Fotografijos paslaugos – vis labiau besivystanti verslo šaka

Publikavimo data: 2014-03-22 Fotografijos paslaugos – vis labiau besivystanti verslo šaka Pirmoji sėkmingai įamžinta fotografija buvo atlikta Džosefo Nipso 1826 metais. Vaizdas buvo užfiksuotas ant specialios chemikalais apdirbtos bituminės plokštelės. Kadangi fotografavimas truko apie 8 valandas, tai pastatai, esantys nuotraukoje, buvo apšviesti saulės tiek iš kairės, tiek ir iš dešinės pusės. Kiek vėliau, po gero dešimtmečio nuotraukoje buvo užfiksuotas vienos Paryžiaus gatvių vaizdas vidurdienį. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo įprasta fotografija, tačiau nuotraukos apačioje galima matyti dviejų žmonių figūras: batų valytoją ir jo aptarnaujamą klientą. Tuo metu, kai buvo daroma nuotrauka gatvėje buvo ir daug kitų vaikštančių žmonių, tačiau kadangi fotografavimo procesas užtruko apie 10–15 min., tai įamžinti tapo būtent šie du žmonės, kurie visą laiką išbuvo beveik nejudėdami ir taip tapo pirmaisiais žmonėmis, užfiksuotais nuotraukoje.

 

Kadangi fotografijos technologijos vystėsi gana lėtai ir žmonės, užsisakę fotografijos paslaugas, norėdami gauti kokybišką nuotrauką turėdavo gana ilgai pozuoti, tai senosiose fotografijose, kur yra užfiksuoti žmonių portretai ar įvairūs vaizdai su jais, matomi gana sukaustyti veidai ir sustingusios, nenatūralios skulptūrinės pozos.

Fotografijos istorija Lietuvoje prasidėjo 1839 m., kai buvo išrasta dagerotipija – vienas pirmųjų vaizdo fiksavimo poliruotoje, sidabru padengtoje plokštelėje būdas. Tų pačių metų vasarą buvo padarytos pirmosios lietuviškos nuotraukos, kuriose buvo vaizduojami Verkių rūmai, esantys prie Vilniaus. Po kelerių metų Vilniuje apsilankė pirmieji uždarbiaujantys fotografai. Dagerotipiniai jų fotografuoti portretai buvo gaminami ant metalinių plokštelių, kurios padengtos šviesai jautriu sidabro jodido sluoksniu. Tokiu būdu padarytos nuotraukos buvo veidrodinis tikrovės atspindys – dešinioji pusė buvo kairėje ir atvirkščiai. Be to, šis procesas neturėjo tarpinio negatyvo, dėl šios priežasties atvaizdo nebuvo galima padauginti. Nepaisant to fotografijos paslaugos įgavo vis didėjantį populiarumą.

Fotografijos išplitimas šiuolaikiniame vaizduojamajame mene yra svarbi postmodernistinės estetikos dalis. Nuolat tobulėjančios skaitmeninės fotografijos technologijos sudarė palankias sąlygas sukurti įspūdingus, virtualius realybės efektus ir ženkliai atnaujinti vaizduojamojo meno ikonografiją. Atsiradusi kaip techninis reiškinys, vietoje to, kad tik toks išradimas ir liktų, fotografija rado nišą ir meno istorijoje. Nuotraukoje yra užkoduota realybė, dėl šios priežasties fotografijos paslaugos ir yra tokios  paklausiausios. Juk kiekvienam labai svarbu įamžinti svarbiausius savo gyvenimo įvykius.

šiandieninėje rinkoje yra teikiamos pačios įvairiausios fotografijos paslaugos: tai vestuvių, krikštynų, vaikų, buduaro, nėščiųjų, modelių, gyvūnų, maisto, kelionių, miestų, architektūros fotografijos, reportažai, asmeninės, erotinės, draugų foto sesijos, studijinės, komercinės, mados, reklamos nuotraukos, fotografija iš paukščio skrydžio ir daugybė kitų. Tačiau dažnai kyla klausimas, kaip išsirinkti gerą fotografą, kurio darbai iš tiesų džiugintų akis.

Profesionalus fotografas turi turėti ne tik puikius darbo įgūdžius, bet ir artistiškumą, įvaldytą techniką, puikių darbo pavyzdžių, kurie atspindėtų tai, ko iš jo tikisi klientas. Prieš užsisakant paslaugas rekomenduojama smulkiau aptarti visą paslaugų paketą ir įsitikinti, kad gausite būtent tai, ko tikitės. Reikėtų išsiaiškinti, ar meistras naudoja profesionalią foto techniką ir ar garantuoja puikius kadrus bet kokiomis apšvietimo sąlygomis. Būtina pasikalbėti apie darbų garantiją. Kas bus, jei būsite nepatenkinti savo nuotraukomis, jei šventė bus nukelta ar atšaukta ar sugestų fotografo turima įranga? Norint išvengti bet kokių nesusipratimų ir abejonių pasirašyti sutartį, kuri užtikrintų  lankstumą pasikeitus vietai, laikui ir atsakomybės prisiėmimą įvykus neplanuotiems įvykiams dėl fotografo kaltės. Dar vienas labai svarbus aspektas ieškant fotografo šventei – laiku pradėti paieškas ir rezervuoti norimą datą. Tik pasirūpinus visais šiais dalykais išvengsite nemalonių nesusipratimų, o fotografijos paslaugos ir gautos nuotraukos dar ilgai kels malonius prisiminimus.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Fotografijos paslaugos