Pranešimas spaudai

Tigro šuoliui reikėjo subręsti

Paskelbta: 2015-01-22

VITA BALTIC INTERNATIONAL, UAB Kai Vladislavas Gunevičius, poroloną gaminančios UAB „Vita Baltic International" generalinis direktorius, čiupinėja savo krėslą, bandydamas suprasti, koks porolonas yra po odiniu apmušalu, jo veidas atrodo taip, lyg degustuotų restorane atneštą vyną. „Geras", - galiausiai nusprendžia jis. Ir šypteldamas priduria: „Ko gero, mūsų pačių gamintas".

Jis beveik pasiryžęs perrėžti krėslo apmušalą, kad įsitikintų, jog po juo - tikrai jų įmonėje gamintas porolonas. Bet abejonių dėl to niekam nekyla, o vien iš smalsumo darkyti kokybiško baldo nesinori.
„Žinoma, tai dar ne mūsų TIGER touch®, nes jį atpažinčiau ir per apmušalą", - vis dar nepalikdamas ramybėje savo krėslo, reziumuoja įmonės vadovas.

Tiger - naujausias „Vita Baltic International" sukurtas porolonas. Kalbant apie jį, generalinis direktoriaus ir pardavimų vadovo Renato Degulio akys ima blizgėti: „Mes tai padarėme!" Vyrų balsuose aiškiai girdėti tramdomo džiaugsmo intonacija, o jų rankos spaudžia tigro kailį primenančiu raštu margintą poroloną. Vos atitraukus ranką spaudimo žymės porolone akimirksniu nelieka, o jo gamintojų veidai dar labiau nušvinta: „Jis atšoka lyg tigras - greitai ir grakščiai".
Būtent dėl šios savybės - puikaus spyruokliuojančio efekto - lietuviško porolono gamintojai įsitikinę, kad savąjį TIGER touch® atpažintų po bet kokiu baldo apmušalu jo net nepraardę. „Nes jis nerealiai patogus", - paaiškina R. Degulis.
Ir patikina: „Mes norėjome pagaminti poroloną savo savybėmis pranokstantį brangiausias minkštųjų baldų ir čiužinių gamybai naudojamas medžiagas, ir mums tai pavyko", - džiaugiasi R. Degulis.

Ne mažiau nei TIGER touch® savybės, jį džiugina ir naujojo gaminio spalva. Tokio spalvų derinio porolono, dar nėra pristatęs nė vienas Europos gamintojas.
Panaudodami visas žinias ir ilgametę patirtį, bei pelniusio patentuotą prekės ženklą „VitaRest®" viskoelastinio porolono technologijos galimybes, įmonės vyriausiasis technologas Eduardas Janušauskas sukūrė naują didelio tankio porolono rūšį. O kai sumaišę spalvas pagaliau išliejo jas gamybos linijoje , pirmas žodis, kurį ištarė, išvydę gautą spalvų raštą, buvo „tigras".
„Mes turėjome rinkai pasiūlyti naują produktą - kokybišką, patrauklų ir atpažįstamą. Ir jis yra", - įmonės pasididžiavimu tapusį TIGER touch® vyriškai santūriai pristato V. Gunevičius.

Pirmosios TIGER touch® siuntos jau paruoštos eksportui į Suomiją. Jo jau užsisakė ir Lietuvos baldų gamintojai.
Tad visai tikėtina, kad netrukus p. Gunevičius ir jo kolegos, vos palietę ranka minkštąją baldų dalį, su pasitenkinimu ištars: „O, čia jau su mūsų TIGER touch®".
Pademonstruoti tokią įžvalgą kitų porolonų atžvilgiu net patiems geriausiems specialistams - sudėtinga. Nors jie žino - nuo porolono kokybės labiausia priklauso minkštųjų baldų komfortas ir ilgaamžiškumas: kuo didesnio tankio porolonas, tuo baldas bus patvaresnis, bet ir brangesnis.
„Tinkamo tankio ir kitų svarbių techninių charakteristikų porolono parinkimas tampa moraline problema", - sako R. Degulis. Kaip su šia problema susidoroti, pirkėjui renkantis minkštus baldus? Išganingo recepto nėra.

R. Degulis prisipažįsta: rinkdamasis baldą, pirmiausia ant jo atsisėda, kad įsitikintų, ar patogu.
Bet patogumas - subjektyvus dalykas ir komforto pojūtis ko gero labiausiai priklauso nuo porolono tankio ir spyruoklinių savybių: vienam patinka minkštesnis pagrindas, kitam - kietesnis. Nors naujasis tiger , ko gero, gali būti išimtimi - jo patogumo koeficientas 2,9, kai optimalus šis dydis yra 2,8-3, o įprastų porolonų svyruoja apie 2,5.
Taigi daugeliu atvejų tiek liečiant, tiek sėdint, nuspręsti, kokio tankio porolonas naudotas baldo gamybai, beveik neįmanoma. Reikia tokios informacijos ieškoti etiketėje, bet joje gamintojas ne visada nurodo technines charakteristikas.

Dar galima klausti pardavėjo, iš kurio galima tikėtis ir labai kvalifikuoto, o kartais ir labai netikėto atsakymo. Pavyzdžiui, viename Rusijos baldų centre lietuviško porolono gamintojams buvo paaiškinta, kad gerieji baldai pagaminti naudojant putų poliuretaną, o pigesni - paprastą poroloną. Gamintojų mėginimas paaiškinti, kad putų poliuretanas ir porolonas yra ta pati medžiaga, iššaukė nuoširdų pardavėjos pasipiktinimą.

„Žinomi gamintojai mažo tankio porolono į minkštų baldų dalis ir čiužinius nededa - juk ir namo niekas ant medinių pamatų nestato, visi lieja betoninius. Taip turėtų būti daroma ir gaminant baldus. Rečiau naudojamiems, vasaros baldams tinka ir mažesnio tankio, o dažnai naudojamuose balduose toks porolonas greit susidėvi, išsisėdi ir baldą tenka keisti", - praktiniais pastebėjimais dalinais p. Gunevičius.

Jo vadovaujamos įmonės žmonės per 15 metų nuo jos įsikūrimo Alytaus pašonėje, patys kurdami ir nuolat ieškodami, išmoko viską: nuo minkšto kempinių porolono iki aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančio viskoelastinio „VitaRest®" ir itin išlavintą komforto poreikį turintiems bei jį vertinantiems klientams skirto TIGER touch®.
„Norint eiti į priekį ir rinkai duoti tai, ko ji reikalauja, reikalinga patirtis ir kūrybos laisvė. Įmonė - tai gyvas organizmas, kurio visos ląstelės susijusios: auga įmonė, auga ir jos žmonės", - kalba V. Gunevičius.

Kasmet auga ir „Vita Baltic International" pardavimų apimtys: 2013 metų jaunos įmonės pardavimų suma jau buvo didžiausia Alytaus krašto bendrovių tarpe. Daugiau kaip trečdalis darbuotojų „Vita Baltic International" dirba 10 ir daugiau metų. Ne todėl, kad neturi kur išeiti, o todėl, kad kartu su įmone užaugo ir vienas kitą brangina. „Tokių specialistų, kokius turime išsiugdę, nei gatvėje, nei įdarbinimo agentūroje nesurasi", - pastebi V. Gunevičius. Ir patenkintas apibendrina: „Tigro šuoliui reikėjo subręsti".


Aldona Jankauskienė

VITA BALTIC INTERNATIONAL, UAB


(315) 55405
[email protected]

www.sekluva.lt
www.kopicentras.lt
www.numeri.lt
www.baltijosmarmuras.lt
bit.ly/3QtewQa
tinyurl.com/mv26dm87