Kelionės automobiliu Lietuvoje

Publikavimo data: 2014-03-22 Kelionės automobiliu Lietuvoje Per atostogas ne vienas planuoja važiuoti į tolimąsias egzotiškas šalis. Be abejo tai intriguojančios patirtys, bet prieš išvykstant į tolybes būtina apsidairyti aplinkui – kelionės automobiliu Lietuvoje vis labiau populiarėja, todėl pateiksime keletą vietų kurias turėtumėte pamatyti. Vienas gražiausių kelių Lietuvoje – nuo Kauno iki Jurbarko važiuojant palei Nemuną. Tai daugybės pilių, piliakalnių, kalnų virtinė. Čia Pilys ir piliakalniai eina vienas po kito: Raudonės, Panemunės, Veliuonos dvaro sodyba, Belvederio dvaras, Raudondvario Tiškevičių rūmai, Gedimino kapo piliakalnis, Palemono kalnas. Apžiūrėjus visas pilis ir piliakalnius, smagu pasinerti į gaivinantį Nemuną ar paplaukioti laivu. Kelios valandos, praleistos laive, padės tvarkingai sudėlioti per dieną įgytą įvairią istorinę informaciją.

 

Ne vienas gyvenantis kiek toliau nuo Vilniaus pasakytų, kad senosiose Lietuvos sostinėse yra buvęs tik mokyklos laikais. O ten tikrai yra ką pamatyti. Kernavės žemė mena Lietuvos valstybės pradžią. Tai išskirtinis archeologijos ir istorijos vertybių kompleksas, pristatantis ankstyvąjį Lietuvos valstybės formavimosi periodą. šis miestas – pirmoji Lietuvos sostinė, buvusi valdovų rezidencija, vienas svarbiausių šalies gynybos centrų. 2004 m. Kernavė įtraukta į Unesco pasaulio kultūros paveldo sarašą. Leidžiantis į šiaurę pasiektumėte Trakus – buvusią senąją  Lietuvos  sostinę, įspūdingą savo istorija. Savitas miesto bruožas, daręs didžiulę įtaką architektūrai – tai gyventojų daugiatautiškumas. Jau nuo senų laikų Trakuose gyveno karaimų, lietuvių, totorių, rusų bendruomenės. Pagrindinis šio miesto lankytinas objektas – Traku pilis. Tai yra vienintelė vandens pilis rytų Europoje, kuri stūkso įspūdingame gamtos kampelyje – Galvės ežero pakrantėje. Ji – vienas iš senosios Lietuvos administracinių ir gynybinių centrų, kuris leido aplinkui vystytis dideliam miestui. ši pilis – vienas didžiausių istorinių kompleksų Lietuvoje. Restauruotuose rūmuose įkurtas Trakų istorijos muziejus. Jame sukaupta apie 200 tūkst. Eksponatų: pypkių, stiklo, porceliano, spaudų, kartografijos, raštijos, numizmatikos, taikomosios dailės eksponatų kolekcijos, unikalių karaimikos bei gausus archeologijos eksponatų rinkinys.

Kaitriai tvieskiant saulei didžiausias malonusmas įlįsti į gaivų ežerą. O kur geriau tai galima padaryti jei ne Aukštaitijos nacionaliniame parke. Čia lankytojai ras net 6 vandens malūnus. Garsiausias jų – 200 metų amžiaus Ginučių vandens malūnas. Jame saugoma išlikusi unikali įranga, todėl malūnas įtrauktas į Lietuvos technikos paveldo sąrašą. Aukštaitijos nacionaliniame parke daugybė IX–XII amžiuose supiltų piliakalnių. Gražiausi vaizdai atsiveria nuo legendomis apipinto Taurapilio piliakalnio, iškilusio tarp trijų ežerų. Būtina aplankyti ir parke esančius Ladakalnio ir Lygumų kalnus. Jie suteikia gaminybę iš viršaus pamatyti daugybę Aukštaitijos ežerų. šalia nacionaliniame parke esančių natūralių gamtos paminklų stulbina ir žmonių sukurti kūriniai. Vienas jų – medinės architektūros paveldu Lietuvoje pripažinta garsioji medinė Palūšės bažnyčia. Tai unikalus statinys, turintis išskirtinę aštuonkampę varpinę. Bažnyčios atvaizdas buvo spausdinamas ant 1 lito nominalo banknoto. Be to, Palūšėje gimė bei gyveno garsus Lietuvos kompozitorius Mikas Petrauskas – pirmosios lietuviškos operos „Birutė“ autorius.

Jei kelionės automobiliu Lietuvoje jums priimtinas atostogų praleidimo būdas ir jei aplankysite Panemunės pilis ir piliakalnius, nukeliausite į praeitį, atsidūrę senosiose Lietuvos sostinėse, ir pasivaikščiosite po Aukštaitijos nacionalinį parką, būsite pamatę vienas gražiausių gimintinės vietų ir dar kartą galėsite patvirtinti, kad savam krašte tvoros tikrai žydi.

 

Daugiau apie keliones: http://www.krantas.lt/keliones

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kelionių organizatoriai