Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

5 patarimai, kaip savo pomėgį paversti verslu

Publikavimo data: 2016-04-25 5 patarimai, kaip savo pomėgį paversti verslu

kaip pamėgti savo darbąKai kurie vis dar klaidingai įsitikinę, jog darbas būtinai turi būti sunkus, varginantis, o ką jau kalbėti apie jo mėgiamumą. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa ir galime pastebėti ryškėjančią tendenciją, jog žmonės vis dažniau darbą renkasi pagal patinkančią veiklą ar vedami pomėgių sukuria savo verslą. Šį kartą apie tai, kaip savo pomėgį paversti pagrindiniu pajamų šaltiniu.

Verslas - labiausiai žavinčios veiklos pagrindu

Svarbiausia, jog kuriant savo verslą, tai būtų projektas, kuris Jums nuoširdžiai patiktų. Palikite visus nemėgstamus darbus praeityje, vystykite kas bus naudinga ir prasminga ateityje, kur galėsite realizuoti save ir atskleisti stipriausias savybes. svarbu, kad vykdoma veikla teiktų džiaugsmą ir matytumėte perspektyvas to, ką darote. Jei mėgstate siūti, kodėl to nepavertus nors ir smulkiu verslu? Gražiai piešiate ar domitės ir turite puikių interneto rinkodaros žinių? Nesvarbu, kokia tai sritis, jeigu ką nors gerai sugebate, kodėl to neparodžius kitiems ir nepavertus savo pagrindine veikla, kuri ilgainiui gali atnešti vis daugiau naudos?

Aiškūs tikslai ir atpažįstamas prekinis ženklas

Pradedant savo verslą, svarbu susidaryti planą ir prioritetų sąrašą: kam skirsite daugiausia pinigų ir laiko, kas gali palaukti, kam reikia mažiau išlaidų. Tai ilgalaikis planas, kurį kuriant ir plėtojant tikrai teks įdėti daug pastangų, laiko, atsisakyti mažiau svarbių dalykų, ir prioritetus skirti būtent naujam darbui.

Turėti aiškius tikslius ir savo vardo ženklą yra labai svarbu. Ar jau apgalvojote pavadinimą, logotipą, šūkį ir pagrindinę idėją? Tai turėtų būti aiškios, prasmingos detalės, kurios leistų klientams Jus visur atpažinti. Kokį įvaizdį įmonė apie save sudarys? Kaip atrodys kitiems? Nesvarbu, kokį verslą pradedate, simbolika yra labai svarbi ir turi padėti žmonėms Jus atpažinti, išskirti iš kitų įmonių.

Prekinis ženklas padės būti matomiems, suteiks galimybę klientams jus pastebėti ir išskirti, tačiau svarbu, kad šis būtų aiškiai suprantamas ir įsimenamas. Jei tokį jau sugalvojote, jį vartokite tiek bendraudami gyvai, tiek internetinėje erdvėje. Šaunu, jei jūs ar ir kiti susidomėję Jūsų svetaine, dalinsis ja kituose puslapiuose.

Leiskite žmonėms sužinoti apie jus – populiarinkite savo vardą socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai įgauna vis didesnę svarbą ir įtaką visuomenėje, todėl vienas geriausių būdų pranešti apie save yra būtent šioje erdvėje. Jei neturite, susikurkite paskyras Facebook‘e, Instagram‘e, Twitter‘yje ir t.t. Tiesa, pastarasis Lietuvoje ne toks populiarus kaip prieš tai išvardintieji, tačiau čia puiki galimybė praplėsti savo klientų ratą užsieniečių tarpe.

Verslo pradžioje savo vardo ženklą populiarinti tikrai nėra paprasta ir reikia įdėti daug pastangų. Niekur apie save neskelbiant nereikėtų tikėtis, jog visi apie jus žino. Kuo daugiau skelbsite informacijos, būsite kažkur matomas, tuo didesnė tikimybė, jog atsiras daugiau Jūsų veikla ar produktu susidomėjusių žmonių ir klientų ratas prasiplės.

Įsirenkite patinkančią darbo vietą

Darbo vieta kartais turi labai daug įtakos mūsų pasiektam rezultatui. Juk dirbti mus įkvepiančioje aplinkoje daug geriau, nei dirbti ten, kur mus kažkas slegia ir varžo. Net jei kuriate verslą namuose ir galvojate, jog galėsite vieną minutę dirbti ant sofos, kitą – prie valgomojo stalo, o po to dar ir miegamojo zonoje, labai tikėtina, jog toks blaškymasis gali įnešti netvarkos į Jūsų veiklą. Dėl to pravartu įsirengti savo darbo vietą, kur sukoncentruosite dėmesį tik konkrečioms užduotims. Apgalvokite, ar dirbant reikės dažnai susitikti su klientais, tiekėjais: ar norėsite kiekvieną kartą juos kviesti į namus, ar kur nors susitikti mieste. Tokiu atveju teks nemažai važinėti, be to susitikus gali trukdyti aplinkinių triukšmas. Dėl savo patogumo vėliau galima planuoti patalpų nuomos ar pirkimo galimybę.

darbo planavimas

Planuokite trumpalaikę dienotvarkę ir ilgalaikes strategijas

Jei verslą planuojate plėtoti namuose ir toliau dirbsite čia, tuomet svarbu laikytis savo plano ir nusistatyti darbo valandas. Laisvas darbo grafikas daugeliui skamba labai viliojančiai, tačiau čia atsiranda ir daug pagundų. Todėl pravartu susidaryti savo dienos planą, kuriame pažymėtos tos dienos užduotys, kurias būtina atlikti. Nėra svarbu, kaip paskirstomas dienos laikas: dirbama nuo ankstaus ryto ar vakare, svarbiausia viską suspėti.

Planuodami kasdienius, savaitinius, mėnesio planus, nepamirškite žvelgti į tolimesnę ateitį, verslo palaikymo, plėtros galimybes. Gyvenant informacijos amžiuje ir sparčiai vystantis technologijoms, keičiasi ir mūsų gyvenimo ritmas, tad analizuokite rinką ir įvertinkite, kur link verslas gali pakrypti ir dabartiniais planais kreipkite jį geriausia kryptimi!

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos