Ekologiški žaislai vis labiau užkariauja rinką

Publikavimo data: 2014-03-22 Ekologiški žaislai vis labiau užkariauja rinką Pastaruoju metu ekologiškų produktų pirkimo manija reiškiasi ne tik maisto rinkoje. Žmonės taip pat stato ekologiškus namus, nešioja tik tuos drabužius, kurie pagaminti iš natūralaus audinio, užsiima ekologiška tėvyste ir net vaikams perka tik ekologiškus žaislus… Atrodo galima pasiklysti toje ekologiškumo manijoje. Pakalbėkime šį kartą būtent apie ekologiškus žaislus ir pamėginkime išsiaiškinti: ar jie yra būtinybė jūsų mažyliui, ar tiesiog mados reikalas.

 

Ekologiškų žaislų nauda

Pastaruoju metu vis augant ekologiško maisto ir kitų tokio tipo prekių populiarumui, ši tendencija išryškėjo ir žaislų rinkoje. Visų pirma ekologiški žaislai yra puiki išeitis ypač alergiškiems bei jautriems vaikams. Jie labai švelnūs ir gaminami tik iš ekologiškų žaliavų: medžio, 100% medvilnės ar vilnos. Organinė medvilnė yra kultivuota be cheminių pesticidų ar sintetinių trąšų naudojimo, todėl prie vaiko odos liečiasi tik chemiškai neapdorotas ir nesukeliantis odos alerginių reakcijų produktas. Žaislai iš grynos avies vilnos sugeria kūno kvapą, labai greitai prisitaiko prie vaiko kūno temperatūros. Juk tai ypač aktualu žaislams, kurie yra skirti ne tik vaikams, bet ir kūdikiams.

Profesionalai teigia, kad ekologiški žaislai visų pirma yra mūsų mažylių ir mūsų pačių sveikatos, o ne mados reikalas (kaip dažnai linkstama teigti). Nedideli kiekiai kenksmingų medžiagų, esančių viename jūsų vaiko žaisle gal ir atitinka visas keliamas normas, tačiau ar pagalvojote kiek tokių žaislų sukaupėte iš viso… Juk vaikas juos nuolat deda į burną, čiupinėja, jais kvėpuoja.

Pasaulyje yra atlikta daugybė mokslinių tyrimų, kurie įrodė, jog įvairios cheminės medžiagos iš tikrųjų veikia mūsų psichinę ir fizinę sveikatą. Pavyzdžiui, ištyrus atitinkamą vaikų grupę, kurioje mažieji nuolat piešė su geliniais rašikliais, išaiškėjo, jog juose esančios medžiagos turėjo įtakos jų hiperaktyvumui, dėmesio stokai ir kt. O ką jau kalbėti apie įvairias alergines reakcijas, kurių priežastį gydytojams gali būti labai sunku rasti.

 

Kokių būna ekologiškų žaislų

Ekologiški žaislai dažniausiai gaminami iš medžio, vilnos, organinės kultivuotos medvilnės. šios medžiagos yra naudojamos be jokių cheminių pesticidų bei sintetinių trąšų. Prie vaikelio odos liečiasi chemiškai neapdorotas ir jo nealergizuojantis produktas.

Medinius žaislus tėvai dažnai renkasi ne tik dėl to, kad jie yra ekologiški, tačiau ir dėl to, kad jie ugdo vaiko vaizduotę, primena tikrus daiktus, ne taip greit atsibosta. Medinių žaislų būna pačių įvairiausių: visai paprastų, pavyzdžiui, barškučių, kramtukų, antyčių su ratukais, taip pat ir žymiai įdomesnių, sudėtingesnių: konstruktorių, lavinamųjų medinių traukinukų, kaladėlių, ergoterapinių žaislų. Atsiminkite, kad jūsų mažyliui nepakanka tik stebėti, kokius triukus atlieka jo žaislas, jam ir pačiam reikia įjungti vaizduotę.

Kalbant apie medinius žaislus, jie neturi toksinų, kurie yra itin būdingi plastikiniams žaislams. Be abejo, tai priklauso ir nuo to, kaip mediniai žaislai yra apdirbti ir nuspalvinti. Be to, jie žymiai mažiau teršia aplinką, jiems pagaminti reikia gerokai mažiau medžiagų bei darbo. Medis gamtoje greitai suyra, o tuo tarpu plastikas sunyksta tik per kelis šimtus metų.

Mažyliai yra labai smalsūs, jie savo aplinką ir žaislus tyrinėja: apžiūri iš visų pusių, pauosto, pasiklauso ir, be abejonės, beveik visuomet stengiasi žaislo paragauti pakramtyti. Tai yra visiškai natūralus aplinkos pažinimo procesas ir jūs savo vaiko greičiausiai neišmokysite, kad į burną daiktų dėti negalima. Taigi, dėl šios priežasties rekomenduojama rinktis tik ekologiškus žaislus, juos nuolat valyti ir dezinfekuoti.

Nors dauguma vis dar mano, kad ekologiški žaislai gaminami tik iš medžio, vis dėlto yra ne kitaip. Kasmet atsiranda vis naujų žaislų gamintojų, kurie teigia, kad jų galinami žaislai atitinka visus ekologiško produkto reikalavimus ir jie nebūtinai būna mediniai. Atsiranda vis daugiau žaislų, pagamintų iš ekologiškos plastmasės arba kartono.

Ekologiški žaislai, kurie yra pagaminti iš grynos avies vilnos, puikiai sugeria kūno kvapą ir labai greitai prisitaiko prie jo temperatūros. O tai ypač aktualu žaislams, skirtiems kūdikiams ir vaikams. Iš medvilnės pasiūti žaislai jūsų mažuliui, net jei jis ir alergiškas, nesukels jokių nemalonių pojūčių ar odos sudirgimų.

Be abejo, reikėtų pagalvoti ir apie tai, jog vaikiškų žaislų rinka yra labai plati. Kartais atsiranda tokių pardavėjų, kurie ekologiškumo ženklą naudoja nesąžiningai. Tačiau jei žaislai iš tikrųjų pagaminti iš natūralių medžiagų, tai teikia neabejotiną naudą vaikams, kenčiantiems nuo alergijos ir kitokių sveikatos sutrikimų. Žinoma, reikėtų nepamiršti to, kad ekologiškumo ženklas nekeičia esminės – edukacinės – žaislo funkcijos. Žaislas, ar jis yra ekologiškas ar ne, turi skatinti vaiko raidą, aktyvinti mąstymą, lavinti vaizduotę bei ugdyti kitas teigiamas savybes.

 

Mažiau yra geriau

Kadangi mums augant tokios didžiulės žaislų gausos nebuvo, atrodo, jog pripirkus vaikui pusė žaislų parduotuvės, padarysite jį dar laimingesnį. Dažnai nutinka taip, kad šeimoje gimus pirmam vaikeliui, tėvai siekia jam duoti viską, kas geriausia. Deja, labai dažnai tas geriausia būna kalnas ne itin kokybiškų žaislų. Geriau pirkite mažajam vieną kokybišką, iš natūralių medžiagų pagamintą žaislą, nei daugybę plastmasinių beverčių niekniekių. Be abejo, tokios taisyklės laikytis gana sunku, bet, patikėkite, tikrai verta. 

Su natūraliais, ekologiškais žaislais ne tik daug maloniau žaisti, bet jie yra ir žymiai kokybiškesni. Juk medinės mašinytės, dėlionės, lėlių nameliai, konstruktoriai, kaladėlės, medinės daržovės ar vaisiai net ir po kelių metų kasdienio žaidimo atrodys kone nauji ir puikiai tarnaus jūsų mažylio broliukui arba sesutei.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Žaislų parduotuvės