Ekologiški, praktiški ir intelektualūs namai: ką siūlo išmanusis būstas?

Publikavimo data: 2014-10-30 Ekologiški, praktiški ir intelektualūs namai: ką siūlo išmanusis būstas?

mūriniai ir rąstiniai namaiNaujosios technologijos ir vis stipriau į mūsų sąmonę besiskverbiančios modernizmo idėjos ragina permąstyti santykį su šimtmečiais gyvavusiomis tradicijomis. Augant komforto poreikiui, keičiame ne tik mitybos ir elgsenos įpročius, bet ir gyvenamąjį būstą. Europos Sąjungos direktyva numato, kad greitu metu bus statomi tik aukštos energetinės klasės namai, maksimaliai sumažinantys šildymo išlaidas, be to, vis didesnio klientų dėmesio sulaukia elektroninės statinių valdymo sistemos, suteikiančios galimybę valdyti visus elektros įrenginius (namų apšvietimą, šildymo įrenginius, buitinę techniką, oro vėdinimo ir kondicionavimo sistemą, žaliuzių ir užuolaidų sistemas, garso ir vaizdo aparatūrą, apsaugos sistemas ir t. t.) vos vienu mygtuko paspaudimu.

Ateities namai, nesvarbu ar jie mūriniai ar rąstiniai, skirti patogiam ir jaukiam gyvenimui – funkcionalūs jaukaus dizaino statiniai atitiks net ir išrankiausio kliento poreikius. Be to, aukštos ekonominės klasės namai (t. y. statiniai, įvertinti A+ ir A++ energetinės klasės sertifikatu) ne tik skatina ekologiškumo ir darnios visumos idėjas, bet ir padeda mums taupyti – daugiau nei pusė tokio statinio energijos bus gaminama iš atsinaujinančių šaltinių, o paties namo konstrukcija bei šiluminė varža atitiks aukščiausius Europos Sąjungos reikalavimus. Tokių namų šildymas padės sutaupyti net 40–80 proc. šiuo metu šildymui išleidžiamų pinigų. Statinys atitiks aukščiausius higienos reikalavimus ir leis mėgautis švariu bei sveiku mikroklimatu.

Privalumai

Mažos šildymo kainos. Apie ateities namų, galinčių pasigirti aukšta ekonomiškumo klase ir išmaniosiomis elektroninio valdymo sistemomis, privalumus kalbama gana daug, tačiau atliktos apklausos ir rinkodaros tyrimai patvirtino, kad didžiausias pirkėjų dėmesys skiriamas itin žemoms šildymo kainoms – tinkamai realizavus aukščiausios energetinės klasės namų idėją, už šildymą reikės mokėti vos 30 litų per mėnesį. Be to, ateities namai užtikrins mažesnę priklausomybę nuo brangiai importuojamų energetinių resursų, t. y. sumažėjus energetinių resursų naudojimui bus sumažinta ir priklausomybę nuo išorinių tiekėjų.

Efektyvi vėdinimo sistema. Statybos įmonės pabrėžia rekuperacinės vėdinimo sistemos efektyvumą. Minimalios šiai įrangai skirtos sąnaudos (maždaug 8–15 Lt per mėnesį) užtikrins, kad gyvenamosiose patalpose cirkuliuotų tik šviežias ir gaivus oras. Tinkamai sutvarkytas mikroklimatas padės ne tik atsikratyti erzinančių dulkių, bet ir sumažinti alergijos simptomus. Be to, atlikti tyrimai patvirtino, kad pakankamas deguonies kiekis sumažina cukrinio diabeto riziką.

Elektroninių prietaisų valdymas. Intelektualaus būsto sistema leis sujungti ir atitinkamai valdyti visus elektrinius prietaisus, efektyviai išnaudoti jų galimybes. Moderni sistema rūpinsis jumis ne tik namuose, bet ir atostogų metu – numatytas funkcijas galėsite tvarkyti naudodamiesi kompiuteriniu įrenginiu. Be to, gyventojų komfortu besirūpinanti sistema skatins jus taupyti, t. y. jūs galėsite nusistatyti sąnaudų limitą – jei viršysite numatytus skaičius, gausite perspėjimą. Siekdama užtikrinti namų saugumą, elektroninė sistema, įvykus tam tikrai nelaimei (pvz., sprogus vandens vamzdžiams), automatiškai išjungs pavojų keliančias sistemas, t. y. sustabdys elektros, dujų ar vandens tiekimą.

Automatizacija. Vienas didžiausių intelektualaus būsto privalumų – automatinis elektros sistemų valdymas. Tinkamai sureguliuota sistema įjungs šviesą atidarius sandėliuko ar vonios kambario duris, lipant laiptais ar leidžiantis žemyn į rūsį. Vakarienės ar pietų valandomis išsijungs elektros prietaisai: televizorius, kompiuteris, muzikinis centras ir t. t. Atėjus miego metui, kambariuose bus išjungtos šviesos ir sustabdytas elektroninių prietaisų darbas. Tinkamai įgyvendinta minėtoji sistema leis efektyviausiu būdu taupyti elektros energiją. Be to, intelektualusis būstas sugebės reaguoti į šeimininką, t. y. įvertinęs žmogaus poreikius, koreguos apšvietimo, šildymo ir vėdinimo procesus, pvz., jei darbo dienomis nuo aštuntos ryto iki penktos vakaro namuose nebus žmonių, sistema atitinkamai keis komforto nustatymus, siekdama sutaupyti šeimininko išlaidas.

Konstrukciniai niuansai. Ateities namai žavi ir ypatinga savo konstrukcija – toks būstas siekia užtikrinti puikias gyvenimo sąlygas ir pasiūlyti patogiausią erdvių išdėstymą. Modernaus dizaino būstas išsiskirs storomis ir gerai apšiltintomis sienomis, kurios sulaikys šilumą patalpos viduje ir apsaugos gyventojus nuo išorinio triukšmo.

Klaidingi stereotipai

Juokingas dizainas. Apie ateities namus girdime pačių įvairiausių gandų. Vienas gajausių mitų tvirtina, kad šie namai primins erdvias degtukų dėžutes, t. y. jie bus stačiakampio formos ir minimalistinio dizaino. Iš tiesų jūsų namo dizainas, interjero ir eksterjero galimybės yra jūsų pačių pasirinkimas, t. y. visas statybines medžiagas ir stogo konstrukciją jūs galite rinktis individualiai. Tiesa, greičiausiai jums bus pasiūlyta kurti tam tikros architektūros statinį, tačiau nepamirškite, kad rekomenduojamas dizainas tėra dar viena galimybė sutaupyti, t. y. plokščias stogas sumažins šildomą tūrį, o didelis langas, atgręžtas į Pietus, sumažins šilumos sąnaudas. Žinoma, jei nenorite siekti maksimalaus energetinio efektyvumo, turite visišką laisvę kurti individualaus stiliaus namą.

Ateities namams nereikės šildymo. Girdėdami džiugias šildymo kainų prognozes, daugelis gyventojų ima manyti, kad ateities namai išvis nebus šildomi. Tai nėra tiesa – nors aukštos energetinės klasės statiniams reikės kur kas mažiau šiluminės energijos, vis dėlto ji bus būtina. Žinoma, sutaupyti šildymo lėšas padės kokybiška stogo danga (čerpės) bei tinkamas namo apšildymas. 

Draudžiama atidaryti langus. Efektyvi vėdinimo sistema užtikrins tinkamą patalpos mikroklimatą. Dėl šios priežasties daugelis gyventojų ateities būstą sieja su automobilio salonu, t. y. įjungus ventiliacijos sistemą būtina uždaryti langus. Tiesa tokia, kad langus galite atidaryti kada tik panorėję, tačiau tam nejausite didesnio poreikio, kadangi automatinė ventiliacija pasirūpins visus jūsų lūkesčius atitinkančiu patalpos klimatu.

Ateities prognozės

Europos Sąjungos direktyva numato, kad nuo 2014 m. naujai statomų namų energetinio naudingumo klasė privalo atitikti B klasės kategoriją. Nuo 2016 m. statomi pastatai turi atitikti A klasės reglamentus, nuo 2018 m. – A+ klasės reikalavimus, o nuo 2021 m. – A++, t. y. aukščiausios, klasės reikalavimus. Kuo aukštesnė statinio energetinė klasė, tuo mažesnių šildymo išlaidų reikėtų tikėtis. Oficialioje Europos Sąjungos direktyvoje pabrėžiama, kad aukščiausios klasės statinys turi sunaudoti energijos kiekį, artimą nuliui. Šiuo metu renovuojami namai turi atitikti D energetinę klasę. Statyti naujų šios klasės namų nebegalima. Tiesa, C klasės energetinio naudingumo namus bus galima statyti dar kelerius metus, jei iki 2014 m. buvo gautas oficialius leidimas šio tipo statiniams. Nors ateities namų vizija įgauna vis realesnį pagrindą, didžiausias nekilnojamojo turto investuotojų dėmesys šiuo metu sutelktas ties B klasės energetinio naudingumo statiniais.

Intelektualių namų idėja ir elektroninė valdymo sistema taip pat nebekelia abejonių – greitu metu ši sistema taps vyraujančiu gyventojų pasirinkimu. Be to, intelektualaus būsto sistemos vis aktyviau diegiamos ir visuomeniniuose pastatuose. Lietuvoje elektroninės automatikos privalumais mėgaujasi viešbučiai „Crown Plaza“, „Reval Hotel Lietuva“ ir „Holiday Inn“, prekybos centrai „Babilonas“ ir „Akropolis“, sporto ir pramogų centras „Siemens arena“ bei kiti pramonės gigantai. Tiesa, negalima pamiršti ir kainos faktoriaus – nors aukščiausios energetinės klasės namai neturėtų kelti didesnių finansinių sunkumų (specialistai tikina, kad šių namų įkainis vos 10–15 proc. viršys įprastų statinių kainas), elektroninės valdymo sistemos montavimas reikalauja milžiniškų investicijų. Aukštas kainas lemia maža šios nišos konkurencija. Rinkodaros specialistai tikisi, kad augant atitinkamų specialistų skaičiui, ims kisti ir šiuo metu deklaruojami įkainiai.

Reikalingi mediniai, rąstiniai arba karkasiniai namai - kreipkitės į ManoVila.EU

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Statybos technika
Balsavo: 12
Adresas:
Džiaugsmo g. 5, Nibrų k.
Telefonas:
El. paštas:
Statybinės medžiagos
Statybos įmonės
Statybos technika
R. Grimalio įmonė nuomoja BOBCAT krautuvus, mini ekskavatorius. Betono tinkavimo, tankinimo (vibratoriai) agregatų, glaistyklių. Aliuminio(...)
Balsavo: 20
Adresas:
Stirbių g. 11, MEDSĖDŽIŲ K., DOVILŲ SEN., KLAIPĖDOS R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Aplinkos apželdinimas
Aplinkotvarka
Statybos įmonės
daugiau veiklų >
Esame atestuota statybinė įmonė, vykdome krantinių statybos darbus. Žemės kasimo technikos nuoma. Tvenkinių kasimas, projektavimas. Kelių(...)
Balsavo: 9
Adresas:
Liepų g. 10A, GEDINČIŲ K., KURŠĖNŲ KAIMIŠKOJI SEN., ŠIAULIŲ R.
Telefonas:
El. paštas:
Miško technika
Statybos technika
Statybinės ir miško technikos, ekskavatorių, krautuvų, medvežių remontas Šiaulių ir Panevėžio apskrityse. Mobilus telefono numeris : 8(...)
kamelota.lt
www.mokesciulabirintai.lt
kamelota.lt
www.mokesciulabirintai.lt