Buto paieškos: naujos ar senos statybos namas?

Publikavimo data: 2014-05-30 Buto paieškos: naujos ar senos statybos namas? Ieškodami svajonių buto, pasiklystame milžiniškoje jų pasiūloje. Vieni pasakoja apie naujos statybos daugiabučių estetiką ir mažas šildymo kainas, kiti giria senos statybos namų konstrukciją ir išplanavimą. Deja mes, siekdami priimti teisingą sprendimą, jaučiamės pasimetę ir išsigandę.

 

Šiandieninės tendencijos

Situacija nekilnojamojo turto srityje sparčiai gerėja. Daugelis žmonių jau seniausiai pamiršo krizę ir, besidžiaugdami gana mažomis nekilnojamojo turto kainomis, skuba įsigyti svajonių būstą.

Nors senų butų pardavimas yra gana didelis, tačiau šiandien fiksuojama rekordinė naujų butų paklausa. Ypatingai vertinami butai, parduodami rečiau apgyvendintuose rajonuose. Čia kuriami nauji projektai sulaukia milžiniško pirkėjų dėmesio – butai rezervuojami per kelis mėnesius. Per itin trumpą laiką buvo parduoti visi nauji butai Žvėryne, Naujamiestyje bei Žirmūnuose. Sparčiai mažėja butų pasiūla ir šiauriniuose sostinės rajonuose, pvz., Santariškėse. Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia ekonominės klasės butai, kurių didžioji dalis yra Pilaitėje, Pašilaičiuose ir Lazdynuose. Svarbų vaidmenį rinkoje atlieka ir vidutinės klasės butai, kurių daugiausia Antakalnyje, Žirmūnuose ir Naujamiestyje. Rinkos specialistai skelbia džiugias prognozes: sparčiai augant nekilnojamojo turto pardavimui, naujos statybos butų kainos kilti neturėtų.

 

Naujos statybos daugiabučiai: privalumai ir trūkumai

Naujos statybos daugiabučiai sulaukia ypatingo jaunų šeimų dėmesio, todėl rinkdamiesi butą tokiame name, turėsite jaunesnius kaimynus, o jūsų vaikai galės žaisti su savo bendraamžiais. Be to, tokie namai turi itin gražias ir tvarkingas žaidimų aikšteles. Gyvendami naujame name džiaugsitės tvarkinga ir švaria laiptine, pats namas žavės savo modernumu ir patogumu. Vienas svarbiausių aspektų, nulemiančių pirkėjų pasirinkimą, yra mažos šildymo sąnaudo.

Naujos statybos daugiabučiai patinka ne tik pirkėjams, bet ir bankams, todėl šio buto įsigijimui skiriamos didesnės paskolos – bankai vertina tuos objektus, kuriuos ateityje bus lengviau parduoti, todėl finansuoja didesnę dalį perkamo būsto kainos. Paprastai šios lengvatos taikomos kokybiškiems naujos arba ne senesnės nei 10 metų statybos namas, taip pat butams, esantiems didžiųjų miestų centruose arba senamiesčiuose. Jei atitinkate minėtąsias sąlygas, galite tikėtis maksimalios paskolos sumos, t. y. 85 proc. Senesnės statybos būstas finansuojamas kur kas mažesne dalimi, vidutiniškai – 70 proc.

Kalbėdami apie naujos statybos daugiabučius, negalime pamiršti ir čia slypinčių problemų. Vienų jų – automobilio stovėjimo aikštelių trūkumas. Paprastai naujos statybos namai statomi vienas šalia kito, todėl vietos erdvesnei aikštelei nebelieka, o jei stovėjimo aikštė ir yra, jai yra taikomas mokestis. Be to, naujos statybos daugiabučiai dažniausiai statomi tolėliau nuo miesto centro, todėl gali kilti problemų, bandant susisiekti su kitais rajonais.

Dar viena dažna problema – prasta garso izoliacija. Naujieji daugiabučiai statomi itin greitai ir nelabai kokybiškai, todėl gyvendami tokiame bute girdėsite, ką kalba jūsų kaimynai. Abejonių kelia ir pastatų kokybė. Pasigirsta vis daugiau kalbų, kad sienos praleidžia drėgmę ir lengvai skyla, o įvairūs remonto darbai, pvz., peršlapusio stogo taisymas, yra būtini praėjus vos keliems metams po statybų. Ne paslaptis, kad daugelis įmonių stengėsi taupyti statybos medžiagas, be to, bandydamos atitikti būsimų gyventojų lūkesčius, visu darbus atliko greitai, kartais nesilaikydamos būtiniausių techninių reikalavimų, pvz., neleidę sienoms tinkamai išdžiūti, tepė tinką, kuris po kelių metų pradeda byrėti.

 

Senos statybos daugiabučiai: privalumai ir trūkumai

Senos statybos daugiabučių infrastruktūra yra kur kas geresnė. Didžioji dalis mikrorajonų yra įkurti patogioje ir gyventojų poreikius atitinkančioje aplinkoje, t. y. patogus susisiekimas su mokyklomis, vaikų darželiais ar maisto prekių parduotuvėmis. Be to, beveik visi butai parduodami su rūsiais ar sandėliukais, už kuriuos papildomi mokesčiai nėra taikomi. Kiemuose įrengtos nemokamos stovėjimo aikštelės, o kiemai, skirti pasivaikščiojimams ar vaikų žaidimams, yra dideli ir erdvūs.

Viena dažniausių senos statybos daugiabučių problema yra prasta namo techninė būklė. Net jei konkretus butas yra suremontuotas ir tvarkingas, vis dėlto bendras namo stovis gali būti itin prastas. Be to, senos statybos namai paprastai erzina tamsiomis ir netvarkingomis laiptinėmis, pasenusiomis ir sudėvėtomis inžinerinėmis sistemomis.

Pati didžiausia senos statybos daugiabučių problema – milžiniškos šildymo kainos. Net ir renovuotame name šildymo sąskaitos yra didesnės nei naujos statybos daugiabutyje. Lengviausias būdas, leisiantis jums sužinoti, kokių šildymo sąskaitų galite tikėtis ateityje, yra susipažinimas su energinio naudingumo klasėmis. Deja, dažniausiai ši informacija gyventojams nėra pateikiama. Šiaip ar taip, vertindami senos statybos namą, stebuklų tikėtis neturėtumėte – vargu, ar atsiras senos statybos namų, kurie galėtų būti renovuojami iki A klasės, kadangi tipinė renovacija nesidomi vidaus vamzdynais, vedinimo sistemomis ir pan. Jos metu tėra keičiami langai, šiltinamos sienos, retais atvejais – keičiamos ir kelios šildymo sistemos dalys. Visas šias problemas galėsite pamiršti, pasirinkę naujos statybos būstą. Beje, nors šiuo metu yra statomi tiek E, tiek B klasės namai, tačiau Europos Sąjungos reglamentai numato, kad nuo 2016 nauji namai privalės atitikti bent A klasės standartus (A ir aukštesnės, t. y. A+ ir A++, klasės namai šiuo metu yra statomi daugelyje Europos Sąjungos valstybių).

 

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį?

Vienas svarbiausių, deja, dažniausiai pamirštų, faktorių, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis būstą, yra vieta. Įsitikinkite, kad jums patinka vaizdas, matomas pro langą, kad susisiekimas su kitais rajonas nekels problemų nei jums, nei jūsų šeimai. Įvertinkite aplinkos saugumą, triukšmo ir šiukšlių problemas. Galiausiai, atidžiai išsianalizuokite savo poreikius bei pomėgius.

Nepamirškite įvertinti ir savo finansinės būklės. Ieškodami svajonių būsto, daugelis žmonių pervertina savo galimybes ir ilgam įklimpsta į skolas arba visam gyvenimui pasirašo sutartį su banku. Prieš pirkdami butą, įsitikinkite, kad skolų grąžinimas ir mokesčiai iš tiesų atitiks jūsų finansinę padėtį ir nekels rimtesnių problemų ateityje. Nepamirškite, kad pirkdami butą, privalote mąstyti blaiviai ir objektyviai. Jei abejojate savo sprendimu, pasitarkite su artimais draugais ar giminaičiais.

 

Susiradote butą ir reikalingi jo raktai? Raktų Imperija Jūsų paslaugoms.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Statybos įmonės
Balsavo: 33
Adresas:
Juozo Rutkausko g. 19 -116, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Metalinės konstrukcijos, pastatai
Remonto darbai
Statybos įmonės
Gyvenamųjų, visuomeninių, pramonės, žemės ūkio paskirties pastatų statyba. Rekonstrukcija. Šiltinimas. Mobilusis telefonas (687) 43563,(...)
Balsavo: 23
Adresas:
Žvejų g. 2 -705, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Architektai
Inžineriniai tinklai
Projektavimas
daugiau veiklų >
Projektuojame statinių, pastatų konstrukcijas, inžinerines sistemas, teikiame kompleksinio projektavimo paslaugas, rengiame teritorinio planavimo(...)
Balsavo: 20
Adresas:
Trakėnų g. 1, TRAKIŠKIŲ K., MARIJAMPOLĖS SEN., MARIJAMPOLĖS SAV.
Telefonas:
El. paštas:
Statybos įmonės
Statybos firma užsiimanti: bendrastatybiniais darbais, apdailos ir remonto darbais, mūrijimo, tinkavimo bei betonavimo darbais, inžinierinių(...)
www.gpspartneris.lt
www.numeri.lt
www.gpspartneris.lt
www.numeri.lt