Gerųjų bakterijų nauda moterims
Publikavimo data: 2024-08-28 Norint gerai jaustis ir labai gražiai atrodyti – daugelis moterų perka brangius vaistus ir vitaminus. Tačiau kartais genialumas slypi paprastume. Kasdien reikia vartoti gerąsias bakterijas, kurios padeda virškinimo sistemai dirbti tinkamai. O tuomet dažniausiai ir pasimato, jog kai virškinama gerai – žmogus ne tik gerai jaučiasi, tačiau ir gražiai atrodo.Gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai gyvuoja mūsų žarnyne ir atlieka itin svarbų vaidmenį palaikant moterų sveikatą. Plačiau apie šių bakterijų privalumus pasakoja šeimos gydytoja Rūta
Imuninės sistemos gerinimui
Probiotikai padeda reguliuoti imuninį atsaką, mažina uždegimą ir saugo nuo patogeninių mikroorganizmų sukeliamų infekcijų. Moterims, kurių imuninė sistema yra jautresnė – probiotikų vartojimas gali padėti sumažinti infekcinių ligų, tokių kaip makšties kandidozė, šlapimo takų infekcijos ir peršalimas, riziką.
„Norėdami geriau jaustis žmonės labai dažnai vartoja didelius papildų kiekius. O kartais genialumas slypi paprastume ir kasdienai tereikia vienos mažos piliulės, kurioje yra milijonai gerųjų bakterijų. Kai žmogaus imuninė sistema yra stipresnė – ligos kankina kur kas rečiau, o dėl to žmogus natūraliai jaučiasi geriau“,- nurodo medikė.
Gerinama virškinimo veikla
Probiotikai padeda skaidyti maistą, įsisavinti maistines medžiagas ir palaiko sveiką žarnyno mikrobiotą. Tai gali palengvinti tokias problemas kaip vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis. Moterims, kenčiančioms nuo dirgliosios žarnos sindromo ar kitų virškinimo sutrikimų, probiotikų vartojimas gali žymiai pagerinti savijautą.
„Be probiotikų papildų – gerųjų bakterijų kiekį galima padidinti ir natūraliais būdais. Būtinai valgykite fermentuotus produktus, pavyzdžiui, jogurtą, kefyrą, raugintus kopūstus ir kt. Įtraukite į racioną maisto produktų, kuriuose gausu skaidulų, pavyzdžiui, vaisių, daržovių, viso grūdo produktų ir ankštinių augalų sumažinkite cukraus ir apdorotų maisto produktų vartojimą. Būtinai gerkite pakankamai vandens bei valgykite reguliariai ir sveikai“,- pataria Rūta.
Makšties sveikatai reikia probiotikų
Probiotikai natūraliai gyvuoja makštyje ir padeda palaikyti rūgštinę terpę, kuri neleidžia daugintis kenksmingoms bakterijoms. Reguliarus probiotikų vartojimas gali padėti sumažinti makšties infekcijų, tokių kaip bakterinė vaginozė, riziką ir palaikyti sveiką makšties mikroflorą.
Odos būklei gerinti
Kai kurios probiotikų rūšys gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti odos barjerinę funkciją, taip sumažinant aknės, egzemos ir rožinės spuogų simptomus. Probiotikų vartojimas taip pat gali paskatinti odos ląstelių atsinaujinimą ir suteikti jai sveikesnę, švytinčią išvaizdą.
„Kai kurios moterys perka labai brangius kremus ir tikisi, kad jie gali padaryti stebuklą. Dažniausiai viskas slypi ne kremuose, ne tuose preparatuose, kuriuos tepame iš išorės, tačiau tuose, kuriuos vartojame iš vidaus, taigi, įvairiuose vitaminuose arba šiuo atveju probiotikuose“,- nurodo Rūta.
Nauda psichinei sveikatai
Vis daugiau mokslinių tyrimų rodo ryšį tarp žarnyno mikrobiotos ir psichinės sveikatos. Probiotikai gali padėti sumažinti streso, nerimo ir depresijos simptomus, pagerinti nuotaiką ir kognityvines funkcijas. Moterims, kovojant su psichinės sveikatos problemomis, probiotikų vartojimas gali tapti naudinga pagalbine priemone.
„Moksliniai tyrimai atskleidžia vis glaudesnį ryšį tarp žarnyno mikrobiotos ir psichinės sveikatos. Žarnyne gyvenantys trilijonai mikroorganizmų, vadinamų probiotikais, gali ne tik paveikti virškinimo sistemą, bet ir turėti įtakos smegenų veiklai, nuotaikai ir bendrai savijautai. Probiotikai gali paveikti žarnyno-smegenų ašį, nervų sistemą, jungiančią žarnyną su smegenimis. Kai kurios probiotikų rūšys, tokios kaip lactobacillus ir bifidobacterium, gali mažinti stresą sukeliančių hormonų, tokių kaip kortizolis, kiekį ir didinti laimės hormonų, tokių kaip serotoninas ir dopaminas, gamybą“,- detalią naudą aptaria medikė.
Taip pat gerosios bakterijos gali pagerinti atminƧ, dėmesį ir net vaikams – pažinimo funkcijas. Manoma, kad jie tai daro mažindami uždegimą smegenyse ir skatindami naujų nervų ląstelių susidarymą. Jie itin gali būti naudingi žmonėms, kurie kenčia nuo nerimo sutrikimų, tokių kaip generalizuotas nerimo sutrikimas ir socialinio nerimo sutrikimas. Tyrimai rodo, kad probiotikai gali sumažinti nerimo simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę.
Svarbiausia yra vartoti geros kokybės probiotikus, kuriuose yra ne tik gerųjų bakterijų, tačiau ir kitų komponentų, kurie padės jums ne tik geriau jaustis, tačiau ir gražiau atrodyti. Renkantis preparatus būtina kuo daugiau dėmesio skirti natūralumui. Iš gamtos – žmogui ir atvirkščiai.