Pranešimas spaudai

Kondicionierių priežiūra

Paskelbta: 2016-09-23

AUTOŠALTIS, UAB Jeigu Jums kada teko karštą vasaros dieną pabūti automobilyje be kondicionieriaus, tuomet greičiausiai suprantate skirtumą, kaip vėsus vėjelis salone gelbėja. Geriausias būdas sužinoti ar Jūsų kondicionierius turi gedimą, tai suprasti, ar jis negali sukurti ir išlaikyti oro temperatūros, kuri būtų 10 laipsnių celsijaus žemesnė nei lauko temperatūra.
Kondicionierių priežiūra
Dažniausiai prastai veikiančio kondicionieriaus priežastis yra per mažas vėsinimas. Tai gali būti susiję su tam tikru skysčio nutekėjimu sistemoje. Modernios oro kondicionavimo sistemos yra sudėtingas mechanizmas, kurį geriausiai gali patikrinti tik profesionalai.
Oro kondicionierių priežiūros pramonė daug pasikeitė nuo 1994 metų, kai vyriausybė uždraudė naudoti freoną (R-12) kondicionierių pildymui. To priežastis yra ta, kad freonas yra žalingas ozono sluoksniui. Jeigu Jūsų automobilis yra pagamintas iki 1994 metų, jo kondicionieriaus sistema turėtų būti patikrinta licenzijuoto profesionalo, kuris žino kaip pašalinti ir perdirbti tam tikras medžiagas. Šiuo metu automobilių kondicionieriai gali būti pildomi naujesniu ir saugesniu freonu R-134a.
Automobilių kondicionierių sudėtinės dalys yra kompresorius, garintuvas, žarnelės ir diržai.
Visos šios dalys yra linkusios į nusidėvėjimą. Jas būtina keisti tam, kad kondicionierius veiktų sklandžiai.
Norėdami palaikyti gerai veikiantį oro kondicionierių savo automobilyje, yra patartina bent kartą į savaitę, po kelias minutes, nepaisant to, koks oras yra, įjungti jį. Tai užtikrina, kad daugelis žarnelių, vožtuvų ir siurblių visoje sistemoje būtų tinkamai sutepti.
Kai vežate savo automobilį į servisą apžiūrai, paprašykite mechaniko patikrinti vėsumo lygį ir visą kondicionieriaus sistemą, jei reikia. Oro kondicionierius nevisada yra prisimenamas, vykdant automobilio patikrą. Geriausia šiuos aspektus yra patikrinti prieš prasidedant karštajam sezonui, kas užtikrins, kad Jums neteks papulti į karščio bangas netikėtai atšilus orams.
Oro kondicionieriai kartais gali netikti žmonėms, kurie, pavyzdžiui, serga astma ar alergijomis. Taip yra todėl, kad kondicionieriai gali būti puiki derva, sugerianti įvairias kenksmingas bakterijas ir grybelius. Jūsų mechanikas Jums gali suteikti informacijos apie specialius valomuosius būdus, kurie gali pašalinti šiuos teršalus. Tokios procedūros padeda pašalinti pelėsiais atsiduodantį kvapą, kuris gali būti jaučiamas iš oro kondicionierių angų.
Tinkamai ir laiku prižiūrėdami savo automobilio kondicionierius, Jūs užtikrinsite sklandžią ir kokybišką jų veikimo funkciją.

AUTOŠALTIS, UAB


(616) 55913
sjautosaltis@gmail.com

www.kaunotarpininkai.lt
www.faguru.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.kaupaka.com
www.paminklai.lt