Šildymo tinklai: infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Publikavimo data: 2014-03-22 Šildymo tinklai: infraraudonųjų spindulių šildytuvai Šaltais žiemos vakarais norime mėgautis ypatingai jaukia atmosfera namuose, todėl daug dėmesio skiriame kambario temperatūrai. Šiandien turime dviejų pagrindinių tipų oro šildiklius: vieni jų šildo orą, kiti šilumą perduoda objektams.

 

Jau kelis dešimtmečius populiarumo viršūnėje ilsisi šilumos ventiliatoriai ir šildymo tinklai. šie šildikliai ventiliatoriaus spiralės sušildytą orą nukreipia į aplinką. Tokie prietaisai yra gana universalūs, kadangi vasarą jie naudojami kaip įprasti ventiliatoriai. Be to, jie nėra brangūs. šiandien tai pati pigiausia šildytuvų kategorija. Tiesa, negalima pamiršti ir akivaizdžių šio prietaiso minusų – nors jie greitai sušildo nedidelę patalpą, tačiau sunaudoja labai daug elektros energijos ir skleidžia nemalonų triukšmą. Be to, šie šildytuvai sausina orą, o dėl sumažėjusio deguonies kiekio gali pradėti skaudėti galvą.

Vis daugiau dėmesio susilaukia konvekciniai šildytuvai, kurie vykdo natūralią oro cirkuliaciją per prietaise esantį kaitinimo elementą – šaltas aplinkos oras pro apatines šildytuvo groteles patenka į šildytuvą ir kaisdamas kyla į viršų, išeidamas pro šildytuvo viršuje esančią angą. Deja, tokie prietaisai neužtikrina tolygios šilumos visoje patalpoje – sušilęs oras yra lengvesnis už šaltą, todėl kambario apačioje visuomet bus vėsiau nei viršuje. Tiesa, tokie prietaisai nenaudoja ventiliatoriaus, o jų elementas negali pernelyg įkaisti, todėl konvekcinis šildytuvas mažiau sausina orą.

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja infraraudonųjų spindulių (IR) šildytuvai. šie prietaisai šildo ne patalpą, o kūną, nes šiluma yra skleidžiama infraraudonųjų spindulių bangomis. Tokie įrenginiai itin naudingi šildant atviras erdves (pvz., kiemą), kadangi vėjas neturi jokios įtakos infraraudonųjų spindulių bangoms. Be to, šie šildytuvai visiškai nesausina oro.


Prietaisai, taupantys pinigus

Infraraudonojų spindulių šildytuvai šilumą perduoda šiluminėmis bangomis. Visiškai tokiomis pačiomis bangomis šiluma mus pasiekia ir iš Saulės. Infraraudonųjų spindulių bangos išskiria šiluminę energiją, priversdamos judėti molekules. Tokie šildymo tinklai sukuria šilumos priemonę, kuri namuose užtikrina žymiai mažesnes šildymo sąnaudas – konvekciniai šildytuvai reikalauja apie 40 proc. didesnių investicijų, siekiant sukurti tą pačią patalpos temperatūrą. Mažesnes sąnaudas užtikrina mažesnė šilumos sklaida kambaryje, kadangi naudojant šį prietaisą yra šildomas ne oras, o objektai – galėsite būti tikri, kad netyčia atsiradęs skersvėjis nesukels didesnių temperatūros pokyčių.

Vienas didžiausių tokių šildytuvų minusų yra jų kaina, kuri gali siekti net 1 000 litų. Tiesa, toks šildytuvas netrukus atsiperka, nes jo kaštai yra minimalūs, pvz., 6 valandas dirbantys šildytuvas iš jūsų pareikalaus vos 5 litų. Žinoma, būtų neteisinga manyti, kad šis prietaisas gali visiškai pakeisti namuose esančią šildymo sistemą. Jis daugiau skirtas atskiroms patalpoms. Ypač dažnai jie naudojami lauko terasose, autoservisuose ar garažuose. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai sunaudoja mažiau nei 50 W elektros energijos, apšildydami 1 kvadratinį metrą (palaikydami maždaug 22 laipsnių temperatūrą). Tuo metu tepaliniai radiatoriai vienam kvadratiniam metrui apšildyti sunaudoja beveik 150 W, o ventiliatoriniai šildytuvai net 200 W, siekdami palaikyti 22 laipsnių temperatūrą patalpoje.

Norėdami džiaugtis geriausiu rezultatu, infraraudonųjų spindulių šildytuvą laikykite bent 1 metro (rekomenduojama 2–3 metrų) aukštyje virš grindų. Be to, jei namuose turite augintinių, šiam prietaisui vietos ieškokite itin atsakingai, kadangi infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra ne tik brangūs, bet ir labai greitai dūžta.


Užmiršta tamsioji pusė

Apie infraraudonųjų spindulių šildytuvų žalą kalbama jau kelis metus. Vis dėlto visai neseniai atlikti moksliniai tyrimai teigia, kad šie prietaisai yra naudingi žmonėms, ypač tiems, kurie serga astma arba yra alergiški dulkėms. Priešingai nei kiti šildytuvai, infraraudonoji spinduliuotė nemaišo oro srautų ir dėl to nesukelia dulkių judėjimo problemos. Deja, kiti tyrėjai ragina nepamiršti akivaizdžių šių šildytuvų trūkumų. Nors tokie prietaisai tinka rečiau lankomų patalpų ar atviros teritorijos šildymui, tačiau prieš montuojant šią šildymo sistemą gyvenamuosiuose namuose reikėtų atidžiau pagalvoti. Ilgai būnant patalpoje, kurioje šildoma infraraudonaisiais spinduliais, galima pradėti justi nuovargį, gali atsirasti tam tikrų odos problemų, pvz., oda ims džiūti. Be to, jei mažai judėsite, galite pradėti jausti, kad viena kūno pusė kaista, o kita šąla.


Klaidinantys mitai

Rinkdamiesi labiausiai jūsų lūkesčius atitinkantį šildytuvą, turėtumėte atsisakyti išankstinio nusistatymo ir permąstyti visus girdėtus mitus. Pvz., teigiama, kad vienas pagrindinių elektrinių šildytuvų minusų yra jų neekonomiškumas, tačiau neturėtumėte pamiršti, kad situacija per kelis dešimtmečius akivaizdžiai pakito. šiandien atsirado naujų technologijų, kurios leidžia elektrą paversti šiluma, išlaikant itin aukštą naudingumo koeficientą. Dar vienas itin gajus mitas teigia, kad tepaliniai radiatoriai labai dažnai susprogsta, tačiau taip gali nutikti tik tuo atveju, jei radiatorius bus ilgam paliktas be jokios priežiūros. Lygiai toks pats yra ir mitas, kad infraraudonųjų spindulių šildytuvai kenkia žmogaus sveikatai. Žmonės šiuos spindulius kažkodėl lygina su ultravioletinių spindulių ar mikrobangų spinduliuote. Žinoma, negalime teigti, kad šiandien yra sukurtas vienintelis patikimas būdas, padedantis pajusti maksimalų komfortą už minimalias sąnaudas. Kiekvienas šildymo būdas turi savų privalumų, tačiau, deja, visi jie turi ir savų trūkumų. Siekdami maksimalaus šilumos kiekio ir mažiausios nelaimių rizikos, nestatykite pasirinkto šildymo prietaiso arti degių daiktų. Be to, rinkitės tik tokį šildytuvą, kuris gali automatiškai išsijungti ir išvengti perkaitimo.

_________________________________________________________________________________________

Domina šildymo tinklai ir jų įrengimas? Projektų Srautas Jūsų paslaugoms.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Šildymas
Balsavo: 7
Adresas:
Savanorių pr. 347, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Šildymas
Šiltinimas
Prekiaujame grindjuostine šildymo sistema: "ELPAN"- elektrinė šildymo sistema ir "WANPAN"- šildymo sistema su priverstine vandens cirkuliacija.(...)
Balsavo: 14
Adresas:
Žalgirio g. 88A, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Inžineriniai tinklai
Projektavimas
Šildymas
daugiau veiklų >
Šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vidaus ir lauko: vandentiekio, nuotekų šalinimo, dujinių, lauko šilumos tiekimo tinklų, kieto kuro(...)
www.baltijosmarmuras.lt
kamelota.lt
www.baltijosmarmuras.lt
kamelota.lt