Pranešimas spaudai

KŪDIKIŲ KLAUSOS PATIKRA – VAIKŲ KLINIKOJE „PAGALBA MAŽYLIUI“

Paskelbta: 2022-01-13

PAGALBA MAŽYLIUI, UAB Privačioje vaikų klinikoje „Pagalba Mažyliui“ atliekami klausos tyrimai kūdikiams. Klinikoje konsultacijas ir tyrimus atlieka kvalifikuoti ir patyrę specialistai. Tyrimai atliekami naudojant pažangiausią aparatūrą, atitinkančią tarptautinius standartus.

KODĖL KŪDIKIAMS TAIP SVARBU ANKSTI ATLIKTI KLAUSOS PATIKRĄ: Jei vaikas turi klausos sutrikimą̨ ir laiku negauna tinkamos pagalbos, jis turės sunkumų formuojantis jo kalbos ir bendravimo įgūdžiams. Kartais tėvai klysta galvodami, kad gali puikiai atskirti, ar jų vaikas girdi, ar ne. Kūdikiai gali reaguoti į stiprius garsus išsigąsdami ar pasukdami galvą, tačiau tai nereiškia, jog jie turi pakankamą klausą. Kai kurie klausos negalią turintys kūdikiai gali girdėti vienus garsus, tačiau jų klausa gali būti nepakankama norint išgirsti aplinkinių kalbą ir pačiam jos mokytis. Todėl rekomenduojama aptikti klausos negalią ir suteikti kūdikiui pagalbą iki jam sukaks 6 mėnesiai.

KAIP YRA ATLIEKAMA NAUJAGIMIŲ IR KŪDIKIŲ KLAUSOS PATIKRA: Naujagimių klausos patikrai yra taikomas otoakustinės emisijos tyrimas. Jis išmatuoja atsakus į pateiktą garsą, kurie susiformuoja vidinėje ausyje. Nedidelis daviklis, įdėtas į ausies landą, pateikia garsinius spragtukus, o paskui išmatuoja vidinės ausies skleidžiamą aidą, kuris kyla joje, išgirdus garsą. Šis tyrimas yra greitas, visiškai neskausmingas, bet jam reikia visiškos tylos. Dėl šios priežasties jį rekomenduojama atlikti kūdikiui miegant. Jei atliekant klausos patikrą registruojamas abiejų ausų atsakas į garsą, tai yra gaunamas teigiamas klausos patikros rezultatas, ir nėra jokių neprigirdėjimo rizikos veiksnių – tolesnio klausos ištyrimo neprireikia. Svarbu žinoti, kad teigiamas otoakustinės emisijos tyrimas tik informuoja, ar vaikutis šiuo metu girdi, bet tai negarantuoja, kad ateityje vaikutis neturės klausos problemų. Daliai vaikų klausa sutrinka vėliau – per kelis pirmus metus. Jei vaikui įtariate klausos sutrikimą, rekomenduojama atvykti pas gydytoją otorinolaringologą-audiologą konsultacijos.

PLAČIAU APIE KŪDIKIŲ KLAUSOS TYRIMĄ – VIDEO PRISTATYME: https://youtu.be/JJQRbzEmj5o

Privati vaikų klinika „Pagalba Mažyliui“ tai šiuolaikiška asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje, naudojant modernią medicinos įrangą,  dirba patyrę savo srities specialistai, besirūpinantys mažųjų pacientų sveikata. 

PADĖKIME SAVO MAŽYLIAMS DŽIAUGTIS GYVENIMU KARTU !!!

Registracija ir informacija:
tel. 85 250 6010, mob. 8620 40 414,
el. p. su.pagalbamazyliui@gmail.com
www.pagalbamazyliui.lt

PAGALBA MAŽYLIUI, UAB


862040414
su.pagalbamazyliui@gmail.com

www.adordinem.lt
kamelota.lt
miskinta.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.mokesciulabirintai.lt
www.paminklai.lt