Jaunystė ir vadovaujamas darbas: kaip tapti sėkmingu jaunu vadovu?

Publikavimo data: 2015-07-10 Jaunystė ir vadovaujamas darbas: kaip tapti sėkmingu jaunu vadovu?

sėkmingas jaunas vadovasDauguma karjerą pradedančių jaunų žmonių net negalvoja apie vadovavimą. Ne tik dėl įmonėje esančios hierarchijos ar profesinių įgūdžių, patirties trūkumo, bet dėl to, jog yra nedrąsūs ir nesiryžta prisiimti sau lyderio pozicijos. Su teisingu požiūriu, tvirta laikysena, įžvalgumu ir aistra mokytis, jauni žmonės gali greitai pasiekti karjeros sėkmės. Kaip išnaudoti šį jaunatvišką maksimalizmą siekiant tapti lyderiu darbe?

Darbui ruoštis dar nepradėjus dirbti

Dar mokantis mokykloje verta savanoriauti įvairiose socialinėse, pelno nesiekiančiose organizacijose, kur galima ugdyti bendravimo, vystyti vadovavimo įgūdžius bei plėsti pažinčių ratą. Dalyvaujant tokių grupių veikloje atsiveria daug galimybių išvykti į užsienį, sudalyvauti įvairiuose mainų programose, tarybų, komisijų susitikimuose, kas leidžia pamatyti ir susipažinti su projektų kūrimo, pristatymo, renginių rengimo ypatumais. Įgyta patirtis, organizaciniai bei vadovavimo sugebėjimai, įsidarbinus suteikia pasitikėjimo savimi, kuris padeda valdyti darbo procesą ir savarankiškai spręsti iškilusias problemas.

Jei jau tiksliai nusprendėte tobulėti tam tikroje srityje, skaitykite atitinkamą, naudingą literatūrą, gilinkite savo profesines žinias ir įgūdžius įvairiuose seminaruose, o gal net dalyvaukite profesionaliuose vadovų mokymo kursuose. Moksleiviams ir studentams dažniausiai suteikiamos patrauklios nuolaidos, tad kodėl nepasinaudojus šia galimybe pasisemti vertingos patirties vardan geresnės ateities? Didesnės perspektyvos atsiveria tiems, kurie pradėdami dirbti jau turi pakankamą, su specialybe susijusių žinių bagažą, moka bendrauti ir geba greitai reaguoti į netikėtas situacijas, priimti reikiamus sprendimus.

Dirbant būtina nuolat mokytis ir tobulėti

Pradėjus dirbti svarbu susipažinti su įmonės kultūra, veiklos principais, įvertinti, ko iš darbuotojų tikisi ir reikalauja vadovai. Jei reikalavimai nenurodomi, verta juos aptarti su vadovu, nebijoti klausti to, kas nėra pakankamai aišku. Mokydamasis domėkis ir įsisavink naują informaciją. Jei darbe pradžioje kažkas nesiseka ar nepavyksta, niekada nedaryti skubotų išvadų, ar prielaidų, geriau pasiklausti ar paprašyti kieno nors pagalbos, kai to išties reikia. Svarbu nesusikoncentruoti į problemą, o ieškoti jos sprendimo būdų.

Verta stebėti ir analizuoti savo vadovo elgesį, stilių, kokie yra jo kasdieniai darbo įpročiai, kaip dažnai jam reikalingos darbuotojų ataskaitos. Svarbiausia, pasistengti kuo daugiau iš jo išmokti ir nepamiršti to pritaikyti. Norint būti pastebėtam reikia ieškoti sričių, kuriose galima pritaikyti geriausius profesinius įgūdžius ir taip pasiekti maksimalių rezultatų. Siūlykite savo idėjas, ypač kai tam tikra problema įmonėje įsisenėjusi, tačiau niekas nesiryžta jos nagrinėti. Jei tik turite kažkokių sumanymų, kaip ją išspręsti, tai gali tapti puikia proga parodyti savo sugebėjimus ir palypėti karjeros laipteliais.

Jei tik galite kam nors būti naudingas ir padėti, būtinai pasiūlykite savo pagalbą. Taip pat jeigu jaučiatės dar pakankamai neužtikrinti, jog patys savarankiškai galėtumėte įgyvendinti tam tikrus projektus, prisidėkite prie kitų vadovaujamų sumanymų Pagrindinė tokio savanorio, padėjėjo užduotis įgyti vadovavimo savybių dar prieš pradedant kam nors oficialiai vadovauti. Juk yra daug susitikimų, susirinkimų, kurių metu reikia prisidėti prie smulkesnių projektų ruošimo, įgyvendinimo, pristatymo. Taip galima pasisemti įgūdžių ir patirties, kurie tikrai pravers kitą kartą.

Laikytis darbo taisyklių ir individualių tikslų

Norint pelnyti vadovų ir kolegų pasitikėjimą svarbu visada laiku atlikti patikėtas užduotis. Jei yra numatytas terminas iki kurio reikia padaryti tam tikrus darbus, būtinai laikykitės grafiko. Neprašykite pratęsimo, o raskite būdų, kaip viską suspėti. Neapsikraukite papildomais darbais, jei matote, jog nespėsite atlikti privalomų darbų. Taip parodysite, jog esate atsakingas ir sugebate susitvarkyti su paskirtomis užduotimis. Nereikia tikėtis, jog pirmieji darbo rezultatai bus stulbinantys, tačiau, svarbiausia, viską daryti laiku, dar geriau – pabaigti anksčiau. Jei pradėjus dirbti, nesugebėsite įgyvendinti Jums paskirtų užduočių, atidėliosite viską iki paskutinės minutės, nesitikėkite, jog nesusitvarkant su paprastomis užduotimis, Jums patikės svarbesnes pareigas, sudėtingesnius projektus.

Turbūt net nereikia minėti, jog svarbu laikytis įmonės taisyklių ir paisyti rašytų ar nerašytų bendrovės įpročių. Disciplinos besilaikantis žmogus visada kelia pasitikėjimą, rodo savo atsakomybės jausmą. Siekiant užimti vadovaujančias pareigas svarbu svarbu kurti abipusiai naudingus bendradarbiavimo santykius. Todėl nepamirškite, jog tai Jums reikia įrodyti, kuo galite būti naudingas darbdaviui ar įmonei. Jeigu yra galimybė bandykite rasti sėkmingą vadovą, kuris sutiktų tapti Jūsų mentoriumi ir padėtų įgyvendinti individualius projektus.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos