Gero vadovo savybės, kurios pritraukia motyvuotus darbuotojus

Publikavimo data: 2015-09-11 Gero vadovo savybės, kurios pritraukia motyvuotus darbuotojus

gero vadovo savybėsKai kuriuos vadovus pamiršti yra daug sunkiau, nei kitus. Žinoma, stipriai ir ilgam dažniausiai įsimenami tie vadovai, kurie apsunkina darbuotojų gyvenimą, tačiau neįmanoma pamiršti tų, kurie sudarė palankias sąlygas tobulėti, keistis mums į gerąją pusę. Juos darbuotojai net ir kituose darbuose prisimena kaip puikų lyderio pavyzdį.

Dažniausiai darbuotojai paprašyti apibūdinti savo vadovą pamiršta ar ignoruoja jų įgimtas savybes: intelektą, patrauklumą ir pan., o vietoje to visą dėmesį sukoncentruoja į emociniam žmogaus tipui būdingas savybes: abejingumą, nenuoširdumą, netaktiškumą, polinkį kaltinti kitus, emocionalumą ir t.t. Geri vadovai sugeba įžvelgti stipriausias darbuotojų puses, ateities perspektyvas, apie kurias pats darbuotojas kartais net nesusimąsto. Tokie lyderiai patys sau nuolat užsibrėžia naujų siekių, nebijo iššūkių, todėl skatina tobulėti ir darbuotojus, įkvepia juos didesnių tikslų siekimui. Taip parodydami tikėjimą bei pasitikėjimą darbuotoju, suteikia šiam pasitikėjimo savimi. Juk siekiant geresnių rezultatų ar išbandant save naujoje srityje, palaikymas yra itin svarbus.

Tikriausiai niekam net nekyla abejonių su kurio vadovu norėtų dirbti viename darbe. Vadinasi, puikūs lyderiai į savo komandą pritraukia labiau išprususių, gabesnių žmonių. Norite sulaukti motyvuotų darbuotojų? Tuomet verta iš arčiau pažvelgti, kokie yra puikių vadovų įgūdžiai, būdo bruožai, kuriuos galima pritaikyti ir sau. Vadovai, motyvuojantys kitus:

Ambicingi ir tiki tuo, ką daro

Viena iš labiausiai nuviliančių vadovo savybių – nuolatinis nepasitenkinimas darbu, gyvenimu. Toks vadovas dažniausiai viskam abejingas, blogai nusiteikęs. Ką būdamas toks niūrus jis gali įkvėpti? Labai svarbu, kad vadovas jau iš ryto būtų gerai nusiteikęs, pakilia nuotaika užkrėstų ir kitus. Be abejo, visiems pasitaiko blogų dienų, tačiau jei kiekvieną dieną demotyvuojame ne tik save,  bet ir kitus – galbūt metas keisti požiūrį ar gyvenimo būdą?

Geri vadovai yra ambicingi, nuolat sugalvoja sau naujų siekių ir besąlygiškai tiki tuo, ką daro.  Jie žino, kad įdėdami daug pastangų, su kiekvienu žingsniu juda link savo tikslo. Be to, juos džiugina ne tik laimėjimai, bet ir pats procesas, nedideli pasiekimai. O tai išties didina kitų norą prisijungti prie jo komandos.

Atviri, žmogiški ir nebijo to parodyti

Geri vadovai niekada nepamiršta ir neišsižada tikrojo savęs, visada yra užtikrinti savo jėgomis. Jie nedalija melagingų pažadų, nebijo prisipažinti suklydus, nesistengia slėpti savo klaidų. Kaip tik atvirkščiai – nepasisekimą darbuotojams gali pateikti kaip pavyzdį, kurio išeičių ir sprendimų ieškos drauge.

Dirbant su tokiu vadovu darbuotojai neprivalo eikvoti savo energijos spėdami, kas toliau jų laukia darbe, kaip klostosi įmonės reikalai, kadangi vadovas dalijasi pagrindine informacija, kuri aktuali ir darbuotojams. Žinoma, slapta informacija visada privalo išlikti konfidencialia, tačiau tikrai nebūtina perdėtai visko slėpti. Darbuotojai gali pradėti nejučia nerimauti dėl nežinomų įmonės pasikeitimų, galinčių turėti įtakos jų ateičiai. Geri vadovai užuot slėpę informaciją, ja dalijasi, kaip ir nevengia dalintis savo asmenine patirtimi, žiniomis.

Geriausiu teigiamu pavyzdžiu tampa tie lyderiai, kurie yra šilto būdo, nevengia bendrauti su darbuotojais, išklauso kitų nuomonių, nebijo parodyti savo emocijų. Be abejo, šias, priklausomai nuo situacijos, geba tinkamai kontroliuoti.

Iniciatyvūs, palaikantys ir neprarandantys savitvardos

Geri vadovai visada saugo savo darbuotojus nuo pavojaus, stengiasi pirmiau iš jų kelio pašalinti dideles kliūtis. Kartais darbuotojai to net nesužino. Jei vadovas pastebi, jog užduotį atliekančiam asmeniui susitvarkyti su viskuo per daug sudėtinga, padeda rasti išeitį, atsiradusias problemas sprendžia kartu. Ir net tokiu atveju, kai kas nors nepasiseka, nepraranda savitvardos, geba ramiai, kritiškai mąstyti, kas padeda suvaldyti susiklosčiusią situaciją. Be to, darbuotojui neleidžia pasijusti dėl to kaltam.

Stengiasi ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų

Geri vadovai nesusikoncentruoja tik į save, jiems rūpi ir darbuotojų gerovė. Taip pat jie neprisiima visų laimėjimų tik sau, kai visa grupė prie to stipriai prisidėjo – juk dažniausiai tam tikras rezultatas būtent pasiekiamas dirbant visiems kartu. Tai darbuotojams suteikia pasitikėjimo, leidžia pasijusti naudingiems. Tokie vadovai stengiasi įkvėpti, apsaugoti savo darbuotojus, suteikia galimybę kažko iš jų išmokti, yra sukalbami. Jei ugdysite šias savybes tapsite vadovu, kurį žmonės atsimins tik kaip geriausią pavyzdį, kuris padėjo siekti karjeros tikslų ir asmeninio tobulėjimo. 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos