Kaip išsirinkti fotoaparatą?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kaip išsirinkti fotoaparatą? Naujo fotoaparato paieška gali virsti kančia. Jų pasirinkimo galimybės įspūdingai plačios – mums siūlomi skirtingų gamintojų, skirtingų modelių, skirtingos laidos fotoaparatai, galintys fotografuoti pačiais įvairiausiais režimais. Jei norite įsigyti visus jūsų lūkesčius ir finansines galimybes atitinkantį gaminį, visų pirma privalote susipažinti su pagrindinėmis fotoaparatų klasėmis ir jų techninėmis savybėmis.

 

Eidami į technikos parduotuvę, nuspręskite, kokių fotografijų tikitės ir kokioms nuotraukoms jums jo reikia, ar įprastoms, ar topografinė nuotrauka yra jūsų siekiamybė, ar dar kita. Vieniems užtenka nedidelio fotoaparato, kuriuo įamžinamos šventės ar susitikimai su draugais, kitiems reikia kokybiško objektyvo gėlės žiedui įamžinti. Nuo reiklumo nuotraukų kokybei priklausys ir jūsų apsisprendimas. šiandien fotoaparatai skirstomi į tris pagrindines klases: kompaktiški fotoaparatai su nekeičiamais objektyvais, nedideli sisteminiai arba beveidrodiniai fotoaparatai su keičiamais objektyvais ir didieji veidrodiniai fotoaparatai su keičiamais objektyvais.

 

Kompaktiški fotoaparatai - puiki nuotrauka

šie fotoaparatai yra pigiausia ir plačiausiai naudojama fotografavimo priemonė. Kompaktiški fotoaparatai yra nedideli ir lengvi, todėl juos galima įsimesti į rankinę ar nedidelę kuprinę ir nešiotis su savimi visą dieną. šie gaminiai tinka žmonėms, nesidomintiems fotografija, t. y. tiems, kurie nori pasidžiaugti įamžintomis šventėmis ir saugoti nuotraukas kompiuteryje ar fotoalbume. šioje klasėje skirtumas tarp modelių ir gamintojų yra labiau išorinis nei techninis (vertinant tų pačių metų modelius), todėl fotoaparatą reikėtų rinktis atsižvelgiant į jo išvaizdą, kainą, patogumą ir komplektaciją. Nepagailėkite investicijų didesnei atminties kortelei, taip sumažinsite tikimybę praleisti gražų kadrą.

šių fotoaparatų savininkams paprastai užtenka automatinio fotografavimo parametrų – rankinis valdymas čia nėra būtinas. Siekiant geresnės kokybės, galima pasirinkti iš kelių užprogramuotų režimų, pvz., portreto ar gamtovaizdžio. Be to, galite pasirinkti režimą, skirtą fotografavimui naktį ar greitai judantiems objektams įamžinti (ši funkcija labai naudinga sporto varžyboms fotografuoti), galite fotografuoti tekstą ar objektus, esančius šalia objektyvo. Labai naudinga funkcija – uždelstas fotografavimas. Naudodamiesi šia funkcija, galite nustatyti laiką, po kurio aparatas užfiksuos nuotrauką – tai puiki galimybė nusifotografuoti patiems su draugų kompanija. Daugelis kompaktiškų fotoaparatų turi filmavimo funkciją (jei jums tai aktualu, atkreipkite dėmesį į techninę fotoaparato charakteristiką – kadro dydį ir dažnį kadrais per sekundę), tiesa, aukštos kokybės vaizdo įrašo tikėtis nereikėtų.

 

Sisteminiai arba beveidrodiniai fotoaparatai

šis fotoaparatas skirtas žmonėms, pageidaujantiems aukštos kokybės nuotraukų ir siekiantiems įsisavinti fotografijos subtilybes. Įsigiję beveidrodinį fotoaparatą, galėsite keisti objektyvus, todėl jūsų darytos nuotraukos savo kokybe bus artimos profesionalų darbams. Žinoma, kalbėdami apie geresnę kokybę, negalime pamiršti ir didesnės kainos. Naudodamiesi tokiu fotoaparatu galėsite atsisakyti automatinio nustatymo ir patys keisti fotografavimo režimus, be to, galėsite prijungti išorinę blykstę ir naudotis vaizdo ieškiklio funkcija. Itin naudinga funkcija – ekrano pasukimas, leidžiantis fotografuoti fiziškai nematomus objektus.

Paprastai sisteminiai fotoaparatai yra naudojami dažnai ir daug, todėl rinkdamiesi labiausiai jūsų lūkesčius atitinkantį modelį, atkreipkite dėmesį į maitinimo tipą – aparatas turėtų dirbti kiek įmanoma ilgiau. Be to, renkantis šios klasės fotoaparatą verta atkreipti dėmesį ne tik į matricą, bet ir į objektyvą. Būtinai įvertinkite objektyvo šviesos pralaidumą. Kuo šis pralaidumas mažesnis, tuo geriau. Jei negalite išsirinkti iš kelių jums siūlomų modelių, rinkitės tokį, kuriame vaizdą galėsite artinti rankomis, sukdami specialų ant objektyvo esantį žiedą. Toks priartinimas veikia daug greičiau, tiksliau ir patikimiau už elektroninius priartinimo būdus. Artinant skaitmeniniu būdu centrinė atvaizdo dalis yra ištempiama per visą ekraną, todėl nuotraukos kokybė suprastėja.

 

Veidrodiniai fotoaparatai ir topografinė fotosesija

Pagrindinė šių aparatų paskirtis – išskirtinės kokybės nuotraukos. Veidrodiniai aparatai ypatingi tuo, kad juose įmontuota veidrodžio konstrukcija leis matyti galutinį nuotraukos vaizdą. Turėdami šį fotoaparatą, galėsite džiaugtis patogiu proceso valdymu ir itin didele matrica.

Šiuo aparatu fotografuotų nuotraukų kokybė stebins net ir tuo atveju, jei dirbsite automatiniu režimu. Jei norite džiaugtis geriausiu rezultatu, turėsite negailėti investicijų objektyvui (nuotraukų kokybė tiesiogiai priklauso ne nuo veidrodinio fotoaparato, o nuo pasirinkto objektyvo).

Sąlygiškai visi veidrodiniai fotoaparatai yra skirstomi į tris klases: mėgėjų, pusiau profesionalų ir profesionalų, tačiau nurodyti konkrečiai klasei tinkančius modelius ar apibrėžti tikslias ribas, skiriančias vieną klasę nuo kitos, neįmanoma. Be to, dažniausiai kiekvienas naujas modelis savo charakteristika neatsilieka nuo aukštesnės klasės senesnio modelio. Grupuojant veidrodinius fotoaparatus į klases, paprastai minimi tokie parametrai kaip matricos dydis, rezoliucija, užrakto laikas, mechaninės korpuso charakteristikos ir pan. Galima sakyti, kad skirtingų klasių fotoaparatai yra orientuoti į skirtingus naudotojų poreikius, todėl, jei galite objektyviai įvertinti savo patirtį fotografijos srityje, galėsite nesunkiai numatyti kokios klasės veidrodinio fotoaparato jums reikia.

Mėgėjų klasė. Šiai klasei priskiriami pradedantieji fotografai, trokštantys mokytis ir tobulėti. Šios klasės fotoaparatai neturi galimybės koreguoti kai kurių nustatymų, kurie reikalingi įgudusiems naudotojams. Nors jie funkciškai riboti, tačiau turi visas pagrindines veidrodinių fotoaparatų savybes (keičiamus objektyvus, rankinį parametrų valdymą, greitą fokusavimą ir t. t.), todėl galėsite mėgautis išskirtinėmis aukštos kokybės nuotraukomis.

Pusiau profesionalų klasė. Šios klasės veidrodiniai fotoaparatai yra sustiprinto fizinio atsparumo – jie yra sunkesni ir tvirtesni, o jų korpusas atsparus dulkėms ir vandeniui. Be to, šių fotoaparatų funkcionalumas artimas profesionalų naudojamiems aparatams, todėl šis gaminys idealiai atitiks pažengusio fotografo poreikius.

Profesionalų klasė. Šios klasės fotoaparatai turi viską, kas geriausia. Kai kurie jų yra orientuoti į tam tikras užduotis, pvz., fotografijoms po vandeniu, fotografijoms visiškoje tamsoje ir pan. Taip pat topografinė fotosesija nėra naujiena šiems asmenims.

 

Išlikite racionalūs ir objektyvūs

Nusprendę įsigyti fotoaparatą, visų pirma apsispręskite, koks gamintojas atitiks visus jūsų lūkesčius. šiuo metu didžiausi technikos gamintojai yra „Canon“, „Olympus“, „Sony“, „Nikon“, „Pentax“, „Fuji“, „Panasonic“, „Samsung“, „Sigma“, „Casio“, „Leica“, „Ricon“ ir kt. Kiekvienas gamintojas turi geresnių ir prastesnių modelių, todėl visų pirma pasiklauskite, ką apie jūsų pasirinktą gaminį mano technikos parduotuvės konsultantas, kokie atsiliepimai pateikiami internetiniuose forumuose. šiuo atveju geriau neklausyti draugų patarimų ar rekomendacijų, kadangi jūsų požiūris į fotografiją ir nuotraukų kokybę gali radikaliai skirtis. Nepamirškite, kad fotoaparatai yra gana trapūs, todėl atkreipkite dėmesį į mechaninę aparato konstrukciją – patariame rinktis metalinio korpuso fotoaparatą.

Pirkdami naują gaminį, gausite visas būtinas garantijas ir galėsite būti tikri, kad fotoaparatu džiaugsitės ilgus metus. Pirkdami naudotą fotoaparatą, jūs rizikuojate. Siekdami išvengti galimų problemų ateityje, atidžiai įvertinkite jums siūlomą naudotą gaminį. Visų pirma apžiūrėkite jo korpusą. Normalu, kad naudotas gaminys bus aptrintas ir šiek tiek nusidėvėjęs, tačiau svarbiausia kad fotoaparato korpuse nebūtų akivaizdžių įskilimų. Įsijunkite fotoaparato meniu, išbadykite visus mygtukus ir nuotraukų režimus, nepamirškite įjungti integruotos blykstės ir pabandykite su ja nufotografuoti jus supančią aplinką. Paprašykite, kad pardavėjas atsiųstų nufotografuotus kadrus – nuotraukų kokybę, fotoaparato objektyvo aštrumą ir kontrastą įvertinsite namuose.

______________________________________________________________________________________________

Jus domina topografinė nuotrauka? Altagis Jūsų paslaugoms: http://altagis.lt/topografine-nuotrauka/

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Fotoprekės