Pranešimas spaudai

Efektyvi priemonė kovai su dulkančiais keliais

Paskelbta: 2019-05-09

RINVILA, UAB Efektyvi priemonė kovai su dulkančiais keliais
Kai remontuojamas koks nors kelio ruožas ir neduokdie eismas laikinai nukreipiamas per gyvenvietę, kuri niekad nemačiusi asfalto…Braškės ir agurkai, serbentai ir obuoliai pasidengia storu dulkių sluoksniu, o ramus ir idiliškas gyvenimas virsta tikru Belzebubo siautėjimu prie atlapų pragaro vartų. Tėvų bandymas atitraukti vaikus nuo kompiuterių kaip ir netenka prasmės, nes pasibuvimas kieme, “gryname ore” nežada nieko gero…
Tačiau išeitis yra.
Dulkių surišėjas Dust off skirtas įvairių žvyrkelių ir kitokių gruntinių kelių apdorojimui siekiant sumažinti kelio dulkėjimą, stabilizuoti kelio dangą ir sumažinti žvyrkelio dėvėjimąsi.
Priemonė naudojama:
Žvyrkeliams
Įvairiems grunto keliams
Statybvietėms
Karjerų privažiavimams
Laikinoms stovėjimo aikštelėms ir kt.
Dulkių surišėjas skirtas keliams su žvyro danga, žvyrkeliams, kurių danga įrengta pagal "Techninių reikalavimų reglamentą STR 2.06.03:2001. Automobilių keliai" ir "Statybos rekomendacijas R 35-01. Automobilių kelių asfaltbetonio ir žvyro dangos" .
Žvyro dangų dulkėjimo mažinimo priemonėmis stabilizuojamos esančios ir žvyro dėvėjimosi procese atsiradusios smulkiosios dalelės. Dėl to jos nepatenka į aplinką, o lieka profiliuojamame dangos sluoksnyje. Pasiliekančios dangoje smulkiosios dalelės dėl higroskopiškų dulkėjimui mažinimo priemonių drėkinamos. Dėl molio bei dulkių dalelių išbrinkimo (tūrio padidėjimo) profiliuojamo sluoksnio žvyro ir smėlio mišinys sutankėja ir todėl esant lietingam orui vanduo negali skverbtis į dangą, o dėl dalelių hidrofilinių savybių dangos stabilumas išsaugomas sausu oru.
Nuo sudėties, transporto judėjimo intensyvumo, oro sąlygų priklausys dulkių surišėjo sąnaudos ir veikimo ilgumas. Vidutiniškai užtenka žvyrkelį apdoroti vieną ar du kartus per sezoną.
Apdorotos žvyro dangos dulkėjimas sumažėja 70-90 %. Dulkėjimo mažinimo efektas kinta bėgant laikui: po 3 mėnesių veikimo rezultatas sumažėja maždaug ¼, o po 5 mėnesių - beveik 2 kartus.
Jei žvyrkelio ruožo, kuriame planuojama atlikti dulkėjimo mažinimo darbus, dangos konstrukcijos stipris neatitinka eismo ir yra mažesnis nei reikalaujama to tipo keliams, tuomet dangos konstrukciją būtina stiprinti.
Geriausias efektas pasiekiamas, jei dulkėjimo mažinimo darbai vykdomi po pavasario polaidžio kai nusistovėjusi paros oro vidutinė temperatūra pasiekia +5'C. Darbų vykdymo metu oro temperatūra neturi būti žemesnė kaip +10'C.
Priemonė rekomenduojama paskleisti ant drėgnos kelio dangos, pvz kitą dieną po lietaus. Priemonės išpylimui galima naudoti bet kokias turimas priemones, kurios leidžia dulkių surišėją tolygiai paskleisti reikiamame paviršiaus plote. Naudojant transporto priemones, išpilančios mašinos greitis turi būti ne didesnis kaip 12 km/h. Jei apdorojama danga labai sausa, rekomenduojama prieš darbus per kelis kartus išpilti 2-8 litrus vandens 1 kv.m.
Sąnaudos: su 1 litru galima apdoroti nuo 1kv.m. iki 3 kv.m. dangos. Specifiniams objektams, pvz. esant ypatingai smulkiam gruntui ar kai reikalingas trumpalaikis poveikis, realias sąnaudas rekomenduojame nustatyti bandymo būdu.
Neigiamas poveikis aplinkai ir augmenijai naudojant pagal paskirtį ir leistinais kiekiais nenustatytas.
UAB Rinvila
Laisves prosp. 53E, Vilnius
Tel. 8 620 13773

RINVILA, UAB


(5) 2426310
info@rinvila.lt

www.kaupaka.com
www.miskinta.lt
www.paminklai.lt
www.svedasupaminklai.lt
www.laidojimopaslaugosdruskininkuose.lt