Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

Investicijos į save: pranašumai darbo rinkoje ir karjeros galimybės

Publikavimo data: 2014-09-30 Investicijos į save: pranašumai darbo rinkoje ir karjeros galimybės Darbdaviai vis dažniau skundžiasi nemotyvuotais darbuotojais, kurių akyse nematyti nė lašelio entuziazmo. Paradoksalu, tačiau darbuotojai tvirtina, kad kasdienė veikla juos sekina ir nesuteikia nė lašelio prasmės. Kad pajustume motyvaciją ir augtume kaip specialistai, t. y. taptume konkurencinga darbo jėga, kurios ieško darbdaviai, visų pirma privalome investuoti į save ir savo karjerą. Rinkos specialistai tvirtina, kad minėtoji investicija gali tapti pačiu pelningiausiu ir svarbiausiu mūsų gyvenimo sprendimu – drąsa ir noras investuoti į save gerina ne tik profesinį, bet ir asmeninį gyvenimą, padeda siekti užsibrėžtų tikslų, realizuoti novatoriškiausias idėjas ir įgyvendinti seniai brandintas svajones.

 

Investuokite į stipriąsias savo puses
Sėkmei būtinas kritiškas žvilgsnis – pažinkite gerąsias savo asmenybes puses ir sudarykite veiksmų planą joms stiprinti. Nei vienas mūsų nėra apdovanotas universaliais talentais, todėl tai, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam – galbūt jūsų draugas yra puikus derybininkas, tačiau jūsų ateitis – kūryba. Nebijokite atsakyti sau, kas esate.

Plėskite turimų žinių akiratį. Miesto bibliotekose gausu literatūros, atitinkančios net ir išrankiausio skaitytojo poreikius. Interneto platybėse talpinami moksliniai darbai, akademiniai tyrimai ir kitokio pobūdžio straipsniai, padėsiantys jums tobulėti. Iš tiesų net ir socialiniuose tinkluose kuriamos įvairios grupės, kurių nariai dalijasi savo patirtimi ir patarimais. Svarbiausia – skirti laiko informacijos tyrimui ir jos analizei.
 

Plėskite pažįstamų ratą
Draugai yra vienas svarbiausių sėkmės aspektų, todėl megzkite pažintis ir stenkitės jas puoselėti. Pasistenkite aplink save suburti intelektualių žmonių ratą, kuris padės jums keistis ir tobulėti. Nepamirškite, kad santykių išlaikymas yra sunkus darbas, todėl privalėsite skirti tam ir laiko, ir investicijų. Pasistenkite daugiau bendrauti su žmonėmis, kurie padės pasiekti karjeros aukštumų – tai nereiškia, kad privalote susidraugauti su įmonės direktoriumi, tačiau bendraukite su tais, kurie jums gali duoti vertingų patarimų, papasakoti apie pasirinktos veiklos ypatumus, darbo niuansus ir supažindini su šios srities specialistais.
 

Tobulėkite profesinėje srityje
Turėkite aiškius karjeros tikslus ir niekuomet nesustokite augti. Privalote kryptingai siekti užsibrėžto tikslo, todėl susidarykite planą, kaip įsivaizduojate save po 2 ar 5 metų, t. y. kokioje įmonėje dirbsite ir kokias pareigas čia užimsite. Užsibrėžkite tikslus, kuriuos privalote įgyvendinti per numatytą laiką, pvz., jei norite tapti savo skyriaus vadovu, pagalvokite, ką turite padaryti – galbūt jums reikia pasikalbėti su įmonės direktoriumi ir pasiūlyti naujų idėjų? O gal vadovus sužavės jūsų entuziazmas susirinkimų metu? Gal jums reikia įrodyti, kad nebijote sunkaus darbo ir esate pasirengęs priimti bet kokius iššūkius? Nesitenkinkite ta pačia darbo vieta aštuonerius metus iš eilės – judėkite į priekį ir tobulėkite.

Jei norite pasiekti geriausių rezultatų, domėkitės savo įmonės veikla, o įgytas teorines žinias taikykite praktikoje. Niekuomet nenustokite mokytis, analizuokite įmonės konkurentus, domėkitės savo profesinės veiklos galimybėmis, ieškokite naujų idėjų ir dalinkitės jomis su kolegomis. Būtinai dalyvaukite profesiniuose seminaruose ir rūpinkitės savo kvalifikacijos kėlimu. Papildomi kursai ir sertifikatai yra jūsų patirties įrodymas ir tiesus kelias geresnio darbo link. Be to, šiandien galite studijuoti įvairiausiuose pasaulio universitetuose ir specializuotose mokymo įstaigose.
 

Kryptingai siekite svajonių darbo
Norite dirbti tarptautinėje įmonėje, tačiau neturite reikiamos kompetencijos? Nenuleiskite rankų! Siekdami savo tikslo, sudarykite asmeninių kompetencijų tobulinimo planą, t. y. išanalizuokite pageidaujamą poziciją, savo savybes ir turimų žinių bagažą, tuomet susidarykite dalykinių, asmeninių ir socialinių kompetencijų, kurias reikėtų tobulinti, sąrašą. Sudėliokite minėtąsias kompetencijas svarbos tvarka ir imkitės kelių svarbiausių (tiek, kiek galite aprėpti vienu metu) – pasidarykite smulkų planą, kaip tobulėti.
   

Nepamirškite asmeninio gyvenimo
Siekiant vidinės ramybės ir pilnatvės jausmo, negalima pamiršti ir asmeninio gyvenimo, t. y. privalote rasti balansą tarp karjeros ir šeimos. Tai yra tiesiausias kelias į sėkmę, kadangi jausitės energingi, pasitikintys savimi ir stiprūs. Ignoruodami asmeninį gyvenimą, jausite tuštumą, todėl jums bus sunkiau susikaupti ir siekti karjeros aukštumų.

Jei norite jaustis laimingi, privalote išlaisvinti savo kūrybines galias. Be to, tinkamai išnaudoję kūrybiškumą, visuomet rasite kelią iš sudėtingiausių situacijų. Tobulindami savo asmenybę, imkitės širdžiai artimos veiklos. Galbūt visuomet norėjote išmokti užsienio kalbą? Užsirašykite į jūsų poreikius atitinkančius kursus! Beje, užsienio kalbų mokėjimas yra ypatingai vertinamas darbo rinkoje, ypač jei ruošiatės dirbti tarptautinėje įmonėje.

Ieškodami ryšio su savimi, pradėkite rašyti – dienoraštį, atsiminimus, blogą ar meilės romaną – svarbiausią, kad išmoktumėte dėlioti mintis ir išsakyti jausmus. Rašymo alternatyva – skaitymas. Mėgaudamiesi gera knyga, atsipalaiduosite ir praplėsite akiratį. Nepamirškite muzikos terapijos – klausykite mėgstamų dainų arba išmokite groti muzikiniu instrumentu. Beje, per muziką galite pažinti skirtingas kultūras ir naujai pažvelgti į istoriją. Jei mėgstate keliauti – leiskitės į turistinius pažintinius žygius ir susipažinkite su jus supančiu pasauliu.

Lavinant asmenybę, svarbiausias uždavinys – neleisti protui aptingti. Spręskite logines užduotis, žaiskite strateginius žaidimus, atsisakykite skaičiuotuvo, išmokite eilėraščių, t. y. įdarbinkite savo protą.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos