Pranešimas spaudai

Aš – laukiuosi! O kas dabar?..

Paskelbta: 2020-06-09

„Sveikiname, jūs tikrai laukiatės!” – džiugiai ištaria gydytojas. Tuo tarpu jums išnyksta viskas, kas yra aplinkui. Jausmų vandenynas „atima“ kojas, širdyje vyksta tikras euforijos ir šoko pasadoblis. Šiandien yra ta diena, kai jūsų gyvenimas visiškai pasikeis. Žinios rimtumą pagaliau pradedate įsisąmoninti tik parėjus namo. Kūdikis – didelė dovana, tačiau širdyje jūs žinote tiesą: net ir labai laukta žinia apie vaikelio atsiradimą kartu ir džiugina, ir baugina, ir reikalauja atsakomybės. Ko imtis pirmiausia? Kaip nepraleisti reikalingų tyrimų? Kaip viską padaryti tobulai?

Atsikvėpkite. Nėštumas – tai laikas, kai pirmiausia globojama turite būti jūs. Jūsų įsčios 9 mėnesiams virto naujojo žmogaus namais. Gera naujiena yra ta, kad šių laikų medicina gali pasiūlyti efektyvių, saugių ir kokybiškų paslaugų spektrą. Tereikia mokėti jas tinkamai atsirinkti. Kad nebebūtų taip klaidu, kviečiame paskaityti, ką apie tai sako patys šios srities specialistai.

Nėščiųjų priežiūros programa – nepraleisite nei vieno reikalingo tyrimo!

Apie nėščiųjų priežiūros programą, veikiausiai jau esate girdėjusios iš pažįstamų ar artimųjų. Paprastai tariant – tai būtinų tyrimų ir kt. priežiūros priemonių sąrašas būsimai mamai. 2013 metais, jį patvirtino Sveikatos Apsaugos Ministerija. Nėštumas suskirstomas į III trimestrus, iš kurių kiekvienas turi savų vaisiaus vystymosi ypatybių. Kaune įsikūrusios „Biofirst“ klinikos akušerė-ginekologė Lina Kavaliūnienė teigia, kad dalyvavimas programoje palengvina ne tik gydytojo, bet ir pačios pacientės gyvenimą: „Per daugiau nei 20-ies metų patirtį pastebėjau, kad geriausia nėščiosios priežiūra vyksta tada, kai besilaukiančia moterimi rūpinasi profesionali ir dėmesinga komanda. „Biofirst“ klinikoje dirbame patobulintos nėščiųjų priežiūros programos principu, kuri buvo sukurta pasitelkiant ilgamete patirtimi šioje srityje“. Akušerės-ginekologės konsultacijos, išsamūs kraujo tyrimai, aukštos rezoliucijos echoskopas, šlapimo tyrimai, organiškų maisto papildų rekomendacijos – tai tik maža dalis to, ką siūlome. Pacientei yra skiriamas visapusiškas dėmesys, o jauki aplinka bei nuoširdi priežiūra vizitus padaro daug malonesniais. Prieš kiekvieną apsilankymą (jų nėštumo metu būna 7), apie vizitą primenama skambučiu, nėščiajai nereikia laukti eilėse, nerimauti, kad kažką praleis ar pamirš. Tai tikrai patogu!“. Anot gydytojos, nėščiosios priežiūros programa turi ir pragmatiškų pranašumų: „Pavieniui atliekami tyrimai visada bus brangesni, nei dalyvavimas programoje. Tai tarsi sporto salės abonementas – 8 atskiros treniruotės kainuoja brangiau, nei mėnesinis mokestis. Be to, tokiu būdu tyrimų/procedūrų pobūdį prižiūri ne pati moteris, o kvalifikuotas gydytojas. Kiekvienos moters nėštumas yra individualus. Kas kažkada tiko jos mamai ar seseriai, nebūtinai tiks jai. Nėščiųjų priežiūros programa – tai pilnas nėščiosios ir būsimojo kūdikio ištyrimas bei stebėjimas. Pasirinkusios šią programą, nepraleis nei vienos reikalingos procedūros, taigi sumažės nerimas dėl nepadarytų darbų, neatliktų tyrimų“.

Kokius vitaminus būtina gerti nėštumo metu?

Gydytoja L. Kavaliūnienė pabrėžė, kad maisto papildų vartojimas yra būtinas dar gerokai prieš nėštumą. Anot gydytojos, Folio rūgštis – pagrindinė „statybinė“ medžiaga normaliai kraujodarai, normaliai homocisteino apykaitai, ląstelių dalijimosi procesui. Į šį papildą nedera numoti ranka – Folio rūgšties trūkumas gali pasibaigti rimtu neįgalumu būsimam vaikeliui. „Skaudi ir pavojinga patologija – tai Spina Bifida (lot. skeltas stuburas) sindromas, galintis pasibaigti paralyžiumi. Viso to galima išvengti vartojant Folio rūgštį. Man, kaip gydytojai, labai patinka etiški ir visiškai organiški papildai; juos derėtų rinktis atsakingai. Prieš nėštumą rekomenduoju gerti ne tik Folio rūgštį, bet ir inozitolį. Jis labai reikalingas teisingam nugaros smegenų ląstelių vystymuisi ir funkcionavimui, reguliuoja vario ir cinko balansą organizme, skatina nervingumo ir dirglumo mažėjimą, gerina miego kokybę, ramina. Nėštumo metu yra svarbu vartoti daug geležies, nes besivystantis vaisius ją pasisavina sau. Maždaug 20-ąją nėštumo savaitę geležies anemija mamai, ryškėja vis labiau.“. Gydytoja pabrėžė, kad maisto papildų vartojimas turi būti aptartas su nėščiąją prižiūrinčiu akušeriu-ginekologu. Nereikėtų pasikliauti vien draugų ar artimųjų rekomendacijomis. Veikliosios medžiagos trūkumą organizme galime stebėti atlikę kraujo tyrimus, o pagal juos tinkamą papildo dozavimą gali parinkti tik medikas.

Žurn. "Nėštukė", 2018 m.

BIOFIRST, klinika, UAB BIOKLINIKA


+37062090544
[email protected]

www.faguru.lt
kamelota.lt
www.mechanizmunuoma.lt
www.pasromanopaolo.lt
www.paminklai.lt