Įsibėgėjo kalėdinių pirkinių karštligė. Ką verta žinoti?

Publikavimo data: 2014-12-15 Įsibėgėjo kalėdinių pirkinių karštligė. Ką verta žinoti? Jau gerokai įsibėgėjo kalėdinių pirkinių bumas – žmonės pasiduodami masinei psichozei, bėgioja po parduotuves ieškodami dovanų savo artimiesiems. Per Kalėdas yra įprasta dovanoti dovanas giminėms ir artimiems draugams. Priešingu atveju galime likti nesuprasti. Tai puikiai suprasdami prekybos centrai kiek tik begalėdami skatina vartotojiškumą. Vartotojai neretai patiria net ir savotišką spaudimą, elgtis taip, kaip elgiasi visi kiti. Priešingu atveju jie nepritaps visuomenėje. Prekybos centrai matydami žmonių poreikį pirkti neretai vilioja juos netgi dirbtinai sukurtomis nuolaidomis ir akcijomis.

Kaip protingai apsipirkti?

Atlikti tyrimai parodė, kad moterys kalėdinius apsipirkimus pradeda anksčiau nei vyrai, jos perka daugiau ir parduotuvėse apsilanko dažniau, be to pirkdamos yra daug impulsyvesnės. Dažniausiai jos labai gerai žino apie įvairius prekybininkų skelbiamus išpardavimus ir taikomas nuolaidas. Kuo žmogus vyresnis, tuo jis būna mažiau impulsyvesnis apsipirkdamas. Ne tokie impulsyvūs pirkėjai dažniausiai geriau kontroliuoja savo emocijas, geba iš naujo įvertinti visą situaciją ir apgalvoti atitinkamo elgesio padarinius. Žmonės gana gerai geba įvertinti, kiek jie yra impulsyvūs apsipirkdami, tačiau šios žinios tikrai ne visada padeda, ypač tada, kai „nepirkti neįmanoma“.

Pastebėta, kad tam pirkėjui, kuris yra gana impulsyvus, pajamos nėra būtinos. Jis gali nupirkti ir nebrangiai kainuojančias prekes. Vis dėlto atsižvelgiant į turimą biudžetą, piniginės išlaidos gali būti didelės ir tai vėliau sukelti nemalonumų, nepasitenkinimo jausmą savimi ir kitais, ypač tada, jei draugai ar giminaičiai tinkamai neįvertino jūsų dovanotų dovanų vertės. Todėl prieš perkant reikėtų gerai apmąstyti, kokiu tikslu jūs įsigyjate prekę. Aiškus tikslas jums padės adekvačiau reaguoti į labai viliojančias akcijas.

Gana sudėtinga yra patarti, kaip tinkamai apsipirkinėti, kadangi kiekvienu atveju situacija būna vis kitokia. Apsipirkimui didelę įtaką turi konkrečioje situacijoje turimas pinigų kiekis, asmens nuotaika ar net sotumo jausmas. Kai eisite pirkti dovanų stenkitės numatyti konkrečią pinigų sumą, kurią joms galite skirti. Taip pat susidarykite sąrašą draugų ir giminaičių, kuriems planuojate pirkti dovanas, ir pagalvokite, ar tai tikrai verta daryti. Galbūt yra tokių, kuriuos labiausiai pradžiugintų jūsų pačių rankomis padaryta dovana ar tiesiog jukus ir šiltas pabuvimas drauge. To niekada nekompensuos net ir brangiausios dovanos.

Pastaruoju metu, ypač prieš šventes, labai garsiai diskutuojama dėl vartotojiškos visuomenės ir dėl materialių vertybių iškėlimo. Vartotojai, kuriems daiktiškumas ir materialios vertybės yra itin svarbios, kalėdinių pirkinių karštligę įvertina kaip puikią galimybę apsipirkti. Be to, daiktiškos vertybės ir daiktų turėjimas labai svarbus yra jaunesniems paaugliams – jei tėvai jam nuperka dovaną, dvylikametis mano, kad taip parodo meilę. Kiek vyresni paaugliai yra labiau subrendę ir turi daugiau patirties spręsdami apie tarpasmeninius ryšius ir santykius.
 

Ar nuolaidos būna tikros?
Ši savaitė – kalėdinių dovanų pirkimo proveržis. Tai pats aktyviausias pinigų leidimo etapas. Rinkodaros specialistai teigia, kad šiuo laiku kiekvienas pasąmonėje siekia neišsiskirti iš minios. Taigi ir pirkti per Kalėdas tenka daug. Tokiu atveju atsiranda didelis poreikis sutaupyti, taigi, tenka pirkti ne tik praktiškas ar naudingas dovanas, tačiau kartais ir nereikalingus daiktus. Šiuo laikotarpiu dažniausiai išleidžiama pusantro karto ar net dvigubai daugiau, negu įprastai. Vis dėlto siekiame taupyti ir priperkame visai nereikalingų daiktų. Dėl šios priežasties po visų švenčių prasideda dovanų grąžinimas į parduotuves. Todėl perkant brangesnes dovanas vertėtų prie jų pridėti ir pirkimo kvitą, kad netikusius daiktus būtų paprasčiau grąžinti.

Siekdami prieš šventes išleisti kuo mažiau pinigų ieškome nuolaidų išpardavimų ir akcijų. Vis dėlto šioje vietoje galima užkibti ant gana sumanaus prekiautojų kabliuko. Jie prieš šventes kainas šiek tiek pakelia arba padaro dirbtines nuolaidas ir pirkėjai nė kiek nesutaupo, o priešingai – išleidžia dar daugiau santaupų. Tokie prekybininkų triukai laikomi Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimais ir už tai jie turėtų būti baudžiami.

Intensyviausiai šiuo metu perkamos dovanos artimiesiems – tai indai, tekstilė, įvairūs žaislai, ypač konstruktoriai. Be to patirtis parodė, kad prieš žiemos šventes būna nuperkama apie 20 % daugiau maisto produktų ir alkoholinių gėrimų. Pastaruoju metu žmonės vis dažniau siekia iš anksto pasirūpinti ne tik dovanomis artimiesiems ar namų puošmenomis, tačiau ir kiek ilgiau galiojančiais maisto produktais. Taip siekiama išvengti didelių grūsčių prekybos vietose ir stumdymosi eilėse.
 

Taigi, kuo labiau artėja didžiosios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji –  tuo daugiau  atsiranda neišvengiamų vizitų į įvairiausias parduotuves, kurie pareikalauja nemažų išlaidų. Juk reikia namuose papildyti maisto atsargas, nupirkti gražiausių dovanu ir lauktuvių šeimai, artimiesiems, draugams, parašyti atvirukų. Svarbiausia, kad gražiausios šventės nesibaigtų tiesiog parduotuvių bumu. Nepamirškite, kad pačios svarbiausios dovanos – tai ne naujas patalynės komplektas ar puodų rinkinys, o meilė, šiluma, atsidavimas. Dovanokite šiemet nuoširdžią meilę, o ne daugybę daiktų ir pamatysite, kad šios šventęs bus daug gražesnės nei pernai.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Dovanos
Balsavo: 9
Adresas:
Birutės g. 2, KLAIPĖDA
Telefonas:
Tinklalapis:
Antspaudai
Dovanos
Reklamos paslaugos
Reklamos paslaugos. Verslo suvenyrai ir dovanos, reklaminė atributika. Lazerinis graviravimas. Graviravimo paslaugos. Tampografijos spauda,(...)
CERAME, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 16
Adresas:
Rūtų g. 19A, Vilnius
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Dovanos
Keramikos gaminiai
Medalių, ženkliukų, apdovanojimų, suvenyrų gamyba pagal individualius užsakymus.
Balsavo: 18
Adresas:
Žalgirio g. 135 , VERSLO CENTRAS 135, VILNIUS
Telefonas:
Buitinė technika
Čiužiniai
Dovanos
daugiau veiklų >
STUDIO MODERNA yra pirmaujanti daugiakanalė elektroninės prekybos organizacija. VYKDO PREKYBĄ GERAI ŽINOMAIS PREKIŲ ŽENKLAIS: DORMEO,(...)
www.gpspartneris.lt
www.kaunotarpininkai.lt
www.gpspartneris.lt
www.kaunotarpininkai.lt