Kaip išdrįsti pradėti savo verslą? 5 esminiai patarimai

Publikavimo data: 2015-11-25 Kaip išdrįsti pradėti savo verslą? 5 esminiai patarimai

nuosavo verslo pradžiaVis daugiau lietuvių suvokia, kad neverta dirbti kitam, kai paprastai verslą pradėti gali kiekvienas iš mūsų. Juk internete yra tiek daug naudingos informacijos, valstybė puikioms idėjoms teikia finansavimus, galiausiai, specializuotos įmonės susitvarko visus dokumentus, kurie padeda kur kas greičiau įgyvendinti savo tikslus. Visgi kad ir kaip viskas skamba patogiai – daugelis žmonių paprasčiausiai bijo žengti esminį žingsnį gyvenime, kuris gali kardinaliai pakeisti kasdienybę. Savitaiga yra kur kas sudėtingesnis procesas nei daugelis mano. Kaip nebijoti įsteigti savo įmonę ar pradėti individualų verslą?

Baimė pradėti savo verslą dažnai įvardijamas kaip „mirties taško etapas“. Jo metu reikia nuspręsti, ar esate pasiruošęs. Ateitis gali būti dvejopa: jums arba puikiai pasiseks, arba liksit kaip feniksas prie pelenų. Visi puikiai žinome, kad kas nerizikuoja, tad negeria šampano, tačiau kaip išdrįsti tą  šampaną iššauti?

1.     Įvertinkite savo rizikas.

Verslo pradžia yra neatsiejama nuo įvairiausių  baimių ir pagrindinės jų, kad gali paprasčiausiai nepasisekti. Svarbiausia, kad jaunasis verslininkas suvoktų, kokios grėsmės jo laukia. Tokiu atveju jis galės įvertinti savo situaciją ir apgalvoti sprendimus, kurie padėtų sėkmingai tęsti veiklą. Žinodamas, kokios grėsmės ir baimės gali jo laukti – kur kas ryžtingiau žengs į priekį.

2.     Motyvuokite save.

Daugelis jaunųjų verslininkų tvirtina, kad naują veiklą pradėjo, kadangi bandė ką  nors įtikinti, kad gali: arba save, arba aplinkinius. Labai naudinga, kai asmuo turi priežastį, kodėl jis tai daro: įrodyti kam nors, kad gali, nori sukurti daugiau darbo vietų, nori, kad pasaulis būtų  gražesnis ir taip toliau. Motyvacija – didžiausias kelias į  sėkmę.

3.     Palaikymas.

Žinoma, ne visi jaunieji verslininkai gali džiaugtis, kad turi palaikymą iš šalies, tačiau tie, kurie turi, tikina, kad tai viena iš pagrindinių priežasčių, kuri paskatina ką nors daryti. Papasakokite kam nors savo idėją, nelaikykite jos paslėpęs. Galbūt žmonės pritars, kad tai labai naudinga ir reikalinga veikla arba produktas.

4.     Žinokite daugiau nei visi.

Asmuo kur kas tvirčiau stovi ant kojų tuomet, kai jis žino kur kas daugiau informacijos galinčios padėti sėkmingai vystyti savo verslą konkurencingoje terpėje. Skaitykite, domėkitės, ieškokite ir atraskite, nes tai gali būti pagrindinė priežastis turėti daugiau nei visi kiti. Kuo daugiau žinosite, tuo tvirčiau jausitės.

5.     Būkite aplinkoje, kuri jus motyvuoja

Vienareikšmiškai visi sutiktų su faktu, kad būti tokioje aplinkoje, kurioje yra tokie pat žmonės, kaip ir jūs - kur kas paprasčiau. Panašiai mąstantys asmenys gali padėti vieni kitiems ne tik moraline prasme, tačiau ir fizine. Galime paimti labai paprastą pavyzdį – sakykime, norite pradėti sportuoti, tačiau niekaip negalite savęs priversti to daryti. Kodėl labai svarbu susirasti bendraminčių? Kadangi:

·     Kiekvienas asmuo su kuriuo planuojate sportuoti – turi savo tikslą, kuris skatina tuo užsiimti.

·     Kartu su bendraminčiais susidarote dienotvarkę ir labai griežtus terminus. Laikytis jų kartu – paprasčiau. Sportuokite kas antrą dieną kiekvieną rytą kartu.

·     Diskutuokite, kaip jums sekasi siekti savo tikslo ir kiek jau pasistūmėjote į priekį. Dalinkitės patarimais

·     Ilgainiui nebejusite jokios baimės, nes pats sportas atrodys malonumas. Norėsite pranokti save ir tai darysite be jokių nervų.

Viskas labai panašiai, kuomet reikia pradėti savo verslą.

Verslo pradžia gali būti kiek gąsdinanti, tačiau dažniausiai pagalvojus apie rezultatus suvokiama, kad pradėti kažką daryti tikrai verta. Juolab, šiuo metu egzistuoja itin maloniai naujus verslininkus priimanti rinka. Svarbiausia – pradėti.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos