Dalinių krovinių pervežimas

Publikavimo data: 2020-11-26 Dalinių krovinių pervežimas

Dalinių krovinių pervežimas

Dalinis krovinys anglų kalboje yra žymimas akronimu LTL. Tai – nedidelės apimties krovinys, kuris transporto priemonėje neužima visos kroviniams skirtos erdvės ir būtent todėl yra vadinamas daliniu kroviniu. Tokie kroviniai surenkami iš kelių ar daugiau skirtingų užsakovų ir yra gabenami numatytomis kryptimis. Dalinių krovinių pervežimas reikalauja didesnio paslaugos teikėjo atidumo: transportavimo procesas turi būti kruopščiai planuojamas ir kontroliuojamas, krovinių išdėstymas transporto priemonėje turi tiksliai atitikti numatytą iškrovimo planą. Šių paslaugų teikėjai turi pasirūpinti pakankamai gerai išvystyta krovinių kontroliavimo grandine, nes tik tuomet galima tikėtis pakankamai sklandaus ir greito darbo.

Dalinių krovinių pervežimas

Kaip vykdomas dalinių krovinių pervežimas?

Daliniai kroviniai gali būti pristatomi į krovinių paskirstymo centrus, muitinės terminalus ar gavėjų nurodytais konkrečiais adresais klientui iki durų. Tinkamiausias variantas yra siūlomas atsižvelgiant į kliento poreikius ir galimybes: tam tikrais atvejais yra pigiau tiesiog pristatyti krovinius iki krovinių paskirstymo terminalo, o iš čia jų pristatymą gali organizuoti atitinkamos šalies vežėjai. Kai klientai siekia, kad krovinių pristatymas reikalautų kiek įmanoma daugiau saugumo ir greitesnio pristatymo, gali būti pasirenkamas krovinių pristatymas nurodytais gavėjų adresais iki kliento sandėlio. Tokia pasirinkimo galimybė turi ir daugiau privalumų, kuriuos aptarsime žemiau.

Kodėl verta rinktis dalinių krovinių pervežimo paslaugas?

Krovinys visą transportavimo laikotarpį yra gabenamas viena transporto priemone ir tai leidžia išvengti daugybės dokumentų pildymo, be to, tai užtikrina didesnį krovinių saugumą (išvengiama perkrovimo į kitą transporto priemonę).

Sutaupoma laiko: tuo atveju, jei nusprendžiama krovinių pervežimą patikėti specialistams, galima sutaupyti iš tiesų nemažai laiko ir greičiau pristatyti krovinį į paskirties vietą. Tik labai retais atvejais gali pasiteisinti savarankiškas krovinių pervežimas, tad pravartu kreiptis į šios srities specialistus.

Mažesnė krovinių pervežimo kaina: jei užsakomas dalinio krovinio transportavimas, natūralu, kad paslaugos kaina bus mažesnė nei pilno krovinio pristatymas vežant atskira transporto priemone. Dalinis krovinys užima ne visą kroviniams skirtą plotą ir tai atsiliepia šių paslaugų kainai.

Dalinių krovinių pervežimas

Dalinių krovinių transportavimo eiga

Pirmiausia dalinis krovinys yra paimamas iš siuntėjo.

Krovinys yra paruošiamas siuntimui, sugrupuojamas su atitinkamos krypties kitais kroviniais, numatoma jo vieta transporto priemonėje ar puspriekabėje pagal pristatymo vietą ir laiką (prireikus gali būti klijuojami reikalingi lipdukai ir pan.).

Jei krovinys gabenamas į trečiąsias šalis, ruošiami dokumentai eksporto formalumams tvarkyti.

Dalinis krovinys yra pakraunamas į transporto priemonę ir jau paruoštas pristatymui.

Kroviniai pristatomi kliento nurodytais adresais arba į muitinę.

Dalinių krovinių pristatymo kryptys

Dalinių krovinių pervežimas

Dalinių krovinių pervežimas yra atliekamas įvairiomis kryptimis, kurių kelios yra vienos populiariausių:

Lietuva - Danija: šias dvi valstybes skiria beveik 800 km atstumas, tačiau atliekant krovinių pervežimą keliais atstumas tampa dar didesnis. Natūralu, kad ne kiekvienas klientas gali sau leisti įveikti tokį didelį atstumą, todėl verta šį darbą patikėti transportavimo paslaugas teikiantiems specialistams.

Lietuva - Švedija: tai – taip pat labai populiarus maršrutas. Lietuvą nuo Švedijos skiria maždaug 600 kilometrų atkarpa, todėl krovinio gabenimą verta patikėti ekspertams.

Lietuva - Norvegija: tarp šių dviejų valstybių nusidriekia maždaug tūkstančio kilometrų kelias, kurį krovinių pervežimo specialistai gali įveikti pakankamai greitai.

Lietuva - Anglija: tai – neabejotinai viena populiariausių krypčių, kuria yra gabenami kroviniai. Specialistai siekia, kad šį maždaug 1700 km atstumą būtų galima įveikti kiek įmanoma greičiau.

Taigi jei rūpinatės, kad dalinių krovinių pervežimas būtų atliekamas kaip įmanoma greičiau ir efektyviau, kreipkitės į šias paslaugas teikiančią bendrovę ir galite būti užtikrinti, kad viskas vyks sklandžiai.