Ar naudodamiesi vandens filtrais geriame sveiką vandenį?

Publikavimo data: 2014-03-22 Ar naudodamiesi vandens filtrais geriame sveiką vandenį? Apie geriamo vandens kokybę kalbama jau kelis dešimtmečius. Vandens filtrais prekiaujančios įmonės tikina, kad centralizuotai tiekiamas vanduo yra nesveikas, todėl tik naudodamiesi jų įrenginiais galime mėgautis visiškai švariu ir sveiku geriamuoju vandeniu, tačiau įvairių sričių specialistai tvirtina, kad tokios kalbos tėra prekybinis mitas – vanduo iš čiaupo turi mūsų organizmui būtinų mineralinių medžiagų, kurių atsisakę galime susirgti įvairiomis ligomis. Kaip yra iš tiesų?

Sveikas vanduo

Situacija Lietuvoje

Lietuvoje didžiausia centralizuotai tiekiamo vandens problema yra itin didelis geležies kiekis. Mūsų šalyje priimta geležies norma geriamajame vandenyje yra 0,2 mg/l., tačiau kai kuriuose miestuose ši norma yra viršijama. Paprastai toks vanduo yra neskaidrus ir balzganas, be to, jaučiamas metalo kvapas. Itin daug Lietuvos gyventojų skundžiasi kietu vandeniu, kuris verčia kalkėti buityje naudojamus prietaisus. šią problemą padeda spręsti vandens minkštinimo filtrai, kurie, kaip tvirtina šių įrenginių pardavėjai, padeda išsaugoti ir visas vertingąsias vandens savybes. Tiesa, jei jums kalkės netrukdo, o pageidaujate tik itin švaraus vandens, tuomet turėtumėte pagalvoti apie geriamo vandens filtrus. Jei manote, kad susiduriate su keliomis problemomis vienu metu, tuomet vienas vandens filtras jums nepadės – turėsite įsigyti kelis.

Vandens filtrų pasiūla

šiuo metu galima išskirti 5 dažniausiai naudojamus vandens filtrus. Patys populiariausi yra geriamo vandens filtrai, kuriais siekiama užtikrinti gerą vandens skonį ir aukštą kokybę. šiandien itin dažnai naudojami ir įvairūs minkštinimo filtrai, kuriais iš vandens šalinamas kalcio bei magnio druskų perteklius (taip išvengiama kalkių susidarymo). Daug dėmesio sulaukia ir geležies šalinimo filtrai, įrengiami tuo atveju, jei vandenyje aptinkamas per didelis geležies kiekis. Vis labiau populiarėjantys aktyvuotos anglies filtrai valo chlorą bei kitas organines medžiagas, ištirpusias vandenyje. šie filtrai padeda atsikratyti blogo vandens kvapo, pagerina geriamo vandens skonį. Mechaniniai filtrai yra naudojami vandens valymui nuo įvairiausių aiškiai matomų nuosėdų – smėlio, molio, rūdžių ar kito purvo.

Jei nusprendėte įsigyti vandens filtrą, turėtumėte pasikonsultuoti su specialistais, kurie atliks vandens užterštumo tyrimus ir padės išsirinkti labiausiai jūsų šeimai tinkantį gaminį. Rinkdamiesi filtrus, nepamirškite atsižvelgti ir į kainą – net ir paprastas filtras kainuoja maždaug 2 tūkst. litų, o jei pageidausite kokybiškesnio, filtro kaina gali siekti net ir 7 tūkst. litų.
 

Vandens filtrai ar geriamas vanduo?

Nors vandens filtrų pardavėjai nenustoja kalbėti apie parduodamų įrenginių naudą, mokslininkai tvirtina, kad brangi investicija neatneš jokios naudos jūsų sveikatai. šiuo metu beveik visoje Lietuvoje centralizuotai tiekiamas vanduo yra visiškai tinkamas gerti (šiek tiek prastesnis vanduo yra šiaurės vakarų Lietuvoje – jame yra per daug boro ir fluoro), be to, mums tiekiamas vanduo turi žmogaus organizmui būtinų mineralinių medžiagų, kurias vandens filtrai pašalina – žmogus negauna kalcio, magnio ir kalio, kurie rūpinasi mūsų skeletu ir dantimis, be to, šios medžiagos reikalingos ir daugeliui mūsų organizme vykstančių biocheminių procesų. Vietoj šių medžiagų vandens filtrai mums dovanoja natrį, kuris yra kenksmingas. Pasaulinė sveikatos organizacija jau seniai įrodė, kad žmogui kenkia ne kietas, o minkštas vanduo. šiandien kai kurie vandens filtrų pardavėjai tikina, kad jų parduodami įrenginiai naudingųjų mineralinių medžiagų nepašalina, tačiau būkite budrūs – greičiausiai tai tik reklaminis triukas.

Jei prekiautojai vandens filtrais bando įrodyti, kad jūsų geriamas vanduo yra prastas, neapsigaukite – iš tiesų vamzdynais atkeliauja tik geras ir visiškai tinkamas gerti vanduo. Tiesa, kartais bijoma, kad vanduo, keliaudamas senais ir užkalkėjusiais vamzdynais, gali tapti purvinas ir kenksmingas sveikatai, dėl to būtina atlikti geriamojo vandens kokybės tyrimą, jei reikia vandentiekio būklės patikrinimą, vamzdžių keitimą. Visais su vandentiekio sistemomis susijusiais klausimais konsultuoja keldarista.lt profesionalų komanda. Jie pasirūpins ir padės užtikrinti, jog į namus tiekiamas vanduo būtų geriausios kokybės. 

Jei vanduo jums teikiamas centralizuotai, galite kreiptis į savo vandens tiekėją, kuris informuos apie vandens sudėtį, tačiau nepamirškite, kad toks vanduo yra nuolatos tikrinamas, todėl tirti jį papildomai nėra jokio reikalo. Jei vis tiek norite jį ištirti, geriau kreipkitės į nešališkus specialistus, o ne į vandens filtrų pardavėjus, kurie yra suinteresuoti parduoti itin brangius prietaisus.

Nors kai kurie filtrai tikrai gali būti naudingi mūsų sveikatai, pvz., nitratų šalinimo filtrai, kurie šalina žmogaus (ypač kūdikio) sveikatai pavojingus teršalus, tačiau renkantis vandens minkštinimo filtrus reikėtų būti atsargiems. Nepamirškite, kad kalcis ir magnis yra labai svarbūs žmogaus organizmui, o tokių filtrų sukuriamas natris – pavojingas. Be to, dažniausiai mūsų maiste trūksta minėtųjų medžiagų, todėl gerdami vandenį jas kompensuojame. šiandien vis dar gajus mitas, kad nuo kieto vandens organizme susidaro akmenys arba kalkėja kraujagyslės, tačiau mokslininkai seniai paneigė tokius gandus – virdulyje ir žmogaus organizme vyksta visiškai skirtingi procesai, todėl tai, kad minkštas vanduo neleis susidaryti kalkėms ant jūsų buitinės technikos sienelių, nereikš, kad kietu vandeniu džiaugsis ir jūsų organizmas.

Jei dvejojate dėl vandens filtro pasirinkimo - susisiekite su Filteka.lt profesionalų komanda, padėsiančia apsispręsti, kuris įrenginys geriausiai atitiks Jūsų lūkesčius. 

Virinto vandens mitas

Itin dažnai kalbama apie virinto vandens naudą žmogaus organizmui. Toks vanduo tikrai išsaugo visas naudingąsias vandens savybės ir puikiai tinka mūsų organizmui, tačiau nepamirškite, kad kalcį ir magnį organizmas įsisavins tik tuomet, jei gersite dar neatvėsusį vandenį – vėliau kalcio ir magnio junginiai virsta nuosėdomis, kurios pasilieka prilipusios prie virdulio dugno ar sienelių. Be to, nepamirškite, kad itin dažnai vanduo iš čiaupo yra sveikesnis už vandenį, parduodamą buteliuose, kadangi ilgai stovinčio vandens kokybė ima prastėti. Daug kenksmingų medžiagų gali būti ir vandens aparatuose, kuriais džiaugiasi didesnės įmonės – kiekvieną kartą naudojant tokį aparatą į jį patenka oro burbuliukų, o su oru gali patekti ir bakterijų iš išorės. Be to, ilgai nekeičiamas vanduo praranda savo pirmines savybes.

 

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Vanduo
Balsavo: 45
Adresas:
Žeimenos g. 81, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Dovanos
Filtrai
Indai, stalo įrankiai
daugiau veiklų >
Įmonė parduoda, įrengia ir aptarnauja vandens filtravimo sistemas ir vandens filtrus. Mes atstovaujame JAV įmonės Aquafilter prekinį ženklą.(...)
Balsavo: 2
Adresas:
Gedimino g. 50, RADVILIŠKIS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Vanduo
RADVILIŠKIO VANDUO, UAB pagrindinė veikla - geriamo vandens tiekimas, nuotekų šalinimas, valymas, vamzdynų techninė priežiūra, remontas,(...)
www.numeri.lt
kamelota.lt
www.numeri.lt
kamelota.lt