Kaip pradėti darbo dieną, kad ji būtų produktyvi ir sėkminga?

Publikavimo data: 2016-02-11 Kaip pradėti darbo dieną, kad ji būtų produktyvi ir sėkminga?

produktyvios darbo dienos pradžiaKelios pirmosios valandos darbe turi didelės įtakos kiekvieno iš mūsų visos dienos produktyvumui bei tolesnei karjeros sėkmei. Priklausomai nuo žmonių charakterių, vieni ryte būna pačios darbingiausios formos, o kiti ankstyvuoju paros metu visiškai negali susikoncentruoti. Tačiau, jei dirbama įprastomis darbo valandomis nuo ankstaus ryto ir tų darbo valandų koreguoti negalima, būtina prisitaikyti. Juk ryte būti žvaliam ir nusiteikusiam darbui naudinga – taip pasiekiama efektyvesnių veiklos rezultatų. Kaip pradėti savo rytą, jog šis būtų puiki investicija į mūsų ateitį?

Atvykite į darbą laiku

Punktualumas – atsakingo žmogaus įvaizdį formuojanti savybė. Kai kuriems tai visiškai suprantama ir natūralu, o štai kiti randa daugybę pasiteisinimų, kodėl kas rytą pavėluoja. Be abejo, dažniausiai piktybiškai vėluojantys asmenys nesugeba prisiimti atsakomybės sau, neigia, jog tai jų kaltė, kas verčia dar labiau jais nepasitikėti. Vėlavimas ne tik palieka blogą įspūdį žvelgiant iš kitų pozicijos, bet ir išmuša patį vėluojantįjį iš dienos ritmo. Dėl to visuomet pravartu atsikelti ar iš namų išvykti ir į darbą atvykti bent kiek anksčiau ir ramiai, neskubant pasiruošti būsimiems darbams.

Palikite namų reikalus už durų

Daugelis žmonių atvykę į darbą nesugeba atsiriboti nuo namuose esančių problemų. Žinoma, kartais tai yra išties sunki užduotis, tačiau reikia atminti, jog blaškantis ir nesusikaupus neskiriama pakankamai dėmesio darbui. Dėl to reikia atsiriboti nuo namų reikalų, susikaupusių problemų, juk vis tiek daugeliu atveju darbe jų išspręsti negalime, kad ir kiek apie tai mąstome.

Nepasiduokite blogai nuotaikai

Be abejo, visiems būna blogų dienų, tačiau yra žmonių, kurie kas rytą jaučiasi nelaimingi ir tokia būsena lydi nuolatos. Jei esate vienas iš jų ir tokios emocijos Jūsų neapleidžia, pabandykite rasti darbe tai, kas Jus džiugintų. Visgi, jeigu viską piešiate tik juodomis spalvomis, keiskite darbą. Tačiau ar tai išspręs visas problemas? Galbūt laikas keisti požiūrį?

Kas rytą pradėti darbus su neigiamomis emocijomis itin blogas sprendimas, taip kenčia ne tik pats darbuotojas, bet ir kiti, dirbantieji su juo. Žinoma, toks asmuo skundžiasi savo kolektyvu, tačiau ar tik ne jis pats ir sukuria destrukcinę aplinką?

Blogos nuotaikos būnate tik ryte? Tuomet tą laikotarpį išgyvenkite kuo galima ramiau ir pasistenkite sau padėti dar vienu puodeliu kavos, arbatos, pusryčiais ar skanėstu. Svarbu suklusti vadovaujamas pareigas užimantiems asmenims, kadangi jie ne tik rodo pavyzdį, bet dažnai nuo jų nuotaikos priklauso ir emocinė atmosfera darbe, turinti įtakos darbuotojų produktyvumui.

Kaip pradėti darbo dieną, kad ji būtų produktyvi ir sėkminga?Suplanuokite dienos darbus

Atvykus į darbą nebūtina staigiai pasinerti į darbų sūkurį, pravartu pirmiausia susiplanuoti šios ir ateinančios dienos prioritetus. Taip atsiranda aiški kryptis, ką būtina atlikti šiandien, todėl dirbama daug produktyviau ir tikslingiau. Ryte taip pat naudingi trumpi susirinkimai, kurių metu aptariami dienos tikslai, uždaviniai, padedantys susikoncentruoti, skatinantys kolegas bendradarbiauti.

Pirmiausia svarbūs darbai

Tik atėjus į darbą nepatariama pirmiausia pradėti atsakinėti į gautus el. laiškus. Pirmiausia įvertinkite jų svarbą ir skubiai atsakykite tik tiems, kuriems būtina. Dieną turėsite pakankamai laiko atrašyti mažiau svarbiais klausimais. Taip neišeikvosite visos ryto energijos. Tačiau atsiliepti telefonu ir išklausyti paliktas žinutes būtina. Dažniausiai telefonu bandoma susisiekti tuomet, kai yra kažkas skubaus, todėl nereikėtų praleisti aktualių žinių.

Be to, jei tą dieną yra susitarta dėl susitikimo ar kelių, jau ryte reikėtų susisiekti ir pasitikslinti, ar planai nepasikeitė. Išties sugaištama daug laiko neprasmingai, jei atvykus į susitikimą nesulaukiama atvykstančiojo ar tenka ilgai laukti vėluojančio, dėl ko gali nukentėti tolesni susitikimai ir suplanuota dienotvarkė.

Taigi, kol kiti ryte neskuba pradėti savo darbų, viską atidėlioja vėlesniam laikui, dėkite tvirtus pagrindus savo ateičiai. 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos