Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai: ką naudinga žinoti prieš juos įsigyjant?

Publikavimo data: 2016-04-21 Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai: ką naudinga žinoti prieš juos įsigyjant?

kanalizacijaNėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų? Ramybės neduoda buitinės nuotekos? Dabar tai tikrai ne problema. Įmonės siūlo galimybę įsirengti individualias šeimos poreikius atitinkančias nuotekų šalinimo sistemas: nuotekų kaupimo rezervuarus, biologinius valymo įrenginius, kurie padės išspręsti nuotekų šalinimo klausimą. Šį kartą plačiau apie biologinius nuotekų valymo įrenginius, kokie jų pranašumai ir silpnosios vietos.

Biologinių nuotekų valymo įrenginių pasirinkimo galimybės

Renkantis nuotekų valymo įrenginį svarbu atsižvelgti ne tik į gamintoją, kainą, bet ir gaminio technines savybes. Valymo įrenginiai skiriasi srauto intensyvumu: galima įsigyti nuolatinio ar sustabdyto srauto įrenginį. Kuo jie skiriasi?

  • Nuolatinio srauto įrenginiai veikia tokiu principu: kiek nuotekų patenka į įrenginį, tiek jų ir pašalinama. Vadinasi, ištekančio vandens kokybė labai priklauso nuo to, kokiu intensyvumu nuotekos patenka į įrenginį. Kuo viskas vyksta greičiau, tuo didesnė tikimybė, jog nuotekos bus išvalytos nekokybiškai ir priešingai – kuo nuotekos į įrenginį pateks lėtesniu tempu, tuo ištekančios išvalytos nuotekos bus švaresnės, kadangi valymo procesas įrenginyje užtruks ilgiau.
  • Sustabdyto srauto nuotekų valymo įrenginiai veikia pagal užprogramuotą našumą. T.y. patekusios nuotekos valomos tiek laiko, kiek reikia kokybiškam išvalymui, pasiekiant geriausio rezultato. Toks įrenginys užtikrina patikimą nuotekų valymą ir tais atvejais, kai pagausėja šeima, ilgesniam laikui apsistoja draugai ar artimieji, kadangi juose montuojamas purvo nusodintuvas.

Prieš įsigyjant taip pat svarbu apgalvoti įrenginio dydį ir našumą:

  • Nuolatinio srauto įrenginiai būna mažesnės talpos, lyginant su sustabdyto srauto įrenginiais. Jie neturi atskiro nusodintuvo, yra įrengtos nusodinimo zonos.
  • Sustabdyto srauto technika pasižymintys įrenginiai yra didesnio tūrio, kurio pusė yra skiriama nusodintuvui. Taip pat ir jų našumas didesnis.

Perkant gaminį svarbu įvertinti šeimos įpročius, galimą pagausėjimą. Pagal tai atsižvelkite ir į įrenginio dydį, kadangi pasirinkus per mažą, o vėliau šeimai padidėjus, teks dažniau šalinti dumblą, kas sudaro papildomas išlaidas.

Montavimo ir eksploatacijos ypatumai

Planuojant biologinio nuotekų valymo įrenginio įsigijimą ir montavimą, svarbu apgalvoti jo projektavimo galimybes, atsižvelgti į šeimos nuotekų kiekio susidarymą ir pasirinkti, kurioje vietoje bus išleidžiamos išvalytos nuotekos. Kur galima jas nukreipti?

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai gali būti nukreipiami:

  • į paviršinius tekančius vandens telkinius, pavyzdžiui: upes, ežerus, melioracijos griovius;
  • į gruntą. Kadangi nuotekos išvalomos beveik šimtaprocentine kokybe, todėl išvalytą vandenį galima panaudoti antrą kartą, pavyzdžiui, plaunant automobilį ir pan. Dideliam išvalyto vandens kiekio nukreipimui į gruntą naudojami infiltracijos šuliniai.
  • retais atvejais išvalytas vanduo gali būti nukreipiamas į stovinčio vandens telkinius. Svarbu žinoti, jog tuomet privalo būti apskaičiuotas galimas taršos kiekis būtent tame telkinyje.

Tai, kas gali sukelti keblumų:

Neteisingas montavimas. Kad nekiltų jokių bėdų, svarbu teisingas sistemos suprojektavimas ir montavimo darbų atlikimas. Dažnai manoma, jog įrenginį sumontuoti paprasta, tačiau neišmanant gali būti padaroma esminių klaidų, dėl kurių išvalomo vandens kokybė nebus tokia gera, kokia turėtų būti, ir neatitiks keliamų reikalavimų.

Netinkama priežiūra. Kad valymo įrenginys tinkamai funkcionuotų ir negestų anksčiau laiko, svarbu, jog į jį nepatektų paviršinės nuotekos: nuo stogo, iš garažo, baseinų, nafta ir kitos agresyvios cheminės medžiagos.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Valymo įrenginiai
Balsavo: 6
Adresas:
S. Lozoraičio g. 19, GARLIAVA, KAUNO R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Inžinerinės sistemos
Inžineriniai tinklai
Ryšio paslaugos
daugiau veiklų >
Inžinerinių tinklų statyba : vandentiekiui, nuotakynams, telekomunikacijoms, vamzdynų klojimui betranšėju būdu. Žemės kasimo darbai
Balsavo: 17
Adresas:
Beržų g. 19, RIEŠĖS K., AVIŽIENIŲ SEN., VILNIAUS R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Aplinkos apsauga
Inžineriniai tinklai
Valymo įrenginiai
BIOTECHNOLOGIJOS GRUPĖ BioTornado biologinių nuotekų valymo įrenginių gamintojas. 2020 metais sukurtas ir sertifikuotas, naujausias biologinio(...)
www.baltijosmarmuras.lt
www.rigemeta.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.rigemeta.lt