Greitai plintanti mada – verslas namuose

Publikavimo data: 2015-05-07 Greitai plintanti mada – verslas namuose

verslas namuoseVerslas namuose – naujas ar seniai žinomas modelis?

Nauja - tai, kas pamiršta sena. Tikriausiai kiekvienas esame tai girdėję. Tačiau, ar susimąstome, kad iš tiesų daugelis naujovių yra kuriamos pagal kažką seną, t.y. viskas turi savo prototipą. Dažnai taip kalbama apie madą, jog čia neišrandama nieko naujo, tik nuolat atnaujinamos senosios tendencijos, kurios mums atrodo naujai. Pavyzdžiui, tokie populiarūs internetiniai žaidimai, kaip League of Legends, DotA 2, buvo įkvėpti pirmųjų internetinių žaidimų Meridian, Legends of Future Past, kurie jau yra primiršti. Ilgiau pagalvoję daugeliui naujų dalykų rastume seną, pirminę idėją.

Galima nuspėti, jog ir naujasis verslo modelis – verslas namuose, atėjo iš senesnių laikų, kai moterys ar vyrai namuose užsiimdavo tam tikra veikla ir amatais, gamindavo paklausius gaminius, siūlydavo reikalingiausias paslaugas ir iš to užsidirbdavo. Moterys namuose verpdavo, ausdavo, vyrai meistraudavo įvairius baldus, įrankius, taisydavo laikrodžius, gamindavo juvelyrinius dirbinius ir pan.

Savo svajonių įgyvendinimas

Namų, šeimos verslą dažnai pradeda tie žmonės, kuriems atsiranda daugiau laisvo laiko, tada jie susimąsto apie tai, kas jiems patinka, ir labai dažnai nusprendžia pasinerti į tą veiklą. Tai gali būti labai įvairūs užsiėmimai: rankdarbių, ekologiškų produktų, konditerinių gaminių gamyba, grožio procedūros, rašymo, buhalterinės apskaitos paslaugos, darbas su internetiniais projektais, menine veikla, pavyzdžiui, dainų tekstų kūrimas ir t.t., kurie nereikalauja didelės erdvės, gausių piniginių išlaidų, specialių įrenginių. Svarbiausia, kad veikla patiktų tuo užsiimančiam asmeniui ir jis galėtų įgyvendinti savo idėjas. Dar geriau, jeigu tai kažkas naujo, nematyto, nes tai skatina žmonių susidomėjimą.

Šiuo metu vis dažniau televizijoje ir internete matome sėkmingų žmonių istorijų pavyzdžių, kurie verslą pradėjo neturėdami didelio pradinio kapitalo, tiesiog pasinaudodami namie turimais resursais. Toks verslas daugeliu atvejų nekuriamas kaip pagrindinis pajamų šaltinis. Viskas prasideda nuo idėjos, noro daryti tai, kas džiugina žmogų ir teikia jam malonumą. Tik vėliau gali pasireikšti poreikis pasidalinti savo kuriamu produktu, siekiant iš to uždirbti arba bent jau šiek tiek sutaupyti ir prisidėti prie pagrindinių gaunamų pajamų. Tada jau reikia apskaičiuoti, kiek reikės investicijų, ar jos vėliau atsipirks.

Pomėgis, kuris gali virsti pinigais

Populiarinti savo vystomą projektą labai dažnai padeda socialiniai tinklai, kurie suteikia galimybę pasiekti platesnę žmonių auditoriją, surasti naujų klientų. Jei pasirinktu produktu, paslaugos kokybe klientai liko patenkinti, jie mielai šia žinia pasidalina su draugais. Taip pat pradedantys verslininkai dažnai rengia konkursus, kuriuose galima laimėti ir išbandyti jų gaminius. Tai iš tiesų veiksminga, nes kartais žmonės nesiryžta įsigyti naujų produktų, kol kas nors iš jų aplinkos tų gaminių ar paslaugų neišbandė.

Pradėti verslą namuose gali net ir nemėgstantys rizikuoti asmenys, kadangi čia nerizikuojama prarasti didelių įdėtų santaupų. Žinoma, iš tokio verslo milijonų uždirbti tikriausiai nepavyks, nebent sugalvosite tikrai originalią idėją, kuri taps labai paklausi ir vertinga, bei įdėsite daug darbo, pastangų. Po truputį vystant savo projektą galima stebėti, ar jis sulaukia teigiamos reakcijos, ar yra paklausus. Jei viskas klostosi gerai, pradžioje buvęs mažas projektas gali tapti konkurencingu verslu rinkoje ir pagrindiniu pajamų šaltiniu, kuris gerokai papildys Jūsų biudžetą. Tereikia turėti noro, užsispyrimo ir ryžto siekti savo tikslų.

Tykantys pavojai

Darbas namuose vertinamas labai nevienodai. Vieniems tai puiki galimybė realizuoti save ir įgyvendinti seniai svajotus sumanymus, neišeinant iš namų bei negaištant laiko kelionei į darbą. Čia galima susikurti tokią darbo aplinką, kokia tik patinka. O štai kiti neįsivaizduoja darbo be nustatytų tam tikrų valandų, bendravimo su kitais žmonėmis. Darbas namuose iš tiesų ne taip stipriai įpareigoja, todėl kartais sunkiau prisiversti dirbti, galima patingėti ką nors daryti, o paprasčiausiu pasiteisinimu tampa tai, jog namuose atsirado kitų svarbesnių darbų, kurie trukdė atlikti viską, kas buvo suplanuota. Pradedant verslą savo malonumui reikia nepamiršti, kad smulkus namų verslas visgi yra verslas, todėl būtina mokėti mokesčius, o kartais tokia veikla nepasižymi pastoviomis pajamomis.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos