Alternatyvioji energetika taupo pinigus ir tausoja gamtą

Publikavimo data: 2014-03-22 Alternatyvioji energetika taupo pinigus ir tausoja gamtą Energetika yra valstybės ekonominės veiklos sritis, apimanti visus energetikos sektorius, susijusius su energijos ištekliais ir įvairių energijos rūšių gamyba, bei energetikos sistemų ir įrenginių eksploatavimu. Šiandien, trūkstant energijos išteklių ir siekiant sumažinti neigiamą energijos gamybos poveikį gamtai, (pvz.: šiltnamio efektas) vis dažniau išgirstame, kad geriausia šiandien – alternatyvioji energetika, t. y., taupančios išteklius technologijos, pvz.: kogeneracija, kuro celės, vandenilio kuras, hibridinės energijos sistemos bei kitos energijos rūšys: vėjo, Saulės, geoterminė energija, bioenergija ir hidroenergija. Būtent apie pastarąsias energijos rūšis ir pakalbėsime.

 

Pažanga ir sparčiu technologiniu tobulėjimu pasižymi vėjo energetika. Ji visiškai neteršia aplinkos ir neturi įtakos klimato kaitai, kuria naujas darbo vietas, skatina regioninę plėtrą, augimą ir inovacijas. Vėjo energijos dėka mažėja iškastinio kuro importas, jo kainos tampa stabilios, ji užtikrina energetinį saugumą ir leidžia išvengti konfliktų dėl gamtinių išteklių. Kadangi vėjo energijos šaltiniai yra atsinaujinantys, taigi, ir neišsenkantys. šiandien vėjo, kaip energijos šaltinio, kiekis yra didesnis, nei reikalingas. Pažangiose išsivysčiusiose šalyse alternatyvioji energetika, ypač vėjo, sudaro reikšmingą energetikos sektoriaus dalį. Pripažindamos tokios energijos atsinaujinimą ir ekologiškumą, šalys deda daug pastangų, skatindamos atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą bei tolesnę pažangą.

Saulėje vykstančių reakcijų metu išsiskiria Saulės energija. Ji, pasiekusi Žemę, nulemia jos klimatą ir palaiko gyvybę. Saulės teikiama šviesa ir šiluma yra panaudojama kaip alternatyvus energijos šaltinis. Įvairiose Lietuvos vietovėse į horizontalaus paviršiaus 1 kadratinį metrą per metus patenka nuo 926 kWh iki 1042 kWh saulės spindulinės energijos. Saulės energija verčiama elektros energija naudojant Saulės baterijas. Saulė yra pats galingiausias atsinaujinančiosios energijos šaltinis Žemėje. Nepaisant to, tokia energija elektrai ir šilumai gaminti kol kas naudojamas mažiausiai. Taip yarn todėl, kad ši energija yra išsisklaidžiusi, silpnai koncentruota, o jos parametrai kinta priklausomai nuo paros ir metų laiko. Dėl šių priežasčių anksčiau galimybių efektyviai naudoti saulės energiją, netgi šilumai gaminti, nesusidarė.

Geoterminė energija randasi žemės gelmėse. Ją generuoja Žemės vidutiniuose sluoksniuose vykstantys branduoliniai ir gravitaciniai procesai. Kildama į paviršių ši energija sklinda kondukcijos ir konvekcijos arba dėl skystos magmos, kylančios iš giliųjų sluoksnių, intruzijos būdu. Geoterminė alternatyvioji energetika naudojama labai įvairiai. Ji tenkina tiek pavienių, tiek ir centralizuotų vartotojų poreikius, suteikdama komfortą ir nekenktama aplinkai. Žemės energija nesunkiai paverčiama šiluma arba elektra. Taip pat ši energija naudojama gydymo, poilsio ir sveikatos profilaktikos tiklais, žemės ūkyje, pramonėje, ledo tirpinimui ir kitur.

Bioenergija išskiriama specializuotose jėgainėse biocheminių procesų metu. Ji verčiama į šilumą arba elektrą. Neretai ji dar vadinama biomasės energija, kadangi atsiranda naudojant medieną, šiaudus, energetinius augalus, žemės ūkio ir komunalines atliekas.

Dar viena sritis, apie kurią šnekant galima naudoti žodžius alternatyvioji energetika, yra hidroenergija. Čia energija išgaunama iš judančio vandens jėgos, kuri gali būti ypač stipri. Hidroenergija vadinama atsinaujinančiu energijos šaltiniu, nes žemės vanduo nuolat pasipildo krituliais. Tol, kol saulė garins vandenį ir poto jis iškris lietumi, mes turėsime šį energijos šaltinį. Hidroenergija naudojama mechanikoje ir elektros gamyboje.

Taigi, apžvelgus jau naudojamus atsinaujinančius energijos šaltinius, išsiaiškinus, kas yra alternatyvioji energetika, galima drąsiai sakyti, jog šių šaltinių technologijos sparčiai vystosi, o poreikis vis didėja, kadangi dabar naudojami įprasti elektros ar šilumos energijos gavimo būdai nėra ekologiški. Belieka tik tikėtis, kad ateis laikas, kai iš Saulės ar vėjo bus pasigaminama pakankamai energijos ir taip saugoma gamta nuo taršos bei žmonija nuo pavojų.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Alternatyvioji energetika
Balsavo: 3
Adresas:
H. Šojaus g. 10, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Alternatyvioji energetika
Apsaugos sistemos
Elektros darbai
daugiau veiklų >
Saulės elektrinių projektavimas ir montavimas. Kokybiškai atliekame elektros ir silpnų srovių įrenginių montavimo darbus ir priežiūra. (...)
www.mokesciulabirintai.lt
www.gpspartneris.lt
www.mokesciulabirintai.lt
www.gpspartneris.lt