A, Vilnius
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Dovanos
Keramikos gaminiai
Medalių, ženkliukų, apdovanojimų, suvenyrų gamyba pagal individualius užsakymus.
www.sekluva.lt
miskinta.lt
www.sekluva.lt
miskinta.lt